Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikertranszfúzió miatt 27...

Ikertranszfúzió miatt 27 hétre születtek babáim,760 és 900 súllyal, Pécsen vannak, tudtok biztatót mondani?

Figyelt kérdés
azt mondták nem olyan kicsik, az apgárjuk is elég jó volt, most viszont mind2 kritikus helyzetben van. A kisebbik PTX-es, a másiknál rángató görcsök vannak, és most van túl egy bélgyulladáson. Volt valaki hasonló helyzetben

2013. jan. 5. 12:51
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
jaj nagyon szépen köszönöm,bízok az orvosokban és a kicsikéimben,kisebbik aki tüdőbetegségben szenved mindig mosolyog,hihetetlen hogy milyen erő van bennük.
2013. jan. 5. 19:16
 12/22 anonim ***** válasza:

Mi hála Istennek nem kerültünk ilyen helyzetbe, de egy közeli ismerősöméknek augusztusban született 26. hétre 800 grammal a kislányuk. 2 hónapot voltak kórházban, abból egy hónap lélegeztető gép. A kislánynak a szemét kellett műteni, más beavatkozás szerencsére eddig nem kellett. November eleje óta vannak otthon, gyönyörűen fejlődik a kislány fizikálisan és szellemileg is. Faragja le szépen a hátrányát. Rendesen lát, mozog, fog stb. Szóval még nem lehet hosszú távon megmondani, hogy milyen hátrányai vannak nála esetleg, de eddig nagyon bíztató, ahogy fejlődik, és minden esélye megvan arra, hogy idővel minden lemaradását behozza és egészséges életet éljen.


Remélem sikerült egy kicsit megnyugtatni. Nagyon szorítok nektek, és minden jót kívánok a kicsiknek és nektek sok erőt, kitartást!

2013. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Olvastam a linket..örülők neki hogy Norbika ilyen jl vette az akadályokat..nálunk teljesen érthetetlen hogy úgymond elég jó súlyban voltak,simán kellett vna mindennek mennie,erre minden rossz elő jön nekik...
2013. jan. 5. 19:44
 14/22 anonim ***** válasza:
Hogy vannak a babák?
2013. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
köszönöm kérdésed:)Kezdd biztató lenni a dolog,bár másik babám is Ptx es lett,de úgy látom nagyon erősek a kicsik,és Az orvosok is megtesznek mindent..ha továbbra is így alakul,akkor elmondhatom hogy jól vannak:)
2013. jan. 20. 16:47
 16/22 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítunk! A PTX-et lehet kezelni, remélhetőleg lassacskán, de erősödni fognak! Nagy lélegeztetőn vannak még? PTX-en kívül történt még velük valami?
2013. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

És nőttek már, mekkorák? Drukkolunk nekik!!

Neked erőt, kitartást!!

2013. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem hál isten semmi nagyobb probléma nem lépett fel náluk,hát nehezen tudták a kicsinél kezelni,már úgy voltak vele hogy nem is tudják,mert lehetséges hogy nem fejlődött ki a tüdejük eléggé,és kapott egy esélyt egy tüdő ragasztásos témát,amivel úgy néz ki tudták korrigálni a helyzetet...pedig én már nagyon kétségek között voltam,és most nagy erőre kaptam...és hányan vagyunk így,el sem tudtam vna képzelni...Hát sajan még ott nem tartunk hogy hízzunk,nőljünk,vagy legalább is papíron..de ügyesen eszenk már 10-12 grammokat,ugyhogy hamarosan látványos lessz remélem:)Köszönjük szépen mindenkinek az Érdeklődést
2013. jan. 21. 13:02
 19/22 anonim ***** válasza:
Cumiból esznek ennyit? Mert, ha igen, akkor nagyon ügyesek! :) Mindenképpen próbálj fejni, mert nekik most különösen szükségük van az anyatejben lévő immunanyagokra!
2013. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ügyesek az ikrek. Nekem is ikreim vannak szintén most decemberben születettek koraszülöttként. Keringési segítséget kapott az egyik 1 napig meg lélegeztetőgépen volt. Most 6 hetesek és minden oknak látszik.

Bízz bennük nem lesz gond.

2013. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!