Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a babaúszásról?

Mi a véleményetek a babaúszásról?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan nem jártunk, de én jó dolognak tartom. Legfontosabb, hogy a higiénés körülmények jók legyenek, ha ez ok, akkor jó dolog. Nem fog félni a víztől, közösségben van, jól érzi magát a baba.
2009. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi jártunk/járunk. Jó dolognak tartom, bár az én lányom végig "nyüszíti". A vizet szereti, imád strandolni, de valahogy a babaúszást nem nagyon. Szerintem az a baj, hogy túl sokat merítik a babákat, és azt nem nagyon szeretik. Viszont az jó, hogy pl. most is voltunk strandon, és víz alá került egy pillanatra, és egyáltalán nem ilyedt meg. Telejesen természetesen kezelte.
2009. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem lebeszélt a védőnő róla. Azt mondta, hogy a legújabb kutatások szerint káros a gyermeknek. Mivel a kezdeti búvárösztönre épít, amit ki kellene a babáknak nőnie, nem felerősíteni. Emiatt később tanulási nehézségei lehetnek.

Na, most ezzel tuti nagy vitát indítottam el, már máskor is halkan megjegyeztem ezt itt a fórumon, és mindenki lebarmozott. Tessék, várom.

2009. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon vaciláltam, aztán 2 dologgal meggyőztek, hogy inkább ne vigyem.


Biztos jó elfoglaltságnak, de a baba nem fog hamarabb megtanulni úszni:

az unokatestvérem babaúszás oktató, mindkét gyerekét már pár hetesen el kezdte szokatni a vízhez, később hordta magával az órákra is. A testvére gyerekei nem jártak babaúszásra egyáltalán, és ami meglepő az ő gyerekei is és a testvéreié is 4 évesen tanultak meg úszni, tehát semmi előnyük nem származott abból, hgoy babaúszásra jártak.


Valamint, egy orvos barátnőm küldött egy újságcikket, miszerint a búvárreflex, amit a babaúszással "ébren" tartanak, kifejezetten rossz reflex, hagyni kell, hogy a babák ezt elfelejtsék.


Én nem vittem a kislányomat, de nagyon sokan ajánlják, próbáljátok ki, aztán meglátjátok nektek hogy tetszik!


Boldog babázást!


11 hós kislány anyukája

2009. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mi járunk, de nem merítem bele. utálta a vizet, minden fürdést végigüvöltötte, így elmentem, hátha a nagyobb vízben jobban megszokja. így is lett, bevált. biztos, hogy nem tanul meg hamarabb úszni, és szerintem is jobb a búvárreflexet elfelejteniük (ezért nem merítem). tapasztalatom szerint a babák nem adnak akkora élményt, mint amennyire egy uszodatér visszhangossága zavarja őket. bennem is vannak kétségek, örömmel olvasnék én is véleményeket.
2009. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Na én egy babaúszást nem javaslok senkinek. Ez nem más, mint az Angolna Viziiskola.

Vettünk bérletet, budáról a Pólusig kellett mennünk, de nem érdekelt, mert a fiamról van szó.

Kifizettünk 8.000 Ft-ot a 4alkalmas bérletre, ami egész korrekt ár lett volna, viszont amikor megérkeztünk a FAWA-ba kiderült, hogy addig nem mehetünk be, amíg 1.350 Ft-ot le nem teszünk az asztalra úgynevezett "terem használati díjként". Persze ezt minden alkalommal.

Ez volt az első csalódás, hiszen így már nem is olcsó.


M.Kecskés Edit nevét pedig mindenki jegyezze meg, ugyanis a 30 évem alatt nem találkoztam nála arrogánsabb, primitív, fennhéjázóbb és ostobább emberrel.

Konkrétan elküldött minket a pi...ba, mert írtam neki egy e-mailt, amiben jeleztem, hogy nem megyünk a szülői értekezletre.

Közölte, hogy ők nem néznek e-mailt, annak ellenére, hogy a szülőire (amit este akartak megtartani-kisbabásoknál ez szerencsés) a meghívót e-mailben kaptuk.

Ebben a levelemben írtam meg nekik, hogy nem tudunk menni, de nekünk milyen időpontok és helyszínek lennének jók, hiszen a szülői erről szólt.

Azért hozzátenném, hogy este 22:45-kor írt sms-t. A protokollt is ismeri rendesen.


Szóval én azt mondom, hogy oda inkább senki ne menjen!!!!!!!


Ha egy levél miatt ekkora patáliát csinált el sem merem képzelni mi lett volna, ha fiam véletlenül belehány a vízbe...

2009. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Először is: A babaúszásnak nem az a lényege, hogy a gyerek hamarabb tanuljon meg úszni, hanem az, hogy egy olyan közegben, ami természetes neki - hiszen már az anyaméhben is folyadékban "lebegett" - felszabadultan mozoghasson, ha úgy tetszik, játék közben "sportolhasson", miközben újabb és újabb tapasztalatok érik a világról, és saját magáról. Az órák egy jó uszodában, ahol valóban szakemberek dolgoznak, nem kifejezetten a "merülésre" helyezik a hangsúlyt, (bár azt is csinálják a babák, amikor már felkészültek rá) hanem a közösségben történő játékos fejlsztésre, és egy jó babaúszás oktató csak annyiszor hagyja a picit merülni, ahányszor azt a gyerek akarja, és nem kényszerít rá semmit.


A búvárreflexet a kicsik ugyanúgy kinövik akkor is, ha uszodába járnak, mint akkor, ha nem, és később, amikor már elég nagyok hozzá, ugyanúgy tudatossá válik számukra is a levegő visszatartása, mint nekünk, felnőtteknek. Így történhet meg az, hogy másfél évesen már buborékot fújnak a vízben, (amire ugye képtelenek lennének, ha a levegő visszatartása még mindig ösztönös lenne nekik) viszont teljesen természetes nekik, hogy ne vegyenek levegőt a víz alatt, hiszen megtanulták az órákon.


Mi másfél éve járunk úszni. Az én tapasztalatom az, hogy amíg a nem úszó ismerősök betegségből-betegségbe esnek, addig nekünk kutya bajunk, egy évesen nálunk már járnak a babák, közösségben felszabadultak, és vidámak, tele vannak energiával, egyikük sem kövér, és teljesen természetes közeg számukra a víz. Azt pedig, hogy az úszás miatt visszamaradnának a kortársaikhoz képest bármiben is, egyszerűen hülyeségnek tartom. Pont, hogy fejlettebbek a kortársaiknál, megtanulnak egyedül feladatokat megoldani, hiszen egészen pici koruktól kezdve olyan fokú önállóságra van lehetőségük a vízben, ami a szárazföldön elképzelhetetlen lenne.


Nem, valóban nem fog az uszis baba hamarabb úszni, mint a nem uszis társa. (Bár az én fiam már gyönyörűen boldogul a karúszókkal, és még nincs két éves.) Ellenben nem fog üvölteni a hajmosáskor, nem lesznek benne gátlások, amikor először megy valódi úszásórára, feltalálja magát a gyerektársaságban, és egész életére barátjává válik a víz.


Minden szülő eldöntheti, akar-e úszásra járni a gyerekével. Egy biztos. Én még senkivel sem találkoztam, aki több évig járt, és megbánta volna...

2009. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Az uszodatér hangzavarát is ki lehet védeni, ha egy olyan babaúszást választunk, ami magánháznál van, és csak a babák használják a medencét. Mi ilyenbe járunk, és szerintem ez sokkal higiénikusabb is, mintha olyan medencében úsznának, ahová mindenféle felnőtt is beleázik.
2009. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!