Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszásról vannak negatív...

Babaúszásról vannak negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azért a pozitív is érdekel :)


3,5 hós fiammal jövő héten megyünk, de kicsit izgulok.


2011. jún. 24. 20:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Sajnos az egyik barátnőm kisfiának abba kellett hagynia: amíg jártak, szinte heti rendszerességgel be volt gyulladva a füle, a klóros víztől nagyon száradt a bőre és asztmatikus tünetei is voltak... A doktornéni nagyon mérges volt, mikor kiderült, hogy babaúszásra járnak...

Különben sok olyan esetről hallottam, hogy a babaúszásra járó gyerekeknek később allergiás asztmatikus tünetei lettek... állítólag az uszodában lévő klóros levegő miatt.

2011. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy pozitívval kezdek. Mi múlthéten voltunk először. Ma 7 hónapos a kicsi. Nekünk nagyon élvezte a kicsi, viszont piszkosul elfáradt. Mire felöltöztünk és felkötöttem a Mei-tai-ba már aludt is :).Nem tudom, mennyire véletlen vagy köszönhető az úszásnak, de előtte nem fordult még a fiam hátról hasra és kúszni sem kúszott, azóta mindkettő megy. Lehet, hogy tök véletlen, de lehet, hogy benne van az uszi.
2011. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

NINCS.

Lányom 27 hós, aktívan járunk majdenm 2 éve, imádja.

2011. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Csak pozitív.A kisfiam imádja.Szereti,hogy gyerekek között van,hogy pancsolhat,meg persze a kis sárga kacsákat is,amivel játszhat:)

Hétről-hétre nagyobb biztonságban érzi magát a vízben,tempózik,merül,és közben remekül érzi magát.

2011. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mi mondjuk egy évesen kezdtük, lehet, hogy ez már nem is babaúszás?

Nekem jó tapasztalataim vannak, a kisfiamnak először nem annyira tetszett, de már a második órán lelkes volt és azóta is egyre többet mer, egyre biztosabban érzi magát a vízben.

2011. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is hallottam az első válaszoló által írt hátrányoktól - ezért IS tartok tőle, de gondolom az 1. alkalommal mindenki fenntartásokkal indul.


Várok még válaszokat!

2011. jún. 24. 21:10
 7/20 anonim ***** válasza:

Mi is járunk. Nálunk mondjuk eleve orvosi igazolással lehet csak jelentkezni az úszásra, hogy egészséges és közösségbe mehet.

Nincs negatív tapasztalat. Pozitív annál több.

2011. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%

4 hónapos korától kb. 1 éves koráig jártunk. Nagyon élvezte a kisfiam, csak pozitív tapasztalatok voltak. Mi úgy voltunk vele, hogy az ő szórakozása leginkább, így ha neki nem tetszik már, abbahagyjuk. Voltak olyan alkalmak, amikor nem volt úgy kedve kapálózni, merülgetni, pl. ha álmosabb vagy éhesebb volt, olyankor hamarabb befejeztük, vagy csak játszottunk a vízben. De általában nagyon élvezte! :)


A klóros vízről meg annyit, hogy meg kell nézni milyen usziba mész! Nálunk direkt kifejezett babamedence van, amit speciális módon fertőtlenítenek, nem klórral, pontosan a fent említett okok miatt! Elvileg nem is lehetne más medencében babaúszást tartani (én úgy olvastam), csak amit az ÁNTSZ rendszeresen ellenőriz, hogy teljesen egészséges legyen!


Jó szórakozást nektek!

2011. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mi nem járunk babaúszásra, pont ez a higiéniás dolog miatt. Oké, elhiszem, hogy frankó tiszta a víz, medence, meg valahol igazolás kell, hogy egészséges a gyerkőc, ez oké, de mi van amikor aznap ti a 4-5. csoportba kerültök, és az előttetek lévő szülők ki tudja mit bevittek a vízbe, esetleg a ti picúrotok meg összeszed valamit. nekem ez a nagy parám, meg, hogy én még szoptatok, mellemen lehetnek/vannak pici hámsérülések, esetleg elfertőződhet....

bocsánatot kérek mindenkitől, hogy ilyen negatívan állok hozzá, de honnan tudjam, hogy a többi szülőnek is az a higiéniás normája mint nekem? lehet, hogy épp apuka viszi a gyereket meló után pacsálni... ááá... inkább a Balaton (persze nem a déli parti zsúfolt strand), az lúgos, tisztít, fertőtlenít:)

(Egyébként valószínű azért a negatív hozzáállásom, mert férjem elment egyszer usziba, x idő után kiderült, hogy összeszedett egy jó kis körömgombát, amit két év alatt tudtunk csak kikezelni, mindösszesen 80ezer ft-ért!)


De persze maga a babúszás biztos jó, meg élvezetes időtöltés a kicsinek:)

2011. jún. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nincs rossz tapasztalatom. A mi babaúszásunk külön babauszodában van. Persze a szülők ugyanúgy a vízben vannak. Semmi baja sem volt még soha a fiamnak. Nagyon száraz, érzékeny a bőre, de úszás után rögtön alapos zuhany+ testápolózás van, szóval a bőre is bírja.
2011. jún. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!