Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy bajt csináltam?

Nagy bajt csináltam?

Figyelt kérdés
Mikróba főztem ki mindig a babám cumiját kivéve első használatkor.egy kis pohárba bele dobom a cumit és fel engedem vizzel! ez baj?a másik hogy ma mikor kiakartam főzni annyira elbeszélgettem közbe a párommal hogy nem raktam bele vizet!!:/ mikor észre vettem raktam bele vizet és vissza tettem a mikróba,aztán leöblitettem.amikor elmeséltem a nagymamámnak ő szörnyülködött hogy ugye nem adtam a szájába??mondtam de.ő erre hogy nem olvadt e meg a gumi hogy víz nélkül tettem be.biztos hogy nem mert mikor kifőzöm leöblitem sima vízzel és kinyomkodom a vizet ami bele folyt!!bajt csináltam?
2013. jan. 6. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem csináltál bajt, ez már nem gumiból van, hanem szilikon, ne molvas meg ettől
2013. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából 6 percig kellene főzni, mikrózni!

Na most ha 6 percig főzöd aikróban, a víz kifut, elfogy!

Vagy mikrós sterilizálóban teszed a mikróba, vagy pedig Fazékban főzöd ki!

Ha csak 1-2 percre rakod be a mikróba, olyan mintha semmit sem csináltál volna!

A mikro megy tönkre ha nem teszel bele vizet!

A cumi tönkre mehet ha csak úgy rakod be!

2013. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mikroban ugyanúgy kifözödik a cumi, mint más edényben.

A cumi viz nélkül vagy tönkremegy - de akkor megolvad, vagy megég, tehát egyértelmüen látható - ha nem lett baja, akkor meg megint minden rendben.

2013. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%

Nem látom, hogy bármi bajt csináltál volna! A mikró a műanyagot nem melegíti fel annyira, hogy baja lehetne!

Mikróban nem sterilizálódik a cumi meg semmi. A mikrohullámok csak "meglökdösik" a molekulákat tehát meleggé teszik. Nyílt lángon 5-10 perc forralás sterilizál valamelyest hatékonyan. Újszülöttnél még fontos lehet a sterilizálás, de aztán ez lassan ritkítható a gyakorisága.

2013. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mikor megszületett a lányom a csecsemős doktornő mondta hogy vegyek bimbóvédőt és azzal szoptassam még meg nem szokjuk egymást.megkérdeztem tőle hogy ott a korházba hogy sterilizálom le erre ő azt felelte hogy kérjek majd egy olyan üveget a nővérektől amibe a tejet fejik az anyukák ereszek bele vizet tegyem be a mikróba 5percre!!
2013. jan. 6. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!