Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért 3 centis vízben fürdeti...

Miért 3 centis vízben fürdeti mindenki a csecsemőt?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt látom, hogy tesznek éppen egy kicsi vizet a műanyagkádba, ami már kb 2 percen belül ki is hűl, belerakják a babát, éppen hogy csak vizes lesz a háta, és fröcskölik. És egy csomó baba visít mintha a fogát húznák.

Ha belegondolok, hogy belefektetnek annyi vízbe, hogy éppen nedves legyen a hátam, és fröcskölgetnek, én fáznék nagyon, és tuti a babák is fáznak, azért sírnak.

Anyukám úgy fürdetett minket, hogy ellepjen, a fejünket megtartotta és úsztatott, lebegtetett a vízben, és marhára élveztük a fürdést. Így már senki nem csinálja? Mi ez az új divat?


2013. jan. 7. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én legalább két vödör vizet teszek bele.Leér a feneke ugyan,de ellepi őt.Épp azért,hogy ne fázzon.Imád fürdeni,pancsol össze-vissza.3hónapos
2013. jan. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

nincs még gyereked,ugye?:D

Újszülöttet nem "áztatunk",mert nem jó a bőrének,hajlamosítja kiszáradásra,ekcémára.amikor nagyobb(3-4 hónapos)lehet kicsit töbet vízben tartani,de akkor már tud ügyesen rúgkapálni,és ugye nem szerencsés megmeríteni véletlenül a fejecskéjét... a szoba hőmérsékletét úgy állítod be fürdetéskor,hogy a gyerek nem fázik,a víz meg ha nem is két perc alat hűl ki,akkor sem ajánlatos a gyereket ráncosra áztatni :D az én fiam élvezi a fürdést kb az első hét óta...

2013. jan. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Hát mivel tartani kell a babát,szerintem úgysem fürdeted annyi idejig hogy kiázzon.Első voltam...
2013. jan. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttet tilos így vízbe rakani amíg le nem esik a köldökcsonk és be nem gyógyul a helye.
2013. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Még újszülött volt a lányom, én sem fürdettem sok vízben. Olyankor még úgysem pancsol, ennek ellenére a lányom sosem sírt a vízben. Kb. 3 hónapos korától fürdetem több vízben. Most 9 hónapos és imád fürödni!
2013. jan. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ezt hol látod? :)

Az újszülöttet csak vízbe meríted, lemosod, kiveszed. Őket még nem "áztatjuk".

Ahogy nő a baba, (jó esetben) elkezdi élvezni a fürdést, lehet növelni a víz mennyiségét, a vízben töltött időt.

Később, ha már jóval nagyobb, mehetnek a játékok, babahabfürdő.

Az én fiam 1-2 napig üvöltött csak, mert szerintem benne volt a pánik a kórházi futószalagos fürdetés miatt. Itthon, az apja kezében biztonságban érezte magát, gyorsan meg is szerette az egész fürdési rituálét. (Vetkőzés közben játék, simogatás, masszázs, fürdés, törölközés, tiszta ruha és evéééééés.)

2013. jan. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát speciel az én gyerekem úgy üvöltött fürdetéskor, hogy azért a két percért nem lett volna értelem teleengedni a vizet. Főleg,hogy ahogy írják, a köldökcsonk miatt nem is lehet.

Amikor már élvezte a pancsolást, akkor engedtem neki sok vizet!

2013. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
ööö.. nekünk nem volt kiskádunk egyik gyerekkel sem. Amíg a köldökcsonk nem esett le, a mosdókagylóban fürdettem, háromszor akkora mint a gyerekek voltak. Amikor meg leesett, együtt fürödtünk, sok-sok vízben, úszkálva. imádta mind a három. (jó-jó, most majd jönnek az űberanyukák, hogy jaj, milyen felelőtlen szülő is vagyok, hogy együtt fürödtem a babákkal. nem baj, köszönik, tök jól elvannak)
2013. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
szia.mi a lányunkat 1 hónapos korától a nagykádban fürösztjük ,velünk nagy vízben.imádja,most 3 hónapos.előtte félig töltöttük a kiskádat és abban.
2013. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi addig fürdettük kevés vízben,míg nem esett le a köldökcsonkja illetve míg a heg alatta be nem gyógyult,mivel addig nem érhette víz. Utána már rendesen megtöltöttük a kádat és pancsoltunk. Vízzel teli kádban elég nehéz kivitelezni,hogy ne érje víz a gyermek pocakját.
2013. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!