Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor a szemfogak jönnek...

Mikor a szemfogak jönnek lehet hőemelkedés emiatt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem, fogzás miatt nem lehet még hőemelkedés sem, ez csak egy tévhit. És onnan ered ez a tévhit, hogy általában fordítva szokott lenni: a hőemelkedés miatt jönnek elő a fogak. Ok-okozat keveredik. Ha hőemelkedése/láza van a babának, annak valami más oka van.
2009. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

szia!


A fogzás azon folyamatok egyike a szervezetben, amikor a szervezet túlfokozottan működik. A fognak át kell törnie az ínyt , ez pedig vörösséget okoz az ínynél, nemegyszer jár pici gyulladással is. Így tehát igen is lehet hőemelkedés, sőt láz is a tünet. Hiszen a láz/hőemelkedés az okozat, az ok pedig a fog. (A láztól nem indul el egyetlen fog sem kifelé! )

2009. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 1,5 éves kislányommal pont ma voltam orvosnál mert este 19-kor belázasodott! Semmit nem talált nála hála! A szemfogai jönnek vagyis már 3-nak kinn van a hegye! Remélem hamar meggyógyulnak gyerkőceink!
2009. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Elég nagy baj lehet egy babánál, ha egy ilyen kicsi gyulladástól lázas lesz. Ne beszéljünk már hülyeségeket, és ne terjesszünk téveszméket.
2009. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

kedves első-utolsó válaszoló! Szeretném megkérdezni, hogy ezt orvos mondta-e neked, vagy magadtól gondolod így?

Mert biztos, hogy sok orvos sokfélét mond.

Igazából a mi háziorvosunkat mindenki nagyon jó gyerekorvosnak tartja, több mint 20 éve a szakmában van. Az ő véleménye, hogy lehet hőemelkedése a babának fogzás idején, mivel a szervezetben gyulladás van ilyenkor. Ha már láz van, akkor más is van a háttérben. Lehet egy enyhe megfázás és a fogzás együtt, ami lázat eredményez.

igazából én nem vagyok egy agyon-aggódós anyuka, aki naponta a lázát méri a gyereknek, de azért néha észreveszem én is, hogy kicsit másképpen viselkedik. ilyenkor gyanakszom.

már 12 foga van a gyerkőcömnek, és most bújik a 13-14. foga. azért már volt alkalmam megfigyelni: minden fogánál hőemelkedése volt eddig. Igaz, hogy sosem egyesével jött neki, általában 2, volt mikor egyszerre 4 foga bújt ki.


szerintem nem lehet ezt általánosítani. minden gyerek más, minden gyerek szervezete másképpen reagál dolgokra. van akinél hőemelkedés, van akinél aluszékonyságot vált ki, van olyan gyerek, akin észre sem veszik, hogy kibújt egy foga.


Kedves kérdező: én azt tanácsolom, figyeld a gyerkőcöt, és ha több napig hőemelkedése van, levert, másképp viselkedik, azért mutasd meg az orvosnak, az a biztosabb. Ha feljebb megy a hője, akkor már gyanakodj másra azért!

2009. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!