Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá lehet szoktatni a babát...

Rá lehet szoktatni a babát arra, hogy másik szobában van a délelőtti/délutáni alvás? (9 hetes a baba)

Figyelt kérdés
Éjszaka minden rendben, szoptatás után alszik, be lehet tenni kiságyba. Ha én altatom vagy apa, akkor is betesszük, és alszik. De pár napja kicsit jobban sír délután. Anyósom jön és a saját szobájába altatja már 4-5 napja délután valamelyik sírás alkalmával. Aztán ha elaludt és neki dolga van otthagyja a gyereket az ágyán. Ha be is hozza, akkor se teszi a kiságyba. És még kérdezném, hogy mennyi az ideális nappali/esti hőmérséklet szobába? Mert hiába mondom hogy elég a 24 fok, akkor is felfűtenek 26-27-re éjszakára. Úgy érzem anyós túlzásba viszi magát (27 fokba betakarja, nyavalyog hogy megfázik, múltkor levettem a fűtést, és morgott, hogy mi nekünk melegünk van de a gyereknek nem), erről a Nagyit le lehetne szoktatni?

2013. jan. 7. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem következetesen a saját ágyában kell altatni a gyereket, különben gondok lesznek. A 27 fok rettenetesen sok, meg fog sülni a baba. 21-22 fokban egészséges altatni egy babát. A túl meleg a bölcsőhalál egyik oka.
2013. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nappal 21, éjszaka 20 fok van.


A túl meleg nagyon nem egészséges!

2013. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk máshol alszik éjjel, mint nappal (mindkettő kiságy, egy lent, egy az emeleten), de ha a véletlen úgy hozta, hogy nappal is az emeleten aludt, vagy fordítva, nem tette szóvá. Gondolom az érdekelne, hogy nem fogja-e a babád megszokni és elszokni a kiságyától, hogy anyósod elviszi egy ágyba és ott altatja.

Én a férjemet szoktam megkérni, hogy csillapítsa már le anyukát, mert ha nekem kell megmondani, hogy ne szóljon már bele mindennel a bébivel kapcsolatban, akkor általában veszekedés a vége.

Az éjjelre meg még a 24 is sok, nem a 26-27. Nekünk a gyerekorvos 21-22 fokot mondott, fürdetéshez 23-24-et.

2013. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is úgy gondoltam és olvastam h fürdéshez 23-24 fok alváshoz kevesebb. Lekapcsoltam a fűtést a szobába és le lettünk oltva h mit gondolunk meg fog fázni. Férjem azt mondja h én vagyok az anyja szóljak én mindenkire. Azt hiszem ha szólni fogok akkor mindenkivel össze fogok veszni, mert ha neki mondok valamit h máshogy csinálja, akkor felhúzza az orrát. Azt érzem kevés vagyok ennyi embert reformálni + a baba.
2013. jan. 7. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mondjuk a férjem partner és ha kérem, hogy szóljon az anyukájának, akkor szó nélkül megteszi. És olyankor béke van 2 napig :) Aztán kezdődik minden előröl...
2013. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szól akkor szóljál te! Állj már ki a saját gyerekedért!! Kit érdekel ha megsértődik az anyós vagy bárki amikor a gyerekedről van szó? Majd megenyhül és talán elgondolkozik,hogy te vagy az gyerek anyja nem pedig ő!!
2013. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok anyukának nagy gondot okoz, hogy az anyós a "szupernagyi" szerepébe bújik, aki be akarja bizonyítani, hogy ő tud mindent a legjobban. Ilyenkor talán az a legjobb, ha a pozitív tulajdonságait kiemelve és a segítségét nagyon megköszönve megemlítenéd, hogy a szülés után már jó erőben vagy és hogy melyek azok a feladatok, amelyeket ha átvállal, akkor az nagy segítség a részéről. És megemlítenéd azokat is, melyeket te szeretnél csinálni a saját elképzelésed szerint.
2013. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még ő kérjen engedélyt vagy rábólintást ,hogy ő nevelje gondozza a saját gyerekét?
2013. jan. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!