Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyire lenne ez bunkóság?...

Mennyire lenne ez bunkóság? Babám és én is kialvatlanok vagyunk már.

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, kb.1hónapja az egyik lakó fél2kor kezd el fúrni, de csak egy 10percet (pont annyit, hogy felébredjünk és már ne tudjunk visszaaludni) Babámnak jön a foga, szóval este alig alszunk, az ebéd utáni alvás, meg emiatt a fúrós miatt "csak" másfél óra. Megértem én, hogy felújítanak, én minden megértek már. Viszont mennyire bunkóság az, hogyha kiírom a liftre, hogy 12-14:30között ne fúrjanak már, ha lehet. Ja igen, hétvégén is fúr, meg van hogy este is. Lemenni vidékre nem tudunk, elköltözni sem :) sajnos...

2012. febr. 15. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
nézd,ha amiatt szólsz,hogy este ne fúrjanak,az még rendben.de hogy napközben sem...én is laktam panelban,sajnos ez a nagy közös együttélés átka.
2012. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem probáld megbeszélni a dolgot a lakóval ha van egy kis emberség benne akor áteszi a furást késöbbre vagy elöbbre
2012. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ne írd ki. Menj át hozzájuk és udvariasan kérd meg őket rá.

Szoktak figyelni erre, ha tudnak.

2012. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Én megértelek, de mi van, ha szerencsétlen lakó csak akkor ér rá a munkája miatt (mert mondjuk ebédidejében csinál egy-egy kisebb munkát a lakásban). Hétvégén meg természetes, hogy felújít, hisz gondolom, akkor van rá ideje. Azt mindenesetre megmondhatod neki, hogy lehetőleg este már ne furkáljon, de hogy kora délután sem... Szerintem ez bunkóság lenne, nem lehet mindenkire tekintettel. Még egyszer hozzáteszem, én megértem az álláspontodat, nem bántásból írtam. Ja, és szerintem ne a liftre írd ki, hanem ha lehetséges, akkor személyesen beszélj vele.
2012. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Inkább a mondója vagyok,hogy személyesen magyarázd el neki a problémát,hogy ha csak 10 perc fúrásról van szó akkor inkább tegye ezt meg délelött vagy délután mikor idősek,gyerekek nem pihennek.KÖzösségben laktok próbáljon már meg alkalmazkodni más ígényei után is,ahogy más lakók is hallgatni fogják x időben a barkácsolgatásait.
2012. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 R8ita válasza:
79%
Szia! Nálunk is hasonló a helyezt, cska nálunk kiengedi a kiskertbe e kutyáját,aki ugat ha kell ha nem. amivel nincs bajpm, mert az a dolga, de ha vissza akar menni akkor meg vonyít az ajtóban. Soksor ezt halgatjuk percekig, és ezt szinte óránként. Persze sokszor felkel az én 3 hónapos egyépként is neheze alvó kislányom. Megelégeltem és átkopogtam.Udvariasan megkértem, hogy legyen szíves beengedni a kutyát, mert a nyűszítésre felébred a gyerek.Azóta sokkal ritkábban fordul elő.Szerintem jobban jársz ha elöbb személyesen szépen megkéred.
2012. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Szia! én ölbe venném a babát és bekopognék hozzá, kedves aranyosan megkérném hogy abban az időpontban ne, mert alszik a csöppség, ha nem gond, időzítse már kicsit előbbre vagy későbbre. A liftre kiírás az nekem olyan személytelen, ha mogorva lakó vagyok, azt mondom, h nekem ne mondja meg senki, hogy mikor fúrjak a lakásomban. Kedvesen, babával és hátha elolvad tőle;)
2012. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálok akkor vele beszélni.
2012. febr. 15. 14:13
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Hát tudjátok, az mind szép és jó, hogy emberség így meg úgy. Nálunk pl egy lépcsőházban!!! jelenleg 4 csecsemő van 4 különböző családnál. Természetesen egyik sem egy időben alszik. Plusz van egy szomszéd, aki felújít. Na most ha mind a négyen odamennénk, hogy ekkor meg ekkor ne, na az szép lenne. Szegény ember nem tudná mikor csinálni a lakását. Napközben szerintem nem szép dolog szólni, gondolom nem hónapokig fogja csinálni. Mondom ezt úgy, hogy Nálunk ugyancsak rendszeresen belefúrnak a délutáni alvásba. Ez van, nem csak másoknak kell alkalmazkodni hozzánk, ahogy valaki írta, ilyen ez a csoportos együttélés.
2012. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát...lehet elhajt, de az is lehet hogy van benne egy csöpp együttérzés. Nincs igazából vesztenivalóm :)
2012. febr. 15. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!