Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti babátok mikor állt át a...

A Ti babátok mikor állt át a napi egy alvásra?

Figyelt kérdés

Lányom 10 hónapos és nagyon úgy fest, hogy nem igényli a délelőtti alvást. Eddig úgy volt, hogy délelőtt 9.30-tól aludt 11-ig, és délután 14.30-tól 16-16.30ig. Úgy 5 napja nem akar délelőtt elaludni, berakom a kiságyba és képes 1 órán át dumálni matatni stb. Tegnap kipróbáltam, hogy nem fektetem le, 12-kor kidőlt. Aludt 2 órát viszont így nem bírja este 7.30-ig. És persze borul az egész napirendünk, kajálás minden(nem ragaszkodok katonásan a napirendhez, de eddig nagyon jó volt ahogy volt). Nem tudom tovább húzni az első elalvást mert már sír a fáradságtól. Szóval ez most megint egy olyan "éljük túl" időszak? Ti hogy csináltátok?

Köszönöm a válaszokat:)


2013. jan. 8. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
10 hónaposam
2013. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, ez olyan "éljük túl" időszak.

Az én fiam 9 hónaposan kezdte, hogy délelőtt elmókolt az ágyában, üldögélve játszott, de nem aludt.

1-2 hétig viszont délre már szó szerint elájult, voltak olyan napok, amikor nem is ebédelt, csak ivott egy kis tejet/tápszert és nyúlt is ki.

Azátn már jobban bírta, megmondom őszintén, ez volt az egyik legjobb időszak 21 hónapos koráig, mert este fél 9-től reggel fél 9-ig aludt 12 órát, és du. fél 1-től fél 4-ig még 3-at!

2013. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en ksifiam az elso szulinapja elott par nappal allt at a napi egy alvasra delben 12 korul aludt el es 2 es fel de akkar 3 orat is aludt. Este mar o is nagyon nyugos volt. Mi 18 orakor vacsiztunk es 19 orakor furdettuk. 19:40 korul mar aludt. Reggel 8-kor ebredt.
2013. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb. két hete küzdünk ezzel... Holnap lesz 11 hónapos.

Kitartás!

2013. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg 10-kor lerakni aludni, utána ebéd, séta és játék, ezután pedig fél 4-kor.Ha alszik 1 órát, már sokat számít.Nem vagyok annak a híve, hogy egyből egy alvás ha d.e. nem alszik.Aztán told ki az időt (de lassan) d.e. ebéd utáni alvásra és ha még kicsit később is igényli, próbáld meg, hogy a d.u. séta után berakod őt a kiságyba, de nem kell aludnia, csak pihenjen.Nem lehet egy alvás addig, amíg látványossan borul a napirendje, senkinek sem jó, próbálgatni kell és tolni a d.e. alvást, de finoman...20 hónapos a kislányom, most aludt el, ebéd 13-kor, utána séta és játék.D.u. még mindig alszik 4-től 5-ig.8-kor fürdik 9-kor alszik el kb.:reggel 8-ig.
2013. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 10 hós! Nekünk 1 hete kezdődött ez, nappal napi 2× 1,5órát aludt! Most is látom, h kell neki a 2. de sokkal kevesebb 30-40perc... Tegnap pl. csak 1× aludt 1,5órát... Az első pár nap, nagyon durva volt, azt hittem megőrülök, nem mondom, h most rózsás a helyzet... de legalább nem nyüszörög annyit! Hogy mikor áll be rendese?! Nem tudom... Remélem minél hamarabb! Én is a napokban tettem fel itt ugyan ezt a kérdést! De ahogy láttam, egyre több anyukának van ezzel mostanában gondja! KITARTÁST NEKÜNK! És remélhetőleg gyorsan beáll a rend! :)
2013. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm az eddigi válaszokat.:) Utolsó előttinek, ha 10-kor lerakom baromira nem akar aludni. Volt olyan nap is, hogy leraktam 10 körül és 12-ig viháncolt magában. Kivettem a kiságyból és úgy csinált mint aki aludt vagy 3 órát. Délután 3 körül raktam le és akkor elaludt. Szerintem azt fogom csinálni, hogy lassan kitologatom az időt ahogy írtad, és valami olyasmit kialakítani mint a 2. válaszoló, 1 nagyobb alvás délután. Így jutna idő a főzésre, takarításra. És kitartást nektek is akik hasonló "cipőben vannak" :)
2013. jan. 8. 11:37
 8/8 anonim ***** válasza:
5-6 hónapos kora óta csak akkor alszik 2x, ha a délelőtti alvása valamiért 1 óránál rövidebbre sikerült, vagyis kb hetente. Minden többi napon csak 1x alszik. Reggel 6-kor kel, este 8-kor alszik. Most 7 és fél hónapos.
2013. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!