Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba nem szopik, és...

Ha a baba nem szopik, és mellszívóval fejem a mellem, tényleg elapad? Meddíg maradhat így fennt a tejtermelés? Milyen sűrűn kell ahoz fejni, hogy fenntmaradjon a tejtermelés?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így voltam.2 hónapos koráig volt a lányom anyatejes,aztán elapadt a tejem:(
2013. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt sajnos. Kb 1 hónap után apadt el a tejem. Pedig gyötörtem magam a fejéssel, de akármennyit fejtem, egyre kevesebb lett, pedig tényleg mindent megtettem az ügy érdekében. Úgyhogy nem tudom milyen rendszerességgel kellene fejned, én mondjuk naponta az etetéseket megelőzően tudtam magamból kisajtolni bizonyos mennyiségeket, ami napról napra egyre kevesebb lett. A végén már ott tartottam, hogy 40 ml jött ki 20 perc "meló" után. Kész idegbeteg lettem, az sem segített természetesen. Így tápszeres lett, nem volt más lehetőség. Én már azért is örülök, hogy egyáltalán tudtam neki adni egy kis anyatejet a kezdetén (2 hónapos koráig). Nálatok mi a probléma? Miért nem szopik?
2013. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

én sem tudtam rendesen szoptatni, sajnos el is lustult. légy vele türelmes, hogy ő szívja ki a tejcsit.

ha ez mégsem járható, akkor bíztatásképp: nekem 6,5 hónapos koráig volt nagyon sok tejem, hogy reggel este, néha napközben is fejtem. de törekedtem arra, hogy napközben szopizzon.

6,5 hónapos korában besztrájkolt, nem kellett neki a cici, így már csak fejtem,de akkor már lényegesen kevesebb tejem lett, mostmár épp hogy van.

naponta néhányszor 'csatlakozzatok' ha nem is szívja ki teljesen a tejcsit.

kitartás!

2013. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ez itt nagyon sokat segíthet!

én már 7. hónapja szoptatok, az ő füzeteiket böngésztem ki alaposan!


[link]

2013. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most találtam egy linket,hogy mi lehet a probléma.Valószínű nagyon nehezen jön a tejem.Szegény babóm 40perc alatt szopizik 20milit kínkeservesen,azt is csak az egyikből.Ezalatt többször idegesen megfeszíti magát,és hisztizik.Már én is kikészülök ettől sajnos.Nehezen is kapja el,sokszor el is engedi.
2013. jan. 8. 17:55
 6/15 anonim ***** válasza:

tejleadó reflexed van? mennyire gyors?

lehet érdemes lenne kicsit előfejned, akár kézzel is ( max 30 ml-t!!!)

a bimbókiemelőt nem ajánlom, nekem volt, és botrány- senkinek nem lenne szabad használnia!

2013. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, előzőnek igaza lehet, meg az is lehet,hogy rossz a bébi technikája,őket is lehet picit irányítani.

olvasd el azt ,amit belinkeltem neked, a rád vonatkozó részeket.

kézi fejést is megtanítja ábrával, az a legjobb.

2013. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a kezdetek óta fejek. Ő sem tudta ügyesen kiszopizni, ill. későn indult be a tejem (sürgősségi császár után 2 nap inzenzíven voltam).

Lényeg: lassan 4 hónaposak vagyunk és még mindig fejek, minden étkezés után. És azt adom a következő étkezésére. Nem elég neki teljesen, eleinte csak éjjel kellett pótolnom, most már, hogy nagyobb az igénye, már csak fele-fele arányba kapja az anyatejet-tápszert, mivel a tejmennyiségem nem növekedett az ő igényével együtt.

De azt cáfolom, hogy aki fej, annak el is apad nem sokra rá! Kitartónak kell lenni, és még megmenthető, ami van!

2013. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is fejtem, nekem inkább egyre több tejem lett. A babám unta meg, 4 és fél hónapos kora után nem kért többet belőle. Akkor apasztottam el, de a fagyasztónk még mindig tele van tejjel.
2013. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, én 3 óránként fejtem, aztán 3 és fél, a végén már csak 4 óránként. Mindig friss volt a Picurnak.
2013. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!