Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölcspépet mivel dúsítjátok...

Gyümölcspépet mivel dúsítjátok? Milyen arányban?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisfiam, és a tízórait már sikerült kiváltanunk. Általában gyümölcsöt kap kb 100 gramm, almát, barackot, meggyet, szilvát, banánt, néha üvegeset, akkor az áfonyás alma a menő. Ehhez szoktam hozzáadni 4-5 teáskanálnyi hétgabonás pépet (a glutén miatt főleg). De volt hogy babakekszet törtem bele, 2 darabot, azt valamiért nem kedvelte.

Kérdésem az lenne, hogy ti mivel dúsítjátok a gyümölcsös pépet? És milyen arányban? Úgy értem, pl 100 gramm gyümölcshöz mennyi gramm "egyebet" tesztek (és mik ezek az egyebek)

Előre is köszi az ötleteket


2013. jan. 8. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Én Sinlac páppel szoktam adni a gyümölcsöt,nagyon szereti!
2013. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyit teszel hozzá? Hol lehet Sinlacot beszerezni amúgy?
2013. jan. 8. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
3-4 kiskanál rizspehellyel, újabban rizstejből és kukoricadarából, olykor búzadarából a glutén miatt, tejbepapit főzök és azt adom a gyümivel, annyit teszek hozzá, hogy legalább 1 almányi gyümi elfogyjon, a vitamin miatt. A pép mennyisége a babád étvágyától függ.
2013. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, fontos, hogy a rizstej bio legyen és teljesen natúr, ne tartalmazzon plusz cukrot (amúgy is édeskés) és mindenféle adalékot, emulgeálószert, ilyesmiket: vannak ugyanis ilyen gyártmányok is pl alphro márka.
2013. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, doki írja fel,így sokkal olcsóbb,gyógyszertárba lehet kapni. Nem nézem mennyi sinlacot teszek bele,mert csak szemre megy,úgy csinálom,hogy a gyümivel pont jól kanalazható legyen.Gyümölcsből pedig 1 nagyobb almát vagy körtét vagy fél banánt és így tovább. Nagyon sokan használnak sinlacot,próbáld ki,finom íze van. :)
2013. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szintén sinlac péppel, egy üveg gyümölcspépet elfelezek(másik fele másnap uzsonnára vagy tízóraira) és kb. egy kompótos tálnyira kiegészítem a péppel, kb. 2 evőkanálnyi lehet.Ha sűrűre sikerül egy kis forralt vizet adok hozzá.Én a gyerekorvossal írattam fel, 1300 Ft körül van felírva, 600 gramm.
2013. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és én glutén miatt vízbe főtt búzadarát teszek( 1 kiskanál).
2013. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Milumil 7 gabonás pépet teszek hozzá, mint Te.
2013. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!