Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a babám 4,5 hónapos és...

Ha a babám 4,5 hónapos és megeszik egy adag - 160 ml körüli gyümölcspépet, ezzel ki lehet váltani egy étkezést? És mikor adjam a nap folyamán?

Figyelt kérdés
Ma volt itt a védőnő és már teljesen összezavarodtam, mert eddig úgy csináltam, hogy 13 óra körül kapott gyümit (alma, barack), a többi étkezésre pedig tápszert, azaz 9kor, 17kor és 20kor. Erre ő azt mondta gyümivel nem lehet kiváltani egy étkezést, csak köztesként adhatom pl. 10 körül, de 13kor ugyanúgy adnom kell neki a tápszert. Már így kiváltva etettem kb. 1,5 hete, de soha nem reklamált hogy éhes lenne, kibírta este 5ig a tápszerig. Most akkor rosszul csináltam, és hogy csináljam ezután?

2012. nov. 9. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a babád jól van és hízik szépen, akkor nem csináltad rosszul.

De szerintem nézz szét itt:

[link]

Azt hiszem az első étkezés nekünk az ebéd volt, de azt is csak nagyon későn, nagyjából 7 hónaposan vezettem be, első előtte még sokáig kapott anyatejet. Így mivel mi anyatejesek vagyunk, nem tudok másban segíteni. De a honlapon vannak szakértők és nagyon jó cikkek. Nézz szét. :)

Sok sikert és kitartást!

2012. nov. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én uzsonnára adok neki gyümölcsöt és ezzel egy étkezést kiváltottam. Nem iktattam be egy plusz étkezést a gyümölcs kedvéért. A gyümölcs után már nem éhes, nem is adok Neki tápszert. Szerintem jól csináltad eddig.
2012. nov. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is uzsonnára szoktam neki adni (egy étkezést kiváltva), de szoktam bele reszelni kekszet (anékül nem eszi meg). Ha megeszi az egészet, elvan vele az esti szopásig. Akkor szoktam megszoptatni, ha nem eszi meg.
2012. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!