Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és hol érdemes megvenni...

Mit és hol érdemes megvenni szerintetek az újszülöttnek? És mi az ami fontos hogy meglegyen neki születésére?

Figyelt kérdés
Mármint ugy értem hogy bababoltba vagy pl bevásárló központba, gyógyszertárba.
2013. jan. 9. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A legfontosabb a kiságy, pelenkázó asztal, pelenka ( textil, egyszer használatos)ruhák a babának, ezeket bababoltba mindet megveheted. Aztán háziorvos fog kiírni recepteket, ezt valószínű a védőnő fogja odaadni amiket a gyógyszertárba válthatod ki ( popsikrém, vitaminok, lázcsillapító, alkohol köldökápoláshoz, popsikrém) érdemes még a lázmérő, orrszívó
2013. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2013. jan. 9. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia szerintem ezek mindenképp kellenek:

-babakocsi

-kiságy(jó emelhető járóka is)

-56-62-es ruha

-lázmérő

-törölköző 2db

-textilpelus 10db

-cumi,cumisüveg(sosem lehet tudni és az embernek nincs kedve szaladgálni szülés után)

-cumisüveg mosókefe(erre a célra külön kell egy)

-takaró2db(pólya,hálózsák igény szerint)

-húzat,rácsvédő

-mellszívó,bimbóvédő,bkrém(jól jön sebes cicire)

-receptre kapsz majd a dokitól baba ápolási szereket

-pelenka(2db 1-es)

-popsitörlő (4 csomi)

Hirtelen ennyi a legfontosabb..

2013. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

---Cumisüveg ---mindenféleképp legyen otthon , akár teához, akár tápszerhez akár anyatejhez.

Ami még jól jöhet az a ---mellszívó--- akár a soktej miatt , akár a kevés tej miatt, vagy csak azért mert gyerek nélkül szeretnél elmenni valahova.

Nekem mellgyulladásom lett és kellett. Ki kellett próbálnom a kézifejést és hát.. ki is öntöttem amit lefejtem ,mert hiába mostam le a kezem a mellem előtte mégsem éreztem tisztának.

---Cumi--- is jól jöhet,de legalább kettő. Ha az egyiket sterilizálod akkor addig a másik még lehet a babánál.


Ami még szerintem fontos az a sterilizáló vagy ha arra nem szeretnél költeni akkor egy nagyobb lábas és egy eszköz amivel kiszeded a cuccokat a forró vízből. Ezt csak erre használt. Illetve egy kisebb is ha forralni kell vizet.Ehhez --citromlé-- ,hogy ne legyen vízköves.


Amit én használok még az az --ágypelenka-- amit gyógyszertárba kapsz. 100ft-t körül van darabja. Én ágyon pelenkázok és mindig ezt terítem le,ha baleset lenne ami a fiamnál sokszor adódik akkor csak kidobom.Illetve ilyen van kiterítve a konyhába is és erre teszem ki azokat a dolgokat amiket kifőztem.


Ami még jól jöhet :---orrcseppp ,orrspray orrszíváshoz.

Műanyag kiskanál, gyógyszerhez.

Uzsonnás zacsi amibe csomagolod a pelust ha nem használsz külön kukát.

Vatta a köldökápoláshoz,arcmosáshoz és egyebekhez.

Babaolaj: fürdés előtt bekenni a babát.

Textilpelenkából szerintem elég bőven 10 db elsőre. Amihez kell az a fürdéshez a baba alá illetve büfizéshez,meg persze ha mentek az orvoshoz.

Hajkefe.

Plédből vagy takaróból 2db. Egy a babakocsizáshoz és egy a lakásba.

Körömvágó olló,hetente le kell vágni a körmét olyan gyorsan nő.

Külön lázmérő.

Ennyi jutott eszembe. Még ha száraz a lakásba a levegő akkor egy párásító ajánlott.

2013. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretném ismételni a többieket, mert nagyon jól összefoglalták. Amit nem olvastam sehol, az a kiskád, én a szobában fürdetem, így nem kell a fürdőszobát is külön felfűteni. Javasolni tudom még, hogy több cumisüveget is vegyél, hogy külön legyen egy teás, tápszeres (ha kell pótolni) és vizes. Szerintem ne vegyél kifejezetten a babáknak való körömvágó ollót, mert én megvettem, de túl vastag és olyan vékony volt a körme, hogy azzal lehetetlen volt levágni neki, a hagyományos körömvágó ollóval vágom. Ami még szerintem kéne, légzésfigyelő, gumilepedő (a sima lepedő alá, hogyha kifolyna a pelusból a cucc a matrac ne legyen olyan), szerintem ne csak 2 takarót vegyél, nekünk 6 van, de néha olyan érzésem van, hogy kevés, de ezt te tudod.
2013. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,igen egy másik kérdésre válaszoltam meg a kimaradt minimális dolgokat amik kellenek.

2 db pléd az tényleg a minimum. Nekünk 3 különböző vastagságú van,plédből 3db. De már hálózsákot használunk 2 vastag és két vékony van.


Tudom milyen ollóra gondol a 4-es. Van ilyen olló ,ezt a tipust ne vedd meg, kukába fog kerülni,mert semmit se ér. [link]

nekünk ilyen van és nagyon bevált. Vagyis más márka a Rossmanba vettem 1300ft [link]

2013. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a segítséget
2013. jan. 14. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!