Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amelyik baba már egyszer...

Amelyik baba már egyszer átaludta az éjszakát, az a baba megtartja ezt a jó szokását?

Figyelt kérdés

Persze gondolom a fogzásokat kivéve..

5 hónapos a picim és tnap aludta át előszőr az éjszakát. Míg "pici" volt, 3x kelt, 2 hónapig kb 2x éjszaka, most meg átaludta teljesen. Napközben 180 ml vízből csinálok neki tápszert, de tnap este 230 ml-ből csináltam, így jött ki kb 250 ml-re és nem ébredt meg hajnali 4-5 fele hogy éhes, hanem durmolt tovább. Közrejátszik, hogy több tápszert kapott igaz? Szerintetek mostmár ne forraljak fel éjszakára vizet és készítsem el a kimért tápszert, mert így marad ez? Pedig tnap délután rendesen aludt, tehát nem volt kifáradva nagyon.. Bár ha kivan fáradva akkor óránként megébred, szerencsére ez ritka.


2013. jan. 10. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tartja meg.Lányom 3 hetesen már este 6-7től aludt hajnal 3-4ig.5hetesen párszor már reggel 6-8ig.10hetesen kb 2hétig aludt ugyanúgy már reggelig.Most pedig,hogy 3 hónapos lett,kb 5napig kelt enni éjfélkor is,majd 4-5kor.Kelt 2-kor,majd 3-kor és 4-kor enni.Tehát ő most kb 2 hete eszik megint egyszer és nem alszik reggel 7-ig kaja nélkül.De ha ébred éjfélkor,utána alszik 5ig,majd alszik még 7-8ig.Akármikor ébred,vissza lehet tenni igy,hogy 7-8ig aludjon.És ő 200ml-t eszik tejből,tápszerből 180-at a porral együtt.
2013. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak azért feltételeztem ezt, mert már 5 hós, tehát nem születésekor aludta át, úgy gondoltam h 5 hónaposan már "megért" erre :(
2013. jan. 10. 09:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kiszámítható. Van olyan baba, amelyik "megtartja", és van, amelyik nem.

Bár azért elég gyakori, hogy fogzás környékén van egy kis mizéria.

Van már foga?

2013. jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem!

Lehet most 3 éjjel nem ébred, utánna meg 1 hétig minden éjjel 2x is, vagy fordítva!

A 4 éves nagy lányom is megébred heti 3x éjjel, hogy szomjas, pisilni kell, fázik....

A kicsik meg hol kelnek hol nem! Azért mert 1-2 napig ámen kel, utànna van hogy 1 éjjel 3x is!

2013. jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok, én három gyerek után azt mondom, hogy soha nem mondjuk azt, hogy "ez így lesz", de azért ha egy hónapja átalussza, akkor lehet rá számítani, hogy tartós.


Amúgy részemről minden átaludt éjszaka egy ajándék. Így tekintek rá. :o)

2013. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor nem örülök előre :) De azért jól esett 5 hónap után "átaludni" egy éjszakát, mert azért 3x megriadtam,hogy hány óra, miért nem ébreszt a fiam:) megnéztem, minden rendben volt, csodálkoztam egy nagyot és aludtam tovább:) Köszönöm szépen! Amúgy van egy foga, mert így született :D (elég sokat is szenvedett vele az első 1-2 hétben), de több nincs. Napközben szenved, mert fehérlik az ínye, de amúgy éjszaka még sosem szenvedett vele, viszont napközben rengeteget kinlódik már 1 hónapja kb :( De lekopogom, az éjszakákkal még nem volt baj, gondolom majd mikor töri át, lesz még elég gondunk, mindenesetre most nagyon kipihent vagyok:)
2013. jan. 10. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy éjszaka még semmi. Kisfiam 13 hónapos, és voltak ilyen becsúszott éjszakák, de általában hajnali 4-5 között kéri a tápszert. Az elmúlt két hétben viszont hajnalban sose kelt, csak reggel 7-8 között. Már nagyon örültem, erre 3 napja újra kel hajnalban, és nem tudom az okát, mert mindent mindig ugyan úgy csinálunk. :)
2013. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nagy szerencsém van a kisfiammal, mert 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Persze megébred egyszer, de cumit adok neki és már alszik is tovább.

Most 5 hónapos és azóta minden éjjel alszunk. Nálunk megmaradt ez a rendszer. Szerintem adjál neki többet enni este vagy tejpépet mert asz ugye lassabban ürül így lehet mostantól tényleg aluszkálni fog.

2013. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hónaposan aludt át 3-4 éjszakát. Most lesz 1 éves, még van h 3x-4x felkel éjjel, 1x eszik, és sokat iszik éjszakánként.
2013. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!