Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos kisbabátok minden...

Két hónapos kisbabátok minden esetben felveszi a szemkontaktust veletek, ha beszéltek hozzá?

Figyelt kérdés
Két hónapos kislányom simán elnéz mellettem / felettem, ha beszélek hozzá. A szemével követi a mozgó tárgyakat, de a fejével már nem követi. Ez probléma, vagy még nagyon kicsi ehhez és heteken belül változni fog?

2013. jan. 10. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ó még nagyon pici hozzá. :) 6 hónapos korra tisztul ki a látása. Egy 2 hós babának te még csak egy paca vagy. Így ha akarná se tudná tartani a szemkontaktust. Foltokat lát, színeket, körvonalakat. Szemkontaktust majd talán 8-10 hósan fogsz konkrétan tapasztalni. Előtte is rövidebb időre, pár pillanatra. Később direktben is a szemedbe fog nézni. Semmi baja ne aggódj! :)
2013. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem igaz amit az első válaszoló írt. Az én két hónaposom gyakran felveszi a szemkontaktust és követ engem a szemével ha mászkálok. De nem minden esetben. Ha valami más érdekli jobban, akkor azt nézi. Mindig néz valamit, nem igaz hogy csak pacákat lát! Az ismerős játékokra már rámosolyog elsőre, akkor az én fejemet hogyne ismerné meg. Az már más kérdés hogy engem mindig láthat, sokszor valami más érdekes neki.
2013. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyszer a patika magazinban is benne volt amit írtam, de kérdezd meg az orvost mikorra tisztul ki a látása. 2 hósan még bőven csak pacákat és körvonalakat lát! Nem éles képet mint mi. (a pacát is követheti ha mozog, hiszen az "mozgó paca") Na de mindegy, nincs kedvem megint vitába keveredni. Akkor vidd el a dokihoz ha szerinted ez nem normális. Itt úgy is 80 féle választ kapsz és nem tudod eldönteni.
2013. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy mégis igazad van, ezt találtam:

"

A kéthónapos csecsemő szemével már követi a fényt, rövid időre a tárgyakat is alaposan megnézi vagy utánuk néz. Különösen jól megfigyelhető ez, ha valami leesik. Szemeit egyre inkább mozgatja a fejétől függetlenül is, így már jól tudja követni a mozgó embereket, arcokat tárgyakat, figyeli a mozgó szájat. Kedveli a világos, élénk színeket.


3 hónapos kor táján már biztosan ránéz a szüleire, ha beszélnek hozzá, nevén szólítják.

Valószínű, hogy ilyen tájban kezd kialakulni a kétszemes látás, aminek első lépéseként a két szemével egyidejűleg látott képeket megfelelteti egymásnak, egymásra fekteti."


forrás: [link]


az enyém 2,5 hósan már olyan régóta bámul engem és nevet egyértelműen rám, hogy nem gondoltam volna hogy ez később szokott történni. Akkor bocs a félretájékoztatásért. (második voltam)

2013. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Becsülöm a gerinced! Sokan nem ismerik be ha tévednek. Köszönöm.
2013. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem mi lett veletek? :) koszonom
2023. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!