Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a súlyát megdupláz...

Meddig kell a súlyát megduplázni? Mi az a kor, amikor már baj, ha ez nem történt még meg?

Figyelt kérdés

Fiam nagy súllyal született, 4 kiló 30 volt. Eleinte veszett ütemben hízott és nőtt, aztán lassult, megállt és a fél éves státuszon már fogyott, akkor volt 7 kiló 80.

Ugyanakkor ő már mászik, felül és feláll. Most már hajlandó mást is enni anyatejen kívül, így végre ismét hízott. Ma mértük, 7 és fél hós és 8 kiló 40 volt a súlya. Ja és már 2 foga is van.

Aggódjak a súlya miatt?


2013. jan. 10. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod, főleg hogy nagy súllyal született a babád. Ha jól fejlődik, akkor semmi gond nincs.

A súlya is jó egyébként!!

Nekem meg 2,6kg volt mindössze a babám, és ő már 3,5hósan duplázott... nyilván ez sem volt baj, ilyen kis súlyt könnyebb volt duplázni.

Ezért mondják hogy átlagban 6hó a duplázás... de ettől simán el lehet térni.

2013. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lányom kicsike volt, és ehhez még az is társult, hogy lassan duplázta meg a súlyát, állandóan meg is kaptam, hogy biztos nem etetem, pedig tök jó étvágya volt.

7-8 hónaposan talán már megduplázta a súlyát, de pl. megtriplázni csak másfél évesen tudta (ami ugye szintén "probléma" volt, mert 1 évesen már meg "kell" duplázni).

Na de még jó, hogy nem nagykönyv szerint fejlődik minden gyerek, teljesen egyformán. :)

Amúgy most 2,5 éves, átlagos, normális gyerek és köszöni jól van. :)


Szerintem fiad jó súlyban van, nem baj, ha nem duplázta még meg a súlyát, főleg, hogy nagy babaként született. Nyugi.

2013. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi köszi :)

Kapott tápszert is, de nem kellett neki, csak az anyatej. De tegnap már tök jól evett mást is, örültem nagyon. :)

2013. jan. 10. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!