Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogyan történt a...

Gabszem kérdése:

Nálatok hogyan történt a nappali 2 alvásról 1-re áttérés?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hós. Eddig 2x aludt nappal, kb. 2x 1 órát vagy kicsit többet. De az utóbbi időben nagyon nehéz volt elaltatni nappal is és este is és éjszaka többször fennt volt, pedig 6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat. Most jönnek a hátsó fogak, lehet hogy ez is bezavar, sőt szinte biztos. 3 napja próbáljuk, hogy csak 1x rakjuk le nappal, reggel 8 körül kel és 13:00-ig húzzuk az alvást, akkor már nagyon fáradt és kidől hamar ,viszont eddig max 1 óra volt csak amit aludt, ma pedig csak 30 perc. És később meg hiába volt álmos, nem akart aludni, most pedig kidőlt. Tehát igazából ez jó mert alig kell altatni, másrészről meg aggódom, hogy nem-e kevés ennyi nappali alvás egy ekkora babának?
2013. jan. 7. 20:43
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
Magától történt egyik napról a másikra.Lányom igényelte így.Azaz kb 1 hónapja délelőtt nem aludt el,így csak ebéd után fektettem le.Azóta is 1,5-2h-t alszik.Este sincs gond szerencsére.Nem kell aggódni,majd beáll nálatok is.Szintén 11 hónapos a lányom.
2013. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Láttam rajta,hogy nem álmos,sőt hallani sem akart a lefekvésről csak délután.Viszont délután is csak babakocsiban tudtam elaltatni már 1 éves korától.Aztán pár hónap múlva ha délután aludt akár 1 órát is ,még fél 12-kor este nagyon elemében volt és nem tudott aludni.Kb. másfél éves volt és azóta nem alszik egyáltalán nappal.Pedig sokszor látom rajta, hogy nagyon fáradt de ez van,le sem tudom fektetni aludni.Még az ágyat is elkerüli inkább a szőnyegről nézi a mesét is!
2013. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem lehetne hamarabb aludni vinni mint 13.00? Az en lanyom is igy szokott kelni, de ennyi idosen csak delig birta, aztan alvas 2,5ora. Ha tul faradtan teszem le aludni akkor sokkal kevesebbet alszik.

Az atallas magatol tortent, akkor tettem mindig aludni amikor lattam, hogy kezd faradni, de nem tul faradt, es egyik nap mar addig birta, hogy nem jott ki a delutani alvas. Szinte azonnal atallt

2013. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én azért nem vagyok most biztos a dologban, mert ő álmos délelött 11-kor, néha kicsit nehéz elaltatni, de utána alszik legalább 1 órát , és délután 3 körül ugyanez a helyzet. Lehet hogy azt csinálom, hogy délután nem hagyom sokat aludni, hogy estére fáradtabb legyen.
2013. jan. 8. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
ha mar 11-kor almos akkor altasd el, nagyon hosszu ido neki 1-ig kibirni, foleg ugy hogy 3-kor ujra alszik, inkabb delutan keltsd fel. Felkelteni akkor kell amikor nem alszik mellyen, ezt a legzesebol eszreveszed, igy nem lesz nyugos, mert ha mely alombol fogok kirangatni, morcos lesz egesz este. Kb.40perc mely alom utan 20perc eberebb alom jon
2013. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen nála kb 30 perc a mély álom az elején. Nem ébreszteni szoktam, hanem kinyitom az ajtaját, hogy behallatszódjanak jobban a zajok, mászkálunk, tesszük a dolgunkat apával és ezekre a neszekre felébred.
2013. jan. 8. 15:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy néz ki hogy most ott tartunk hogy 2 alvás sok, 1 meg kevés. mert délelött már nagyon álmos 11-kor viszont délután meg nem álmos... majdcsak kialakul a rend
2013. jan. 8. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!