Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam, hogy magától le...

Hagyjam, hogy magától le szokjon a pelusról a fiam, vagy még erőszakoljam rá? 10 hós.

Figyelt kérdés
8 hónaposan vetünk neki bilit. Néha rá ültettem, hogy ismerkedjen. 1 szer sikerült bele pisilni, nagyon tetszett neki tapsolt. Aztán elég sűrűn húzta maga után, megint rá ültettem, megint pisilt. Majd 1 héttel később láttam, hogy kakilnia kell (nyöszögött) Ismét rá ültettem. Azóta csak bilibe hajlandó kakilni, visít ha nem teszem rá. (mosogatok, főzök, stb) Ha rá akarom adni a pelenkát ordít, tépné le, földhöz vágja magát. Kb. 10 perc üvöltés után megszokja és megy játszani. De ha dolog van megint hozza a bilit. Nincs hideg a leszoktatáshoz? Meg olyan pici még. De félek, hogy így meg vissza fordul a dolog. Teljesen tanácstalan vagyok. Első baba. Ja igen. 2 hónap alatt egyszer sem volt kaki a pelusban, csak bilibe. Pisi néha be csúszik (3-4 naponta) ha el játssza az időt. Mit tegyek? Hagyjam?
2013. jan. 10. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyjad, had bilizzen, ez tök jó!

És ha elmentek valahová, csak akkor adjál rá pelust, nehogy összecsinálja magát idegenbe! :)

2013. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Nem bántam volna ha tavasszal jön rá ez a dolog. :)
2013. jan. 10. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Juj de durva, hogy ilyen korán igényli. Ha tényleg ennyire ezt "akarja", akkor hagyd neki a bilit, max ha elmentek, akkor adj rá pelust.
2013. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
De jó. Én is beszerzek egy bilit. A múltkor szuper kiskutyás bilit láttam az egyik boltban. Itthon meséltem, hogy mit láttam, és hogy venni akarok, hagy ismerkedjen a manóm a bilivel. Erre mindenki körberöhögött, hogy hiszen még csak 11 hónapos, mit akarok én a bilivel. De hiszen tessék, mégsem olyan nagy hülyeséget mondtam.
2013. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ügyes a fiad :) Biztos, hogy a pelenka miatt ordít? Az én lányom is üvölt a pelenkázásnál, de ő szerintem azért, mert játszana/menne tovább, de azzal, hogy én lefektetem és pelenkázom, korlátozom őt a mozgásában. És ilyenkor ő is a pelenkát tépi.
2013. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Atroposz ***** válasza:
100%
Húgom is ilyen volt ,nagyon ügyes a babád.
2013. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es. Szerintem is nyugodtan vehetsz már bilit. Nem baj ha ismerkedik vele. :)

Azért következtettem rá, hogy a pelus zavarja, mert löki el a kezem amelyikben a pelenka, hogy "mem, mem!" Ő így mondja a nemet. Mikor már mehetne is hisztizik, képes földhöz vágni magát. Viszont ha nem adok rá csak kisgatyót és nadrágot, akkor semmi baja.

De akkor hagyom, nehogy visszájára forduljon a dolog, tényleg csak akkor adok rá ha megyünk valahova. Azért hangoztatni nem fogom, mert hülyének néznek. :D (amúgy nem egy csoda gyerek, szerintem tök átlagos, nagykönyv szerint csinál mindent, csak most ez a bilizés a mániája lett) :)

2013. jan. 10. 22:59
 8/12 anonim ***** válasza:
10 hónapos még nagyon kicsi! Egyébként is erőszakkal épp az ellenkező eredményt éred el mint ami szeretnél.
2013. jan. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Bocsánat, félreértettem! Ha magától akar leszokni, akkor hagyd, de ha mentek valahova, akkor azért jobb ha visztek pelenkát is. Még egyszer bocsánatot kérek a tévedésemért! Ne haragudj!
2013. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hú jópár kisgyereket ismerek/ismertek már köztük az én 3 gyerkőcömet (kicsik még szóval frissek az élmények) de ennyire korai bilizéssel sose találkoztam.

Szerintem mindenképp hagyd neki hiszen ő is ezt szeretné a jelek szerint meg te is ezt fogod tőle várni csak mondjuk fél év múlva szóval ha már most közös nevezőre juttok az csak jó:)

Ez olyan mint az evés nekem a lányom volt olyan hogy 10-1 hónaposan ő evett a kanálból és sehogyan sem sikerült lebeszélni róla pedig ment mindenfelé az étel, de egyszerűen ordított összeszorította a száját és egy falatot se evett ha nem volt előtte a tányérkája kanállal étellel. (eleinte tudtam mellett becsempészni neki én is kanállal de egy két hó múlva már azt se engedte).

Másik 2 gyerekem ezt bőven 1 éves kor felett kezdte (hogy önállóan kanalaz és bele is talál a szájába).

2013. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!