Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is hallottátok, hogy idén...

Ti is hallottátok, hogy idén nagy influenza járványra lehet számítani? 9 hónap körüli babátokat beoltatjátok?

Figyelt kérdés
Én nagyon nem tudok dűlőre jutni. Azon gondolkodtam, hogy mivel napi 2x még szopizik, lehet, hogy elég, ha csak magamat oltatom be, és ő másodlagos védelmet kap?
2013. jan. 10. 22:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%
Az influenza oltás nem véd de nem lehet tudni mit okoz.Sem magam sem a babámat nem oltatom be ,és a család sem !
2013. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Nekem pár évvel ezelőtt az akkori párom beoltatta magát, én nem. Ő iszonyat beteg volt (láz, köhögés, stb.), én semmit sem kaptam el.
2013. jan. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%
12. vagyok. Szerintem az oltástól jött ki neki. Nagyon durva volt. És mi együtt éltünk, és nekem szerencsére semmi.
2013. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

Szia


Minden éveben eljátszák ezt, hogy hatalmas influenza járvány közeledik és, hogy ilyen már régen nem volt...stb. Én már ezekre nem is figyelek! :)


Nekem két gyermekem van. Az egyik 4 éves (18 hónapos kora óta jár közösségbe) és egy 4 hónapos (csak szopik). Egyiküket sem oltatom be és mi sem oltatjuk be magunkat. A nagyfiam nem volt influenzás sosem, pedig minden influenza szezont végig közösségben töltött. (bölcsi, majd ovi)


Amikor 8-10 hónapos volt, akkor még javában szopott, így védett volt valamennyire és jobban odafigyeltünk alapvető dolgokra. PL: nem vittük bevásárló központokba, vagy olyan emberek nem jöttek hozzánk és mi sem mentünk olyanokhoz, akik éppen betegek voltak, igyekeztünk nem vinni tömegközlekedési eszközökön, mindig alaposan kezet mostunk, amikor hazajöttünk valahonnan..stb.


Szerintem, ha odafigyeltek fokozottabban az alapvető higiéniás előírásokra, akkor kiküszöbölhető az influenza. És adhatsz neki megelőzésképpen C vitamint is. (én is adom a nagynak)

2013. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon rendesek vagytok, hogy ennyien válaszoltatok! Akkor mi is inkább kihagyjuk ezt az oltást :)
2013. jan. 11. 11:59
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát mi orvosi tanácsra oltatjuk magunkat, minden évben. Az oltástól még sosem volt bajunk, és nem is kaptunk el semmit. Szerintem akim oltás ellenére lebetegszik, az mást kapott el, nyilván nem azt, ami ellen az oltás védettséget ad.
2013. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!