Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert van hogy a mai anyukak...

Miert van hogy a mai anyukak mindenhez segedezkozt hasznalnak?

Figyelt kérdés
ugyertem a babakhoz?jarssegito,babikomp,szopiparna,babaorzo,sterilizalo,elektromos hinta stb.Rendben van hogy ezek kozul vannak hasznos dolgok de ugy erzem egy csomo felesleges is es ha nincs meg minden panikba vannak az anyukak mintha a baba fejlodese a targyaktol fuggne.csak en latom igy?meg vannak fura kerdesek is pl":bekakilt,tisztaba tegyem?
2013. jan. 11. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

Azért nem kell mindent eltúlozni. Olyan világban élünk, ami már - már akényelemről szól.

Régebben 2 hónaposan már hozzátáplálták és 6 hónaposan már bölcsődébe adták a gyerekeket.

Most meg 6 hónaposan kezdik (lassan lesz az 1 év is!) és 3 éves korig bűn a gyereket beadni közösségbe.


Vannak olyan dolgok, amik feleslegesek és nem épp az egészséges fejlődést teszik lehetővé (pl. babykomp), de mindenki felnőtt ahhoz, hogy tudja, mire van otthon szüksége.


Jó, hogy nem már a cumisüveges etetést "támadod" meg.. Tegyél úgy, ahogy te gondolod, de mást nem kell "kritizálni".

2013. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
En is mai anyuka vagyok, es ezek kozul egyedul a babykomp volt, azt is kaptuk valakitol... Nem kell altalanositani. Valaki hasznalja, valaki nem. Mindenkinek szive joga eldonteni, hogy mit lat hasznosnak es mit nem. Ennyi.
2013. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Mert erről szól a mai világ. Talán az átlag ember nem használ mindenhez segédeszközöket? Gondolok itt a mosógépre, mikróra, internetre, légkondícionálóra és még millió dolgot fel lehetne sorolni. Mind nélkül lehet boldogulni, de nem egyszerűbb velük?

Sok felesleges dolog van persze, de sok kényelmet ad, biztonságot, és drága időt, amit a gyerekekre lehet fordítani. A fejlődés nem rossz dolog.

2013. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Így van! Igaz én még csak 39 hetes kismama vagyok, de semmit nem vettünk meg ezek közül, csak cumisüveget! Még cumit is csak úgy, hogy ha nagyon kelleni fog, használjuk! Semmi kacatot, hintát, sterilizálót, stb-t nem vettünk! De nem vagyok ellenük.. Azért annyira nem kell leragadni az ókorban, akkor is használták volna anyáink, ha nekik lettek volna ilyen lehetőségeik szerintem!
2013. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

azért mert ki akarja megnehezíteni direkt,ami mehet zökkenőmentesen is...pl én nagyon örülök,hogy eljátszik a járássegítővel míg én elmosogatok,vagy inkább ordítson a lábamnál?bébiőrünk is van ,mert kicsi a lakás és amíg én takarítok becsukom a gyerekszoba ajtaját,ha alszik,nekem is jobb és örülök,hogy ő is alszik és nem nyűgös egész nap.

én csak ezeket használom a felsoroltak közül.

azért a "bekakilt tegyem tisztába?"már nagyon szélsőséges általánosítás!!

egy szó mint száz :"minek mossak kézzel,ha moshatok géppel" (és a maradék időt a gyermekemmel tölthetem a játszószőnyegen) :)

2013. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsd el, hogy régen nagyon gyakori volt, hogy több generáció élt együtt!Nem csak az anyára hárult az összes tenni való, a háztartás, a gyerek, bevásárlás, főzés..stb.Hanem Nagy mama, dédi meg még a szomszéd is átnézett kávét főzni mondjuk.Sokkal több emberre jutottak azok a feladatok, amiket most 1 embernek kell megcsinálni, mert nincs segítség!

Én úgy örülnék ha lenne pénzem néhány dologra..pl egy rezgős pihenő széket szívesen vennék, mert a kicsi fiam(1 hónapos) egyenlőre csak akkor van csendbe ha cici van a szájába, vagy ha ringatva van! :) De nekünk nincs semmink...illetve az alap, de elmondhatom hogy a 2 éves kislányom semmiben nincs lemaradva, mert neki nem volt pl járássegítője..illetve volt, mert gyönyörűen befogta erre a célra a műanyag széket még anno.. :)

2013. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
"nem akartam altalanositani,elnezest ha valaki magra vette es nem eppen a cumisuveget ""tamadtam""nem tamadtam semmit!feltettem egy kerdest es mar jonnek az indulatok.Kivancsi voltam mas hogy gondolja.en aztan azt sem banom ha pelenka elomelegitot vesz valaki a babajanak csak egy szimpla kerdes volt.
2013. jan. 11. 15:38
 8/20 anonim ***** válasza:
Ezek közül amiket felsoroltál egyiket sem használom.
2013. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A FELSOROLAS CSAK PELDA NEM GONDOLOM HOGY BAJ HA HASZNALJA VALAKI ES NEM IS A MOSOGEPRE ES TARSAIRA GONDOLOK,KET GYEREK EDESANYJA VAGYOK ELSOVEL MEGVETTEM MINDENT AMIT HALLOTTAM HOGY KELL ES FELET SEM HASZNALTAM,CSAK KICSIT MINTHA A TARGYAKTOL FUGGNE AZ ELETUNK.jA ES HOGY MARAD TOBB IDO A GYEREKRE A TARGYAK MIATT?pONT EZERT JUTOTT ESZEMBE HOGY EZZEL SZERINTEM"MAGUKNAK""PROBALNAK IDOT CSINALNI AZ ANYUKAK AMIT NEM A GYEREKKEL TOLTENEK(ALTALANOSITVA!!!!!
2013. jan. 11. 15:47
 10/20 anonim ***** válasza:

Tényleg volt itt olyan kérdés, hogy tisztába tegye-e, ha bekakilt. :) De ennek az az oka, hogy a legtöbb első gyerekes anyukának nincs igazán honnan tanácsot kérnie, ezért itt teszik fel a gyakran bugyutának ható kérdéseiket.

Nekünk az általad felsoroltak közül egy sem volt, igaz mi puritánul nevelünk (hogy anyukámat idézzem), de ha valakinek ezek könnyebbséget okoznak, miért ne használhatná? Jó, a bébikomp vita tárgya, hogy jó-e, de a többi nem árt, legfeljebb felesleges. De mi magunkat is annyi felesleges kényelmi kacattal látjuk el, egyszerűen ilyen világban élünk.

Nagymamám egy kis faluban nőtt fel, ahol még áram sem volt. Dédim nem tudott szoptatni, a gyerekei az első perctől tehéntejet ittak, az udvar végi budiban pedig kukoricacsuhéval törölték ki. Különösebb probléma nélkül felnőtt, mégsem hallottam tőle soha, hogy minek nekünk villany, angol vécé vagy vécépapír...

Ma sokkal több tárgy veszi körül a felnőtteket és a gyerekeket is, mint ötven éve. Ez van, lehet ellene a magunk módján lázadozni, neked nem kell megvenni minden vackot, de a fogyasztói társadalommal ez együtt jár.

2013. jan. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!