Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kifejezetten azok véleményére...

Kifejezetten azok véleményére vagyok kíváncsi, akik használnak, háti vázas babahordozót! Bevállt, vagy csak pénzkidobás volt? Meddig tudtátok használni, és hova?

Figyelt kérdés
Az én babám, most 1 éves! Tavasszal szeretném elvinni túrázni! Amit kinéztem, annak az ára elég húzós, 30 ezer forint.
2012. nov. 20. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, hogy én Teszveszen vettem 2500 forintért a miénket.

A lányunk akkor volt kb. 10-11 hónapos. Szóval, már nem volt kicsi!

Ő nagyon szereti/szerette. Most már 16 hónapos, de még 1 hónappal ezelőtt is használtuk az állatkertbe.

Belefér és nekünk is és neki is kényelmes.

Igaz, nincs teteje, de tudunk a hátához pakolni, mert van ott egy zipzaros zseb. Igaz, nem nagy dolgokat tudunk berakni, de 1 pulcsi, itató, kaja és pelenka, kenőcs, törlőkendő belefér.


Itt egy kép róla:

[link]


Picit kicsi, de azért látható.

2012. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért szeretnél háti vázasat mert abba lehet pakolni is? Ha nem, akkor vedd figyelembe, amit most írok:):

a vázas hordozók ülő része sajnos nem a legmegfelelőbbek a babáknak, még akkor sem ha már nagyobbacskák:(. Sokkal kényelmesebb lehet neki és Neked is ha mei tait vagy csatos hordozót választotok, ami térdhajlattól térdhajlatig alátámasztja a gyereket, és körülöleli a hátát.

2012. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt van még két kép:


[link]

[link]

2012. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem vettem,mert amikor kölcsönkaptunk,és kipróbáltuk,szegény fiam ordított benne torkaszakadtából,annyira nem bírta elviselni,hogy a hátamon van,és nem lát engem.
2012. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat az OFFért. Sok kicsi nem azért üvölt a vázasban mert nem látja az anyukáját. Hiszen lát, hozzád tud bújni(ezt egy mt. vagy scc lehetővé teszi, nem kell szemből látnia, hogy jól érezze magát)- amennyiben ezt a hordozó lehetővé teszi. És egy vázas hordozó, amin külön van az ülőrész, ezt nem teszi lehetővé.

Természetesen nem kritika volt ez részemről Feléd, kedves Utolsó Válaszoló, pusztán egy megjegyzés a hordozó tulajdonságait illetően. Lehet, hogy ha nem vázassal próbálkoztok, akkor élvezi a gyermeked a háti hordoást is, mert teljesül a kényelem és az összebújás.

2012. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sokat túráztam régebben. Mikor lányom megszületett, mi is vettünk, asszem a Mountexben kb. 25e-ért. Kb másfél-2 éves kora között kirándultunk talán 2x. De én azt tapasztaltam, hogy még a kisebb túra is a gyereknek nyűg. Azután inkább csak a Ligetbe mentünk max sétálni, meg hát ugye a játszótér meg a homokozó. A túrázások elmaradtak. A hátihordót még párszor használtam, ide-oda, jönni menni, de sokkal kényelmesebb a kicsinek a babakocsi. Úgyhogy végül összesen használva csak talán 5x volt. :/ Még megvan. Lányom már 7. :)
2012. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kenguruban ugyan az volt a helyzet:)

Nekünk nem vált be,ettől függetlenül jó dolognak tartom,és praktikusnak.

2012. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kenguru ugyan az a kialakítás, kényelemetlen a babák legnagyobb részének:(. Sajnos sokan "adják fel" a hordozás- függetlenség- kimozdulás- kirándulás- túrázás élményét a rossz hordozókkal történt negatív élmények után:(

"A legtöbb kenguru üleprésze igen keskeny, ebből adódik, hogy nem teljesülhet a széles alátámasztás, a kicsik súlyukat az ágyéki részen viselik. A lógó lábacskák sem az előbb leírt csípőfejlődésnek kedvező lábtartásban helyezkednek el. A legtöbb kenguru anyagából adódóan nem öleli szorosan körbe a babát, tehát nem nyújt megfelelő támasztékot a gerincének sem. Ezért a kicsik vagy összecsuklanak bennük, ülnek a hordozóban, ezzel megterhelve a gerincoszlopot, vagy pedig, ha szorosra húzzák őket, akkor szinte rápréselődnek a hordozó felnőtt testére, ami miatt hátuk kiegyenesedik, esetleg még homorú tartást is felvehet. Egyik életkorban sem javaslom tehát a kenguruk használatát."innen: [link]

2012. nov. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és megosztott tapasztalatokat. Külön köszönöm az első válaszolónak, hogy megosztottad a családi képeket! Összegezve, tehát létezik lényegesen olcsóbb használtban is, de arra gondoltam, hogy egy-egy alkalomra kikölcsönzök, ilyet is-olyat is, és majd meglátjuk, mit szól hozzá, a kis manóm!:-) Még egyszer köszönöm Nektek!
2012. nov. 21. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!