Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kisfiam ma kihányta...

5 hónapos kisfiam ma kihányta az ebédjét és az uzsonnáját, hasmenése lett, estére 37.5 fok hőemelkedése lett (már levontam, popsiban mérve 38 volt). Aggódjak?

Figyelt kérdés
Először azt hittem, a spenót miatt van, de a hőemelkedés már gyanús. Virus, fog, mire tippeltek? Adtam neki egy germicid c kúpot. Éjjel hogy nézegessem, nem lett-e lázasabb, felkeltsem, vagy csak tapogassam? Itassam éjjel (amúgy alszik)?
2009. aug. 28. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor itasd, kelsd fel inkább, gyorsabban kiszáradnak. Ha belázasodna szerintem vidd be az ügyeletre. Ha semmiség, akkor is lássa egy doki. Ha komolyabb akkor meg pont időben lesztek. Ez az egyetlen dolog amivel inkébb dokihoz megyek.
2009. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De éjjel hogy, keltsem fel, mérjem meg a lázát, itassam meg? Vagy álmában, a kiságyban valahogy?
2009. aug. 28. 20:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és most ivott 140 ml tápszert lefekvés előtt, rögtön be is aludt (ezt még nem hányta ki).
2009. aug. 28. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is mindenképpen ébreszteném.A lányom nemrég volt hasonlóban,és az ügyeleten azt tanácsolták,hogy előbb kortyonként itatgassuk, és én 10-20 percenként csináltam reggelig nehogy kiszáradjon.Nálunk vírus okozta, és kaptunk gyógyszereket rá.(már nem tudom mit bocsi,az egyik valami olyasmi volt mint az infúzió csak cumisüvegből kellett itatni,banános volt)

Ha továbbra is hány vidd be ügyeletre.

2009. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már neharagudj de egy ekkora pici babával ezek a tünetek melett már rég dokinál kellene lenni.Most ez a hasmenéses hányásos járvány is előfordul.
2009. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most látom,hogy evett:)

Ha nem lesz gond akkor talán nincs baj,Nekem akkor ugyan nem engedték etetni..azt mondták attól csak jobban fog hányni,ha hányás után teleeszi magát.Remélem nálad nem ez lesz.Második voltam.

2009. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, bocsánat, asszem félreérthető voltam. Csak 1x hányt, uzsonnára Sinlacot kapott, csak azzal együtt látszólag kis zöld is kijött. Az ebédet nem hányta ki. De utána hasmenése volt, 3x jó nagy adag zöld (mint a spenót, amit evett), kijött. Pedig krumplival keverve kapta, ez zöldebb volt jóval, szóval a spenót tuti úgy jött ki, ahogy bement. Ezért gondoltam, hogy attól van, ma ette először. Utána itattam, kb 1 deci teát megivott az uzsi és a vacsora között, aztán megvacsorázott, ez még benne van azóta is. Tényleg azon gondolkoztam, hogy akár fogzásos egybeesés is lehet, mert már nagyon küzd az egyik oldalon. Na de ok, akkor majd keltegetem kicsit, és megitatom. Köszönöm a válaszokat, esetleg, ha valakinek van még tippje, megköszönöm, ha ir.
2009. aug. 28. 20:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi most jutottunk túl ezen. Adj neki smectat és normaflort. BÁr nem tudom mennyi idős koról adhatóak (mi egy évesek vagyunk)

Ja és az autó légkondijától kaptuk be. :(

Persze nyilván a dokit kérdezd. A Heim Pált hívhatod éjjel nappal.

2009. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát ez remek, nekünk is van légkondi a kocsiban, mondjuk az pont márciusban volt fertőtlenitve, meg cseréltük a szűrőt, remélem, nem attól van. Azóta ok a gyerek, még van pici hőemelkedése (37,2), de amúgy ok.
2009. aug. 29. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!