Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy adtam neki háztartás...

Baj, hogy adtam neki háztartási kekszet? Meg babapiskótát?

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejes volt.Tíz napja múlt 6 hónapos! Viszont a barackot csak ugy fogadja el, ha teszek bele kekszet. Az almától meg fáj a pocija és nem tud kakilni! A barack jó lenne, de ott az a bizonyos keksz...ami kell neki! Nagyon gáz, hogy adok neki? Nem igy terveztem! Én is a cukormentesség híve vagyok...voltam!:(
2009. aug. 28. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha így eszi meg, így eszi meg, mit tudsz tenni...Örülj, hogy megeszi valahogy:)

Az almát is szoktatni kell, természetes, hogy fog.

2009. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj.Kekszet és babapiskótát is adhatsz neki.Annyi cukorra szüksége is van.Ez csak újabb mánia,hogy se sót,se cukrot ne kapjon a gyerek.Akkor káros,ha az ételeket agyoncukrozzák.De ez felnőtt esetében sem egészséges.Én már jóval hamarabb adtam nekik,nálam az almát csak kekksszel vagy pikótával ették meg.Sőt,amikor jött a foguk,azt rágcsikáltak.
2009. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

6 hós a lányom, 5 hós kora óta kapja gyümölcsöt kekszel!

Az alma nálunk sem nyerő, barackot körtét szilvát banánt eszik vagy csak kekszel 1 gyümölcsöt,vagy pedig 2-3 féle gyümölcsöt is összeturmixolok 2 piskótával. A körte nálunk pl székletlazító, ha csak maga körtét kap, akkor délután már ki is jön és könnyen :)

2009. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj. Én külföldön élek és itt az újabb kutatások alapján azt mondják, hogy a glutént hat hónapos kortól el kell kezdeni bevezetni, mert minél később kap, annál nagyobb az allergia kockázat.

Itt sajnos minden keksz (még a baba keksz is) rettenetesen cukros, vajas, háztartásihoz hasonló nincs, babapiskóta van, de cukrozva van az egyik oldala (minek???). Ezért én ilyet nem igazán adok neki, viszont szoktam neki sütni linzertészta alapból kekszet, kevés cukorral gyúrom meg, vagy ha nem azonnal akarom, akkor veszek banánt, 1-2 nap alatt itthon jó sárgára, édesre érlelem és ezt rakom bele cukor helyett, nagyon durván édesíti, nem hittem volna, amíg nem próbálom. Micimackós formákkal szaggatom ki a tésztát és megsütöm omlósra. Most ő már egyedül rágcsálja uzsonnára a gyümölcs mellé, korábban beletörtem neki, nagyon szereti. (Nem mellesleg az apja is, négy tepsivel szoktam sütni és pár nap alatt a férjem eltünteti, annyira bejön neki is.)

Próbáld ki majd esetleg, ha szeretsz sütögetni.

2009. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!