Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adnátok a 7 és fél hónapos...

Ti adnátok a 7 és fél hónapos babátoknak házi füstölt sonkát?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
jesszus. nem. sos, nyers, nehezen emesztheto.
2013. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Túl sós, nyers, nagyon nehéz étel.

Más baba ebben a korban még csak kóstolgat.

2013. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én gondolom így. EGy ismerősöm tegnap ezt adott vacsorára a 7 és fél hónapos babájának. Mikor mondtam neki, hogy én még a majdnem 10 hónapos lányomnak sem adnék ilyet, főleg nem vacsira, azt mondta miért ne lehetne. Még engem nézett hülyének, hogy én majd elkényeztetett gyomrú gyereket csinálok az enyémből!
2013. jan. 13. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy adnék. Még 1 éves kora körül sem adtam a fiamnak, nemhogy ilyen korán! Nagyon nehezen emészthető ennivaló, még némelyik felnőtt embernek se bírja a gyomra, akkor mit várna az ember egy ilyen picike babától?

Amúgy az én ismerőseim közt is vannak olyanok, akik már fél évesen krumpli paprikással és paradicsomos húsgombóccal tömték a gyereket. Hát szegény gyerekek.:( Azok csinálnak ilyet, hogy idő nap előtt a saját maguknak főzött dolgokkal etetik a pici gyereküket, akik sajnálják a pénzt a gyerekük korának megfelelő ételekre, amik sajnos drágák. Legalább is, az ismerőseim ezért teszik.

2013. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 shona ***** válasza:
48%
esetleg a poen kedveert a szajahoz tennem,hogy belenyalakodjon aztan jot rohognek,hogy milyen pofikat vag ra,de ennyi semmi tobb,egyre inkabb az divik,hogy 6-8hoig csak anyatej....jo,hogy nem kis bicskat is ad melle!
2013. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Falun, ahol tőbb generáció lakok együtt, fiatalok a picivel, Maminál Papinál laknak, esetleg még Dédi is ott lakik, ők mindent hamarabb adnak a picinek, mint a városban lakók!!!

A városi emberek a védőre hagyatkoznak, akik könyvekből adják tovább az infót, mit mikor lehet adni a babának, a falusiak meg az idősek re hagyatkozva adják a picinek az ételeket!

Ha csak azt nézed, egy két gyermekes Anyuka, a második gyermekének is mindent korábban ad, mint az elsőnek, bátrabb, tapasztaltabb!

Régebben nem volt ennyi féle tápszer, valamivel etetni kellett a gyermeket! Tejbegríz, tejberizs rizs töretből, kecske tej, túró, sajt, kefír!

Nem volt hűtő, vagy füstölt hús volt, vagy semmilyen!

Nem volt baby ételt, fagyasztó híjján mirelit zöldség gyümölcs sem, csak cukros befőtt.

És nézd meg, az akkoriak sokkal gészségesebbek, tovább élnek, mint a mai fiatalok!

Engem is 6 hónaposan már abárolt szalonnát kenyérrel etettek... 4 hónaposan tejbegrízt kaptam...

A mai gyerekeket dobozos üveges ételekkel etetik, hány 3 éves gyerek még tápszer/ tejitalt kap, tehén tejet nem kóstolt még.

Aztán jönnek itt a kérdések, nem eszik meg semmit sem a gyermekem, finnyás, válogat.... a szülő nem látja be, ő tehet róla!



Akik feljebb lehurrogták hogy fél évesnek nem való, Biztos városi, első gyermekes Anyukák!!!

2013. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Én az egyik válaszoló vagyok, aki még 1 évesen se adott ilyen dolgokat a gyerekének. És képzeld, falun élek, sőt még disznót is szoktunk vágni, szóval tele van a kamra ilyen dolgokkal.

És ma sem a sok zsíros étel miatt lesznek betegek az emberek, hanem mert sokan a bolti dolgokat veszik, amik tele vannak mesterséges dolgokkal, illetve sokkal nagyobb stressz éri a mai embereket, mint a régieket. Azért régen nem volt ekkora munkanélküliség, több volt a munkahely, több volt a normális munkahely, nem volt ennyi hitel vagy egyáltalán nem volt hitele a családnak, de ha mégis, volt miből fizetni, mert volt munkahely. És ezért halnak meg ma előbb az emberek, nem azért mert most is esznek zsíros ételt.

És az emberek szervezete is változik a korral, máshol szoknak hozzá, így bizony ma kevésbé erős az emberek gyomra, jóval több ember nem bírja a túlzottan zsíros ételeket, ami régen meg se kottyant és ez vonatkozik a babákra is.

Amúgy nem volt baba korodban semmi gondod abból, hogy teli tömtek minden zsíros étellel. De vajon felnőtt korodban vagy idős korodban se lesz ebből gond? Magas koleszterinszint, érszűkület, stb.? Nem tudhatod!

És régen is volt tápszer, bébiétel, csak nem ekkora választékban, amikor meg még nem volt, akkor is a babának megfelelő ételeket adták a legtöbben és nem bő fél évesen füstölt sonkát meg szalonnát.

2013. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egy város 3 gyerekes anyuka vagyok aki szerint szintén nem kell füstölt sonkát adni a gyerknek.
2013. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd két éves korában kapja a füstölt sonkát, addig nem.
2013. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hehe. 6-osnak: falun elek,a harmadik gyermekunket varom. Elso voltam.
2013. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!