Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak làz mire utal?

Csak làz mire utal?

Figyelt kérdés

tehnap èjjel 6 hos kislànyom làzas volt,ma egèsz nap hoemelkedèse volt ès elèggè nyugos.lehet a foga miatt?mit kène làtnom?ezen kivul semmilyen màs tunete nincs

.


2013. jan. 13. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bújkálhat vírus is a szervezetében.
2013. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Magas lázat, 38,1-2 tized fok felettit, csak és kizárólag fogzás nem okoz! Ez a maximum érték, ami fogzásba még belefér. Ha ettől magasabb, akkor van valamilyen vírus is a szervezetében. És van olyan vírus is, ami csak lázat okoz, semmi mást. Amíg nem jön elő más tünet, addig annyit tehetsz, hogy ha belázasodik, akkor adsz neki lázcsillapítót, de én orvosnak mindenféleképpen megmutatnám, mert lehet hogy van más is ott, amit te nem látsz, például fül vagy torokgyulladás.
2013. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha lázas, én is megmutatnám dokinak. Ennek ellenére az én fiam mindig lázas, ha jön a foga és náthás is. Valószínű ilyenkor annyira legyengül az immunrendszere, hogy könnyen összeszed mindenfélét.
2013. jan. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Cáfolnám, hogy fogzás nem okozhat magas lázat.

Az én lányom minden alkalommal, amikor jön a foga belázasodik, már 6 foga van, úgyhogy van egy kis rutinunk.

Legutóbb popsiban 39,3-at mértem neki, semmi más baja nem volt. Első két alkalommal mentünk a dokihoz egyből, de soha nem talált nála a doki semmit. Legutóbbi magas láznál mondjuk már gyanakodtam rá, hogy más is lehet, és 2 nap után elvittem dokihoz, de azt is csak azért, mert pont jött a Karácsonyi hétvége, és elutaztunk...de akkor sem talált semmi egyéb okot a dokinéni....


Szóval ez gyerekfüggő, az ismeretségi körömben sok baba belázasodik, akár magas lázzal is

2013. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
koszonom a vàlaszokat.foggal kapcsolatban mèg nics tapasztalatom.holnap elviszem az orvoshoz.
2013. jan. 13. 19:40
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

A 4-es válaszolónak írnám, hogy olvass utána, extrém magas lázat a fog nem okoz! 39 fok feletti láz pedig extrém magas láznak minősül. Akkor is van valami, egy vírus ami lappang, hisz fogzás idején legyengül az immunrendszerük a gyerekeknek és sokkal könnyebben elkapnak fertőzéseket. És egy vírusos fertőzésnek is több fajtája, ezzel együtt több lefolyása van. Van olyan, ami szimpla lázzal jár, semmi mással. És ha pont fogzáskor esik bele a gyerek ilyenbe, akkor persze, hogy azt gondolja az anyuka, hogy csak a fogtól. Pedig valójában más is van ott, csak nem biztos, hogy a lázon kívül más tünetet is okoz.

A fiam például kapott már el olyan vírust, ami 1 napos lázzal járt. Semmi mással. 1 napig magas láza volt, semmi más és másnapra elmúlott. Az orvos szerint ez is egy vírus volt.

És ezzel nem bántani akarlak, csak sok anyuka beleesik abba a hibába, hogy jön a foga a gyereknek, biztos azért lázas, orvos nem látja és utána meg jöhet a többi gond, amit lehet időben el lehetne csípni.

2013. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Nem bántasz ezzel, egyáltalán.

A tapasztalatomat írtam le, azt hogy még abban ez esetben sem talált a doki semmit, ha magas volt a láza. Arról nem is beszélve, hogy azon túl, hogy megvonja a vállát, hogy nem lát semmit, és akkor csillapítsam a lázát, ha kell, szóval ezen kívül soha semmit nem kaptunk rá, és rá menetrend szerint 3 nappal kibújik egy fog....hát lehet hogy általánosít az ember, de 6-ből 6 esetnél talán lehet is kicsit.

Ettől függetlenül én is mindig figyelem az egyéb jeleket, ha nagyon nyűgös, és 2 napon túl is fennáll, akkor elviszem én is dokihoz. Az első alkalmakkor én is egyből rohantam vele...

Nem mondtam, hogy ne vigye...

2013. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kellett lepontozni, de nekem gyermekorvos mondta és bárhol olvastam, mindenhol azt írják, hogy extrém magas lázat, csak fogzás nem okoz. Ott van egy vírus is, ami ellen védekezik a szervezet és azért megy fel a láz. És attól, hogy nincsenek más tünetei fogzáskor a gyerkőcödnek, honnan tudod, hogy nincs közben mindig egy vírus is a szervezetében? Attól mert nem okoz gyulladást vagy náthát? Attól még ott lehet. És azért az a nagyon magas láz. És után azt a vírust szépen le is győzi a gyerkőc szervezete és azért nem jön elő utána sem más tünet. Örülj neki, hogy ilyen szerencsések vagytok, hogy egy lázzal megússzátok.


Itt van néhány link, de egyébként bármelyik cikket, ha az ember elolvassa, benne van, hogy magas lázat csak fogzás nem okoz. Ott van valamilyen fertőzés is, amit a gyermek az ilyenkor legyengült immunrendszere miatt elkap:


[link]


[link]


[link]

2013. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvastam én is ilyeneket, amikor lázas volt a lányom, valóban ezt írják. Viszont ha a témával kapcsolódó fórumokra rákeresel, mindenhol lesz nem egy olyan anyuka, aki beszámol róla, hogy igenis, több alkalommal is magas láza volt a gyereknek közvetlenül azelőtt, hogy kibújt a foga, mégsem volt semmi egyéb baja.


De OK, ne vonjuk le következtetéseket.

Az én lányom eddig 6 alkalommal volt lázas, mindig elvittem az orvoshoz, ahol a doki mindig azt mondta, nem lát semmit, valószínű a foga miatt. A láz kb 2 nap alatt elmúlt és rá kb 3 napra kibújt egy fogacska...

:)

2013. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De még mindig nem érted, hogy mire gondolok.

Van olyan vírus, ami csak lázat okoz, semmi mást! Ha ilyen vírussal találkozik a gyerek fogzás közben, akkor nem is láthat mást az orvos sem, mert más tünet nincs a vírusnak, csak a láz! Nem lesz piros a torka, nem fog köhögni, nem lesz náthás. Csak lázas. És ha fogzás idején ezzel találkozik a gyerek, akkor a fogzás egymagában mondjuk okozott volna egy 38 fokos lázat, de a vírussal egybevetve, fel fog neki menni 38 fölé vagy még magasabbra. De nem a fogától fog magasabbra felmenni. És ahogy kibújik a fog, a láz is le fog menni, mert egymagában a vírus sem biztos, hogy lázat vagy magas lázat okozott volna, csak a fogzás és a vírus együtt csinál egy magas lázat.

Ezeket a cikkeket, ha nem is mindegyiket, de biztos vannak olyan oldalak, ahol ugyanezeket a dolgokat írják le és orvosok. Márpedig azt hiszem, hogy az orvosok már csak tudják, ha elvégezték az orvosi egyetemet.

Sok anyuka képes egy 39 fokos lázat fogra ráfogni, én is találkoztam ilyennel, odahozta hozzánk a lázas gyerekét az anyuka, hogy csak fogzik, rá pár napra a fiam is tök lázas lett úgy, hogy nem jött a foga!

Nekem soha nem volt fogzáskor lázas a fiam, pedig mind a 20 foga kint van már, csak akkor volt lázas a fogzás ideje alatt, ha vírust is elkapott, de ha nem volt vírussal dolga, soha nem volt lázas a fogától, csak hőemelkedése, de az sem volt jellemző.

Ezek meg az én tapasztalataim.

2013. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!