Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akik beszéltek valamil...

Szülők, akik beszéltek valamilyen idegen nyelven (igen jól) ; ti tanítjátok/tanítottátok babátokat/kisgyermeketeket a nyelvre? Ha igen hogyan, mikortól fogtatok hozzá?

Figyelt kérdés

Párommal mondhatni anyanyelvi szinten beszélünk angolul és szeretnénk,ha a kisfiúnk is ismerkedne a nyelvvel.Most 11 hónapos.

Mikortól és hogyan érdemes hozzálátni?

Hálás volnék,hogyha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, megosztaná velem.

Előre is köszönöm!



2013. jan. 13. 20:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
3 éves kor alatt a legfogékonyabbak, igazából akkor lehet az alapokat a legjobban megtanítani. Akkor érdemes csak, ha jól beszélitek az adott nyelvet, különben rossz akcentussal fogja megtanulni, amit később lehetetlen lesz kijavítani. Amit 3 éves kor előtt tanul a gyerek, nagyon mélyen rögzül. Most olvasok egy könyvet egy japán szerzőtől, az a címe, hogy 3 éves kor után már késő!!! Ha tehát azt szeretnéd, hogy valamiben igazán jó legyen, itt az idő elkezdeni.
2013. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kedves szlovákiai hozzászóló, miért gondolod, hogy a szlovák ovi jó megoldás egy magyar kisgyereknek? Az oviban ismeri meg az első dalocskákat, versikéket, meséket (persze a család után), ami jó alap majd a későbbi mondák megértéséhez. Itt szerzi az első élményeit arról, mit jelent egy nemzethez tartozónak lenni. Nem is beszélve arról, hogy neked is trauma lenne egyik napról a másikra egy új nyelvi közegbe kerülni. Gondolj csak bele mit él majd át a gyereked. Szomorú, hogy ezt még sokan mindig nem értik. Gondolom aztán majd jön a szlovák suli is...
2013. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
en pont igy voltam, engem is szlovak oviba jarattak. Semmi hatranyom nem szuletett belole. Utanna magyar iskolaba megy, pont a nemzetiseg tanulasa miatt. Muszaj szinte anyanyelvi szinten beszelnie szlovakul. Es en otthon nem tudom, de nem is akarom erre megtanitani. Tolem hallja a magyar mondokakat, mar most sokat ismer. Nagyon sok szulo igy dont, es szerintem pont ellenkezoleg, jot tesz a kicsinek. Megtanulja, hogy mas nemzetisegu gyerek, ember is letezik,aki ugyanolyan mint o. HA jol tudom Magyarorszagon is vannak angol ovik, es nem egy szulo vallassza azt, sot meg iskolat is sokan valasztanak idegennyelvut, annak ellenere, hogy a szulok magyarok.
2013. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani, hogy sajnos. Az anyanyelven megszerzett tudásra tud csak építeni valaki. Te sem tudhatod, mi lett volna másképp az életedben, ha a legmegfelelőbb alapokat kapod. Nem is beszélve arról, hogy a szlovák ovik udvarán szinte csak magyarul beszélnek a gyerekek. Azt pedig hogy másmilyen emberek is vannak, a játszótéren is megtanulhatja.
2013. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!