Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Duci anyukák esetében is...

Duci anyukák esetében is kényelmes a mei-tai vagy a csatos hordozó a babának?

Figyelt kérdés

Duci anyuka vagyok(100 kg).Második babámat várom és praktikusabb lenne majd hordozni a babámat a babakocsi tologatás helyett.Első babámnál liliputi mei-tai-om volt,de nem szerette.Se mikor pici volt"békatartásban" se mikor nagyobb lett terpeszben.Úgy éreztem a széles csípőm,derekam miatt kényelmetlenül szét kell terpesztenie a kis lábát.De lehet csak én éreztem így...

Most arra gondoltam,hogy inkább kengurút vennék,mert ott a kis lába lefelé lóg.Bár ahogy olvastam kevésbé egészséges a használata mint a mei-tai vagy a csatos hordozóé.

Lehet,hogy a duciság miatt nem tűrte el a nagyobbik babám a hordozást?

Duci hordozó anyukák írnátok tapasztalatokat?

Esetleg milyen hordozót ajánlotok ami gyors,kényelmes és praktikus is.

Köszönöm



2013. jan. 14. 09:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én is 100 kg fölött vagyok, ls van mei-taink, szintén liliputi. Nincs sokszor használva, előnyben részesítem a babakocsit, de azért elő szoktam venni, ha a fiam nyűgős, vagy nem akar aludni. Nincs vele baja, sőt, imádja. Szerintem baba-, és nem súlyfüggő. :)
2013. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%

A gyerek terpesze nem szabad, hogy függjön a hordozó személy alkatától!

Ha megfelelő pózban kötöd fel a gyerkőcöt, akkor te lehetsz akármekkora, az ő combjai 80-90-fokos szögben fognak találkozni, és a térde köldökmagasságban lesz. Egy újszülött méreteihez képest nagyjából mindenki duci :-)

Ha ezt a képet megnézed: [link]

Láthatod, hogy a gyerek térde, combja milyen pozícióban van. Közel sem éri át az anya csípőszélességét, de nem is kell!

Nos, kenguru esetében lefelé lóg a lába (így a csípőízület a járás megtanulása utáni pozícióban van, ami nem felel meg egy járni még nem tudó gyerek fiziológiai fejlettségi szintjánek. Ennek következtében /mindig az alul levő ízület pozíciója határozza meg leginkább a felette elhelyezkedők viselkedését, és pozícióját/ a csecsemő gerince is a járni tanulás utáni formát próbálja felvenni. Pontosan ez az az ízületi kényszerítés, ami káros! Akármilyen hordozóeszközt használsz is a gyerek fejlődésének mértékét mindig vedd figyelembe, és - ha nincs semmilyen születési deformitás - akkor a meglévő, már kialakult, kifejlődött formát kell támogatni!)

A gyógytornász nem feltétlenül csecsemő és gyermek gyógytornász, de biztosan nem csecsemő ortopéd orvos. Sajnos Magyarországon még sok csecsemő és gyermek ortopéd orvosnak sincsenek hordozással kapcsolatos ismeretei, de annyit mindenki végiggondolhatna legalább orvosi végzettséggel, hogy egy bizonyos korú, egészséges gyermek milyen fiziológiai tulajdonságokkal rendelkezik, és az egészséges fejlődés érdekében mi az ami megengedett, és mi kerülendő. Személyes véleményem szerint újszülött, és ülni, járni nem tudó csecsemő esetében a szövött hordozókendő (végső esetben jó minőségű rugalmas kendő) megengedhető. Ülni, járni tudó babánál már használhatsz kényelmi hordozót (Mei-Tai, csatos hordozó - SSC például) Akkor már akár használhatnál kengurut is, csak éppen te nem fogod bírni a gyerek súlya és az eszköz kialakítása miatt.

Laikus gondolkodást követve: a hordozókendő az egyik legősibb eszköz babahordozás terén. Ha évezredek alatt bármilyen káros hatást fedeztek volna fel a módszerben, biztosra veheted, hogy elvetették volna az emberek.

[link]

2013. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok kedves választ!

:)

2013. jan. 16. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!