Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tipusu hordozo kengurut...

Milyen tipusu hordozo kengurut ajanlanatok, ahhoz, hogy kenyelmes, elore es befele foruditva is lehessen hordani a kicsit, azon kivul nekem nagyon konnyen felveheteo legyen?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Nekünk ilyen van, nagyon szeretem! Még téli kabátra is könnyű felvenni!

2012. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Kifejezetten kengurura gondolsz, mert én azt nem annyira javasolnám.A legtöbb kenguruban nem megfelelő a gyerek helyzete: a lábai nem tudják felvenni a béka lábtartást, nem megfelelő a gerinc helyzete, megtámasztása. Ja, és még valami:

[link]

Bocs, nem okoskodni akarok, csak tájékoztatni.

Nekem mei-tai-om van, tavasztól azzal fogunk nagyokat sétálni-kirándulni. Itthon is szeretem, és mióta már a hátamra teszem, mégjobban szereti!

Amúgy hordozókendővel kezdtem, de én bénának tartom magam ahhoz, hogy jól megkössem, így tetszett meg a mei-ta. Baromi egyszerű és kényelmes mindkettőnkek.

2012. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a második válaszolóhoz: a kenguru nem a legjobb, megoldás, mert a baba lábai nem veszik fel a megfelelő, ún. terpesztartást (M-pozíciót). Ezen kívül a legtöbb kenguru háta merevített, ez nem tesz jót a kisbaba gerincének: a baba gerince enyhén 'C' alakú, amit ha egyenes tartásba kényszerítünk, terhelve lesz. Az a jó hordozó, ami igazodik a baba testéhez, és nem a baba teste igazodik a hordozóhoz! Tehát a jó hordozó igazából a kezünket helyettesíti, tehát olyan pózban kell lennie benne a babának, mintha a kezünkben fognánk.

(Sőt, a legtöbb kenguru kényelmetlen is, mert a baba nem simul elég szorosan a hordozójához és nincs elég magasan. Nekem is volt kengurum - ráadásul Baby Björn! -, és kb. 20 perc után az 5 kilós babával azt hittem megszakadok.)

És a kifelé hordozás tényleg nem jó. Rengeteg cikk van erről a neten, írd be a gugliba, hogy "kifelé ne" és máris kidob egy csomót.

Tehát a jó hordozó igazából a kezünket helyettesíti, tehát olyan pózban kell lennie benne a babának, mintha a kezünkben fognánk.


Vannak hordozók, amik biztosítják a terpesztartást, megtámasztják a babát minden pontban. Ilyen a hordozókendő, a mei tai és az SSC (csatos hordozó).

A kendő megkötésének megtanulása nem bonyolult, de azért ajánlott elmenni a használata előtt egy hordozókendő-tanfolyamra, mert egy rosszul megkötött kendővel még árthat is az ember!

A mei tai kötése nem olyan bonyolult, pár perc alatt meg lehet tanulni, akár videókról is.

De a legegyszerűbb a csatos hordozó: hasonlóan kell felvenni, mint egy kengurut, kinézetre is elég hasonló, csak ugye ez biztosítja megfelelő tartást. Nem kell kötözgetni, a csatokat egyszer kell beállítani (na meg akkor, ha a baba nő, vagy ha más súlycsoportú személy fog hordozni, de nem bonyolult a csatok állítása sem), utána csak bele kell bújni.


Ezeken a képeken jól látszik a megfelelő tartás:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!