Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia? Vagy mi lehet a...

Tejallergia? Vagy mi lehet a baj? SEGÍTSETEK! :- (

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos,tápszeres baba. 5 hónapos koráig a Beba HA Sensitive-t kapta,de rengeteget bukott,így a doktornő javasolta a Beba HA/AR-t. Bevált,kevesebbet bukott,de teljesen nem szűnt meg. Védőnőnk említette,hogy ha betölti a 6. hónapot,kaphatná a Milupa Fermentáltat -hisz ez egy új,népszerű tápszer,ami mellesleg olcsó is. Hát nem vált be... 2x kapott belőle,de megint annyi visszajött neki,hogy azt mondtam,vissza a Bebát,mire a doktornő megkérdezte muszáj-e HA-s tápszer. Mivel nincs allergia a családban,miért ne?! Így felírta a MILUMIL AR OPTIMÁT -ami sokkal sokkal jobb mint a Beba. Viszont mintha több puki lenne...hajnalban már nem tudom visszaaltatni,annyira feszeng,lök el magától,és kínlódás közbe olyanokat pukkant. :-( Az arcámd ekcéma is van,de az volt már pár hós akorában is. A védőnő azzal ijesztget,hogy lehet allergia lesz. Tanácstalan vagyok. 2 napra visszatértem a Bebára,akkor aludt éjszaka. Most megint Milumil AR,megint szenvedünk. Mi lehet ez? A fogunk is jön, 2 db alul,már áttörték az ínyt,de védőnő azt mondta attól nem lehet felfúvódva. :-(
2013. jan. 14. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Így nagyon nehéz bármi okosat mondani. Jó lenne, ha a háziorvos csináltatna egy vérvételt, megnézni, hogy nincs-e tejfehérje allergia. Esetleg a gasztroenterológiára is elküldhetne. Jó lenne időben, még a tejes dolgok bevezetése előtt kiszűrni.
2013. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyanus allergiára..

kérj beutalót a gyerekorvostól és kérj időpontot gasztrora ott irnak fel specko tápszert és kiderül..

merre laktok?

2013. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, csak még egészen pici korában, és tejallergia lett.
2013. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is tejfehérje allergiás. Minden tünet arra utalt nálunk. Nem aludt, csökkent az étvágy, annyira, hogy már nem volt hajlandó enni. A kaki és a pukik iszonyat büdösek voltak, úgy hogy csak tápszert kapott. A bőre teljesen kiszáradt. Azóta milumil peptit kap. Nekünk nem volt vérvizsgálat. Gasztroenterológián voltunk ugyan, de az már bőven az után, hogy kiderült az allergia, de az étvágytalanság megmaradt, ezért kellett a gasztro.

Nálatok sem kizárt az allergia.

2013. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A leírt tünetek alapján felmerül a gyanú a tejfehérje-INTOLERANCIÁRA, - azért emeltem ezt ki, mert nekünk mindkét fiamnál teljesen hasonló stációkon mentünk keresztül, majd mindkettőnél gasztroenterelógus állapította meg, hogy a tejfehérjét nem tudja kellően feldolgozni, mert az átlagosnál később érik az emésztőrendszere. Második kisfiammal (4 hónapos) pont tegnap voltunk gasztrósnál (fizetősnél, mert hosszú a várakozási lista... ), és bár vérvételt nem csinált, szinte ugyanezek a tünetek állnak fenn, ezért teljes tejmentességre tett 1 éves koráig, a Milupa Peptit kell majd igya, bukásra meg Nutritont. Állítólag a bukásra hajlamos, hasfájós, ekcémás csecsemőknél többnyire ez megoldja a problémát, majd lassan 1 éves kora után a tejtermékek óvatos bevezetése mellett megszűnhet. Akkor lenne konkrét allergia, ha véres széklet, kiütés jelentkezne. Remélem, tudtam segíteni!
2013. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Allergiáról beszélünk, hogyha a szervezet ellenanyagot termel egyébként ártalmatlan dolgok ellen. Ez az ellenanyag a vérből kimutatható. Az allergiát vérvétellel szokták igazolni. Ha a vérvétel az allergiát nem igazolja, de mondjuk a tej problémát okoz, intoleranciáról beszélünk. Itt a panaszok tejmentes diétára szintén megszűnnek. Tejcukor allergia (teljesség kedvéért írom le/ nincs, mert a tejcukor érzékenységet egy enzim hiánya okozza, amit nem lehet pótolni, gyógyítani. Az allergiának és az intoleranciának gyakran ugyanolyanok a tünetei. Gasztroenterologus tudja csak eldönteni /vérvétel alapján/ hogy a tüneteket mi okozza.
2013. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!