Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hasznosak a...

Szerintetek hasznosak a bébikomp, ugrálóhinta, babamasszázs, babaúszás, és dévényi terápia, abban, hogy gyorsabban kezdjen el járni a baba?

Figyelt kérdés

Én az első babámnál ezt mind kipróbáltam,mert 40 évesen szültem,és kicsit le voltunk maradva a mozgásfejlődésben,nem akart átfordulni 4 hónaposan,de behoztuk és 8 hónaposan már felállt,10 hónaposan járt,pedig fiú,nagyon büszke voltam rá,anyu szerint én is 8 hónaposan jártam,sógornőm babája csak 15 hónaposan kezdett járni,de félek,hogy túl erőltettem a dolgot,mert kisfiam nagyon visszahúzódó lett és keveset mosolyog...sógornőm babája meg szinte folyton,nagyon életvidám,de őt nem nevelik következes szigorral,szerintem néha túl engedékenyek vele...pl az én fiam lehet nem mosolyog sokat,de nem is hisztizik,a második baba márciusi érkezése miatt már a biliztetést is elkezdtük,de lehet korai még...most 14 hónapos.

Rosszul csinálom?


2013. jan. 15. 15:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, kicsit sietteted...
2013. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Az erőltetés soha nem hasznos. Nem az a fontos, hogy gyorsabban járjon egy pici, mint a másik gyerek. Csak akkor kell vinni valahova, ha az orvos szerint probléma van. 14 hónaposan még nem szabad biliztetni. Arra majd 2-2,5 évesen lesz érett. Ha erőlteted, akkor inkább az ellenkezőjét éred el.
2013. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Atta vagy kiváncsi, hogy szerintünk túl szigorú vagy- e? Túl nagyok- e az elvárásaid a gyermeked felé?

Ezt innen nem tudjuk megmondani:).

MIt jelent a következetes szigor nálad? Milyen "módszerekkel" éltél(csecsemő kora óta)?

Az egyetlen konkrétumra, hogy 14 hónaposan elkezditek bilire szoktatni, azt tudom _én_ mondani, hogy szerintem nagyon korai. Illetve ezt is lehet erőltetés nélkül csinálni, mondjuk ha a "szoktatás" azt jelenti, hogy sokat van pelus nélkül és mikor látod rajta, hogy jön a pisi/kaki, akkor bilire teszed...ez oké:).

Szóval ha több konkrltumot írsz, akkor könnyebb lesz véleményt alkotni:).

2013. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Szerencsére egészséges,de érzem én is,hogy vissza kellene vennem.Bár már első perctől úgy neveltem,hogy nagyon következet voltam,és már nagyon korán megtett nekem dolgokat,amiket kértem,ez jó nem?Szófogadó,jó gyerek,csak nem mosolygós.
2013. jan. 15. 15:36
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba más és más de erőltetni semmit sem szabad! Kislányom 16 hónapos és bár zavar, hogy még nem jár, de gyerekorvos tanácsára nem erőltetem, hanem kivárom. Viszont a szobatisztaság meg nagyon jól megy.
2013. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Első körben leszögezem, hogy a te gyereked, így csináld ahogy jónak látod. Viszont véleményt kértél, íme az enyém:


Hova a túróba rohansz? Nem akart hónaposan átfordulni? Könyörgöm, nem is KELL! Minden gyerek a maga tempójában fejlődik, mert a mozgásfejlődés karonfogva fejleszti az idegrendszert is. HA kapkodsz, azzal SEMMI JÓT nem teszel. A helyedben ezzel nem is büszkélkednék.

2. következetes SZIGOR? A következetesség jó, sőt, kell is, de hova szigorkodsz egy egy évessel? Inkább haygnád hogy kicsit gyerek legyen. Jó hogy nem mosolyog, egy teljesítménykényszeres minifelnőttet csináltál belőle egy éves korára. Jó hogy nem hisztizik, valószínűleg nem mer. Tele lehet az a gyerek gátlásokkal és félelemmel, ennél rosszabbul akkor csinálhatnád max, ha bántalmaznád.


Bilizés 14 hónaposan? Gondolod, hogy érett rá? Megint rákényszerítesz szerencsétlenre valamit, ami SZERINTED elvárható tőle, holott ilyen idősen még 99% hogy nem érett rá (ez nem ügyesség kérdése, hanem agyi fejlettségé)

Összefoglalva: borzasztó rosszul csinálod. De a te gyereked, úgy b@szod el, ahogy akarod.

2013. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell versenyeztetni őket. Hadd fejlődjenek a maguk ütemében. Pár év múlva teljesen mindegy lesz, hogy a te babád pár hónappal előbb kezdett el járni, mint az unokatesója, ugyanúgy fognak szaladgálni, senkit sem fog érdekelni, hogy a tiéd megelőzte a mozgásfejlődésben.

Biliztetni is tök fölösleges, hacsak ő nem érdeklődik iránta. Ha már most ekkora elvárásokat támasztotok elé, mi lesz később...?!

A címhez: a bébikomp kimondottan káros, az ugrálóhintában sem vagyok biztos, hogy jót tesz; a többi nem gáz, de nem feltétlenül szükséges. Egy egészségesen fejlődő gyereket pl. minek dévényezni?!

2013. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Pl nem hagytam,hogy manipuláljon,ha láttam,hogy csak hisztivel akart elérni valamit,nem foglalkoztam vele,néha katonásan beszéltem,mikor sírt,hogy rögtön jövök,legyen türelmes,de közben voltak anyás programjaink is,este elalvás előtt meséltem neki,stb...és kezdetektől fogva voltak szabályok,pl hogy nem aludhat a mi ágyunkban,ilyesmik,és ehhez mindig tartottam magam...
2013. jan. 15. 15:39
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Nos, szerintem ez először is nem verseny. Minden gyerek a maga ütemében fejlődik, segíteni azzal tudod, hogy figyeled mikor mire érett, és játékosan próbálod fejleszteni. Egy ilyen pici gyereknek bőven elég a következetesség, szigorra még nincs szükség. Ha nem engeded, hogy magától jöjjön rá dolgokra, visszahúzódóvá, és bizonytalanná válhat. A igazi hisztizés időszaka még későbbre várható.

Hagyj neki teret, ne légy túl szigorú.

A biliztetés pedig még szerintem nagyon korai, nem valószínű, hogy testileg már érett rá.

Hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem a bébikomp nem mozgásfejlesztő eszköz, még káros is lehet. A többi segíthet, de egészséges babánál jobb a természetre bízni a fejlődést.

2013. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de tényleg rosszul csinálod.

A kérdésed első felében felsoroltak közül egyedül a bébikomp az, ami ártalmas, a többi legfeljebb felesleges. Bár gratulálok annak a Dévény-tornásznak, aki elvállalta a 4 hónaposodat, mert még nem forog, és hagyta, hogy kitedd ennek a fájdalmas terápiának.

Viszont fontosabb, hogy egy kisgyerek boldog legyen, mint a következetes szigor, pláne egy 14 hónaposnál. Nem azt mondom, hogy mindent meg kell neki engedni, de ő nagyon pici még. Az, hogy nem hisztizik nem jelent semmit, nem ennyi idősen szokták kezdeni, hanem 1,5-2 évesen.

Ez a bilizés meg... Ha jól számolom, 16 hónapos lesz, mire megérkezik a kistestvére. Ti komolyan gondoljátok, hogy egy 16 hónapos korára szobatiszta lesz? Ne haragudj, de elmebeteg egy elképzelés ez. A kistestvér érkezése nem ok erre, semmivel sem macerásabb két gyereket pelenkázni, mint egyet, hidd el, tapasztalat.

Szerintem lazíts egy kicsit, mindenkinek jobb lenne.

2013. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!