Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kis fiam 3 hónapos és 20...

Juci79 kérdése:

A kis fiam 3 hónapos és 20 napos. Még nem alussza át az éjszakát. Tudtok nekem tanácsokat adni, hogy hogyan segítsek neki. és magamnak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Enyém is 3 hós múlt. Segíteni? Ezen szerintem nem tudsz segíteni, ez abszolút gyereke válogatja. Hányszor ébred? Az enyém fölébred egyszer enni, de nem zavar. Mikor kisebb volt, még sűrűbben kelt föl enni, szóval én innen nézem a dolgokat, és optimista vagyok. Ha üres a pocija, föl fog ébredni, ezen változtatni nem tudsz. Persze hallottam olyanról, hogy csak teát ad neki éjszaka, ezzel leszoktatva a babáját a fölkeléstől, de ezt én nem nevezném anyának. Ha lusta valaki enni adni a kicsinyének akár mikor, az borzasztó!

Hidd el, ha nagyobb lesz, jobb lesz a helyzet, ők még pindurkák. De ez az én véleményem, köszönöm, hogy elolvastad. Boldog babázást!

2013. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 14 hónapos és még mindig szopizik éjjel min. 2x, szóval neked kitartás ő még nagyon kicsi.Az ,hogy nem alszik nem jelent semmi rosszat.Szerintem nem tudsz vele semmit se csinálni, az én nagyobbik lányom már 7 hetesen végig aludta az éjszakát és most a kicsi még 14 hónaposan sem.
2013. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 hónapos volt mikortól átaludta az éjszakát, de előtte is volt elvétve 1-2 alkalom, innen gondoltam, hogy már "képes lenne" rá, meg onnan is, hogy ugyan felébredt, de nem nyitotta ki a szemét, mint korábban mikor enni kelt, hanem csukott szemmel nyöszörgött. Ezért én azt csináltam, hogy amikor felébredt, kivettem az ágyából, és megpróbáltam elringatni, ha sikerült, akkor visszatettem, ha nagyon nem, akkor persze megetettem, de általában ment a dolog. Ez kb egy hétig ment, utána átaludta magától, fel se ébredt...

Hozzátartozik viszont, hogy tápszert kapott csak éjszaka, anyatejesek úgy tudom tovább ragaszkodnak az éjszakai szopihoz, mert nem csak kaját jelent nekik...

2013. jan. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ez vigasztal azén lányom 21 hónapos és éjjel 2x is eszik tápszert :(

Várj még, talán majd magától leszokik az éjjeli evésről. Ha meg nem, akkor Te fogsz hozzászokni a nem alváshoz :)

2013. jan. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fiam ugyanennyi idős.


3 hetes koráig 1,5 óránként kelt. Na az fárasztó volt. Aztán utána 3óránként. Ma már este 9-től hajlai 3-4ig alszik. Akkor felkel, megetetem és kész. Anyatejes. Az anyatejet hamarabb emésztik a babák így sűrűbben kelnek. A barátnőm fia (5héttel idősebb) tápszeres, 3hetes kora óta végig alussza az éjszakát. "cserébe" nappal 1!!!! órát alszik, vagy a babakocsiban sétálás közben.

Emellett az Én fiam napközben is legalább 4x alszik.


Ők még nagyon kicsik, Én nem is csodálkozom, hogy még felébred. Annyiszor kelek hozzá ahányszor igényli. Jó, nyilván olyan szélsőséges eseteket nem akarok hogy másfél évesen (mikor már mindent megeszik) még felkeljen nekem éjjel enni. Az éjjel nem arra van, és ezt remélem meg fogom neki tudni tanítani.

2013. jan. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia


kislányom szombaton lesz 4 hónapos, csak szopik. Éjjel még mindig felébred, általában 1-2 alkalommal. Szopizik kb 5 percet és már alszik is tovább. Ez van. Én is sokszor vagyok fáradt, de tudom, hogy éjjelente nem az én bosszantásom miatt kel, hanem mert éhes vagy valami baj van. :)


A fiam is anyatejes volt, viszont ő 8 hetes korától szépen átalussza az éjszakákat. :)


Nem tudok semmi tanácsot adni, csak annyit, hogy kitartás, eljön az a nap is, amikor nem fog felkelni éjjel!! :D Engem is ez vigasztal.

2013. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiam 6 hónapos, rengetegszer kel éjjel születése óta. Ő nem eszik éjjel már, de mégis felkel. Amit én kipróbáltam az az álometetés. Mielőtt lefeküdtem álmában megetettem, abban bízva, hogy majd ettől tovább alszik, ami be is vált, mert később ébredt, de még így is felkelt éjjel és még a mai napig is. Olvass utána, próbáld ki, lehet nálatok beválik
2013. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásokat. Kb 3-szor kel eszik és alszik. Ezzel nem is lenne gond, de amikor 4 órakor mosolyog, hogy ő kipihente magát és nem alszik vissza 6 óráig, az nehéz...de kibírom.
2013. jan. 16. 14:12
 9/9 anonim válasza:

:) Hát az én fiam még 15 hónaposan sem!

Az elejétől kezdve tápszeres (is), amíg volt tejem nappal megkapta, de éjszaka akkor is tápszert kapott (éjszakára nem jutott anyatej). Mindig olvastam, hogy a tépszeresek jól laknak,jobban telíti őket, mint az anyatej, és emiatt jól alszanak.

Csak cáfolni tudom!

A mai napig nem alussza végig az éjszakát, pedig már mindent megpróbáltam, és még most is eszik 1x éjszaka, pedig nappal már nem fogadja el a tápszert.

Tejpépet vacsorázik gyünölccsel, de próbáltam főzeléket adni vacsira, a töltött képit is kipipáltuk.

Egyiktől sem aludt reggelig.

Kajából pedig szívesebben eszi azt amit mi, tehát tuti jól kell, hogy lakjon!

És mégis felkel, és eszik!

Természetesen nem minden baba ilyen, de ez is benne van a pakliban!

2013. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!