Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggodalomra adhat okot, ha 18...

Aggodalomra adhat okot, ha 18 napos kisbabám köldöke vérzett egy kicsit?

Figyelt kérdés

1 hete leesett a köldökcsonkja, mára már gyógyultnak is tűnt. Viszont most délután pár cseppnyi friss vér volt rajt, kitöröltem alkohollal, utána még egy ici-pici szivárgott, de azóta nem vettem észre. Kaja után bealudt, így nem is hömbölgettem szegényt hogy állandóan ellenőrizzem.

A doktornőnk szerint pár csepp nem gáz, akár 1-3 napig sem, viszont ha lényegesen több lenne, vérzékenységi vizsgálatot kell csinálni.

Valakinek hasonló tapasztalata?


2013. jan. 3. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak is vérzett a köldöke kétszer úgy 3-4 hetesen. Egyszer meg is mutattam védőnőnek azt mondta nincs vele semmi, de én sem vettem észre semmi szokatlant.

Nekem semmiféle vérzékenységi vizsgálatot nem emlegettek csak annyit, hogy ha a benne lévő vadhús nem szárad le akkor majd az orvosa ezüst nitráttal leszárítja.

2013. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nekem meg a vadhúst nem említették...

Érdekes!

De azért megnyugtattál! Majd figyelgetem neki, remélem nem lesz gond.

Köszi

2013. jan. 3. 19:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, nem emlékszem már biztosan, hogy vérzékenységi, vagy vérképzési vizsgálatot mondott a doki, de egyik sem jelent sok jót :(
2013. jan. 3. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lesz gond.:) Naponta többször is ápold le alkohollal így gyorsabban fog gyógyulni.

Első voltam.:)

2013. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az en fiamnak ugy alakult, h leesett a koldokcsonkja es utana beverzett egy ici picit, majd bevarasodott, ezt kb 3 x tepte ki a torolkozo (eszre sem vette, en meg jol megijedtem),de ugye nem gondoltam h majd beakad a torcsi szalaba. Mindig volt par csepp, felhivtam a vedonot, szte semmi baj sincs ilyenkor,mikor vizsgalatra mentunk akkor meg megmutatta h a varat (vegulis ez a verzes miatt volt), picit sos vizzel es fultisztitoval szedjem le. Nem csinaltam neki mar lattam h kellemetlen volt miior a vedono csinalta, de nem is verzett be tobbszor. na egy szonak is 100 a vege, ne aggodj ez termeszetes!
2013. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!