Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátok mennyit tud...

6 hónapos babátok mennyit tud ébren lenni két alvás között, és hányszor alszik naponta?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
gondolom a frontoktól is függ, meg hogy hogy aludtak éjszaka. De mostanában ált. úgy van, hogy reggel (? inkább hajnal) felkelnek 5-6 között, 8 körül újra alvás van. Ez változó meddig tart, van amikor csak fél óra, van amikor 2,5. Aztán koradélután 1-2 körül megint alvás , megint változó. Ha csak fél órát alszanak ilyenkor, akkor még van egy alvás 4-5 körül szintén fél órás, de ha délután alszanak 2 órát, akkor már csak az esti lefekvés van. (de az biztos, hogy alvás után már 1-1,5 órával kezdenek nyűgösek lenni, kezdenek álmosodni, jó lenne, ha már tovább bírnák)
2010. jan. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nálunk is kb. 2órát bír ki
2010. jan. 16. 08:41
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam fél7-7 körül kel ( átalussza az éjszakát, este 8-tól- szerencsére!), aztán 9körül alszik 1órát, majd fél1-1 körül kb. fél- 1 órát, aztán 3-5-ig van a délutáni nagy alvás. De én is úgy látom, hogy 1- 1,5 óra múlva már mindig álmos, nyűgös.

Nálatok is elég nyűgis korszak ez a 6 hónap körüli időszak? Az eddig kiegyensúlyozott, egyedül is eljátszó kisfiamnál, mintha folyamatosan lenne egy alaphang- nyávogás. Remélem hamar túlesünk rajta!- bocs az offért!

2010. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én babám 7-8 körül kell,majd 2 óra múlva alszik egy félórát.Majd 13 óra fele megint egy fél-egy órát.16-kor megint alszik.Tehát 3x alszik félvagy egy órát. És kb 3 órátbírki fennt.Egyébként ő is sokat nyávog mostanában,és hisztizik minden alvásnak,pedig eddig magától elaludt.
2010. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam napközben 3 óránként eszik és evések között mindig alszik fél-1 órát, kivéve este az 5 órás evés után már nem alszik, hanem fél 8-kor fürcsi, evés, majd alvás hajnalig (4-5-6 felé kel).
2010. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet a nyávogással sajnos. Az én kislányom korán kel 5-6 közt, aztán már fél 8-8 körül alszik 1-2 órát, aztán 2 óra hossza múlva ismét valamennyit még egyszer úgy, hogy kb 4-fél 5 körül kel, így bírja ki estig fél 8-8 ig, de már hulla fáradtan. Ha 4 előtt kel, akkor még van egy rövid alvás 6 körül, de ez mostanában nem jellemző. A lényeg az, hogy másfél óra után már aludna, de húzom az időt, mert így sem jól alszik éjjel :( (még mindig 1-2szer kel)
2010. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves 9: 12-es! Az én kislányom is nagyon nyűgös, most egy hete, habár ma már jobb a helyzet, de mintha az én kislányom viselkedését olvastam volna. Eddig szépen elvolt a játékaival fél órát, szeretett a pihenőszékében. Én a fogára tippelek. Nektek nem jön a foga? Nekünk az alsó kettő kint van és most jön nagy valószínűséggel a fölső.

De tényleg ma már jobb, úgyhogy kitartás:))

2010. jan. 16. 11:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányom 6 hónapos múlt és minden etetés között alszik kb fél órát ami négyszer van és kb 2 órát bir ébren lenni. Ő is nagyon nyűgös egy ideje, kicsit eljátszik, de ha elmegyek mellőle egyből nyöszörög, úgyhogy ha ébren vagyok oda vagyok kötve mellé csak úgy marad csöndben. A dokink az mondta hogy ez a nyűglődés most a korral jár, úgyhogy kitartás mindannyiunknak.
2010. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok, elirtam: ha ébren van
2010. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mi is azt olvastuk, hogy fél éves koruk körül kicsit jobban nyűgösebbek, mert már akarnának nagyon mozogni, de még nem tudnak.

Kitartást és jó babázást!

2010. jan. 16. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!