Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mesével kezdjem 18...

Milyen mesével kezdjem 18 hónapos lányommal a tv nézést?

Figyelt kérdés
Lányom eddig még nem nézett tv-t. Számítógépen is főleg Alma együttest, meg Halász Juditot nézünk. Most viszont már leültetném 10-15 percre a tv elé. Milyen mese dvd-t ajánlanátok? Valami nem túl gyors menetűre gondolok, amit követni tudna és felfogna. Nem túl korai egyáltalán?
2013. jan. 16. 00:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyenkor még nem túl jó TV-t néznie... De nézz utána! :)
2013. jan. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nálunk ebben az időszakban azok a mesék váltak be, amik alatt csak zene ment (szöveg nélkül), és én mondtam, hogy mi történik (meséltem hozzá).

Pl: http://www.youtube.com/watch?v=Loj5C1GVQBw

2013. jan. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ami az ő szintje most, az a Teletubbies. Egyébként lehet, hogy leköti olyan is, amit nem tud feltétlenül követni, de szép színes, dallamosan mesélik, pl. Magyar Népmesék Szabó Gyulával. Az ő hangjára a 4 hónaposom is odafigyelt, Az öreg néne őzikéjét néztük diában youtube-on. Mondjuk az én babámat egyelőre nem sokáig kötik le.

De én is úgy tudom, 2 éves korig nem ajánlott a tévézés.

2013. jan. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Bekapcsoltam a Disney tv-t, és ő választotta ki, mi tetszik neki, vagyis ami érdekelte azt nagyon nézte, ami nem, arra rá se hederített!

Mickey egér játszótere, és a Kis einsteinek. Ezeket végig nézte, nagyon szerette, valamint 1,5 évesen végig nézte a Toy Storyt, Disney tv-n adták.

2013. jan. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kicsit nyugodtan nézheti a tv-t, ugyse fog egy helyben ülni, és nézni. Mi a duck tv-t nézzük (UPC-n van), kicsit gagyi de tetszik neki
2013. jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Miért kellene TV-t néznie? Ez inkább megalkuvás, mint jó. Én várnék vele még pár hónapot a helyedben.
2013. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ó, a sok szuperanya, akik nem engedik, hogy tv elé kerüljön a gyerek. 1,5 évesen már nem baba, hanem kisgyerek. Semmi baja sem lesz, ha naponta néz egy kis mesét.

Azt, hogy milyen mesét fog fel, nagymértékben függ a gyerektől, az értelmi szintjétől. Az én lányom naponta 1,5-2 órát könyveket nézeget, olvasgatunk, és ha mese elé kerül, úgy látszik, hogy mintha azt is értené. Na, nem úgy, mint mi, de reagál a történésekre.

Üljetek le a youtube elé, keresgess a régi, általunk ismert mesékből, amiben állatok, aranyos dolgok vannak, és meglátod, mire vevő. (Kíváncsi Fáncsi, Frakk, stb.) Az újak közül pl. Bogyó és Babóca jó lehet.

2013. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Ó, a sok szuperanya, akik nem engedik, hogy tv elé kerüljön a gyerek"


A rosszindulatú, gonosz megjegyzéseidet tartsd meg magadnak, ha kérhetlek erre! A fórum szabályzatában is tudtommal benne van ez.. !


Egyébként mindenki másképpen nevel, mások az elvei. A kérdező véleményeket kérdez, az enyém az, hgy én várnék 2 éves koráig a TV-vel! Érdekes, hogy szemész és neurológus kollegám ugyanezen az állásponton van...

A villózó képhatás ugyanis képes túlterhelni az éretlen idegrendszert. Picikét képződj, mielőtt másokat sértegetsz alaptalanul.

2013. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem volt benne sem gonoszság, sem rosszindulat.

Te engedd 2 éves kortól tv elé ülni, én megengedtem hamarabb. És mielőtt megkapnám, hogy milyen anya vagyok, egész nap vele foglalkozom, de néha az a 10-15 perc kell, és nem gondolnám, hogy ez megalkuvás.

Az a baj, hogy a mindentől óvás sokszor épp az ellenkező végletbe csap át. Gondolok itt arra, hogy sok anyuka azért is bántást kap itt, mert pl. hamarabb megismerteti gyermekével a tehéntejet, mint a 2-3 év. Az arany középút nem hinném, hogy gondot okozna 1,5 évesen.

Senkit sem akartam megbántani, mások vagyunk, de "kicsúszott a számon".

2013. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mi 1 évesek vagyunk és abszolút kedvenc a Sam, tűzoltó, Bajkeverő majom, Rolly, a teherverda. Szerintem inkább csak a zene miatt.
2013. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!