Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok a következő...

Mit szóltok a következő nevekhez? . JANA ANNA . BENE JÁNOS Nem tudni még, hogy fiút, vagy lányt várunk, de a nevek ezek lennének.

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!A Bene keresztnév?

Amúgy nekem nem tetszenek.A János az más, gondolom örökli valakitől.Bár én ennek sem vagyok a híve.A Jana a víz mostanság, az Anna szerintem lefutott.Ne haragudj, de gondolom őszintén érdekelt.

2009. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szép nevek, főleg az Anna. A Jánost valószínű utánam mindenki lerégimódizza majd, de ne törődj vele, szerintem szép. A Bene a vezetéknév, vagy az is keresztnév? A Jana névről sajnos mindíg az ásványvízre asszociálok, de elmúlik ha már nem isszuk:)

2009. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor inkább Janka. Anna nekem tetszik meghallom ezt a nevet és mindig 1 szőke göndör hajú kis tündér lányka jut eszembe,pedig nem ismerek senki Annát!

Bene ezt se hallottam még csak vezetéknévnek de ettől függetlenül jó lehet Beninek becézni,a János igazi ritkaság lesz mire felnő második névnek elmegy!

2009. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A lányom Emese, ha a víz meg a bankos reklámot néztük volna soha nem adom neki ezt a nevet de nekünk nagyon tetszett!

Igaz írtam,hogy inkább a Jankát választanám Jana helyett de ezért mert mindenkinek a víz jut eszébe ne válasz más nevet ha nektek tetszik ,hajrá!

2009. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen, az őszinte vélemény érdekelt, így nem haragszom, ha nemtetszéseteket is fejezitek ki. Ki tudja, még lehet, hogy változtatunk rajta, nem késő.

Jana Anna, mindkettő keresztnév, ahogy a Bene János is.

Jana: Héber név, jelentése: az Úr kiszemeltje

Anna: Örökli a nevet a nagy és ükmamája után

Bene: Latin név és áldott a jelentése

János: Örökli a nevet az apja, nagyapjai és dédapjai után.

2009. aug. 29. 21:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem a víz ugrott be a Jana Annáról, hanem mintha egy dallam lenne: jananananana (már ha érted, mit akarok) :D

Egyébként nekem tetszik ez a név, hogy Jana, bár még sosem hallottam. Az Anna szép név, de rengeteg van belőle.

A Bene nem tetszik, majdnem olyan, mint Benő, hát a János sem igazán, de ha örökli, az más :) Inkább Bene és János legyen, mint Krisztofer vagy Kevin (szerintem! és elnézést kérek azoktól, akiknek pont ezek a nevek tetszenek!)

2009. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A Bene akkor a Benedek rövidebb változata? Mert az is azt jelenti, hogy Áldott. (Benedetto)

Nekem amúgy nem teszenek, most minden lányt Annának vagy Hannának, vagy Fanninak hívnak...

De főleg így együtt hogy Jana Anna, nekem nem jön be.

A Bene János inkább, de sztem sokszor ráfognak kérdezni, hogy a Bene az a vezeték vagy a keresztneve...

2009. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az Anna és a János szép,a Jana nem igazán tetszik,a Bene se nagyon,még nem is hallottam ezt a nevet.Mindenképpen két nevet akartok adni?Bocs,de használni úgyis csak egyet fogtok!
2009. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Pontosan, a Bene a Benedek rövidített változata.

Gondolkodtunk még a Buda néven is a Bene helyett. Az jobban hangzik talán?

2009. aug. 29. 23:12
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen két nevet akarunk adni, mert a második "öröklődő" szent név kell legyen, családi hagyomány szerint. Ha már ilyen régi neveket muszáj, mint az Anna és a János, gondoltuk legyen valami különleges neve is a kicsinek.
2009. aug. 29. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!