Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem látszik a BCG oltás...

Nem látszik a BCG oltás helye. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

11 hetes a kislányunk, és nyoma sincs az oltásnak. Mindenhol azt hallom és olvasom, hogy 3 hónapos koráig bepirosodik, kidudorodik stb, de nálunk semmit.

Ez azt jelenti, hogy esetleg meg kell ismételni?


2013. jan. 17. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lányomnak sem látszik. Az orvos és a védőnő is azt mondta, illetve én is olvastam több helyen, hogy valami új fajta oltóanyag van és már nem oltanak újra. Mi még el fogunk menni a kórházba megkérdezni, mert nem voltak benne 100%-ig biztosak. Ha megtudok valamit írok, de majd kérdezz rá Te is. (A védőnő megnézte az oltásunk sorszámát és abból mondta, hogy ez már az új fajta. 741-gyel kezdődik.)
2013. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Megkérdeztem a védőnőnket, de vicces, hogy nem tudta megmondani, hogy ilyen esetben mi a helyzet.

A dokitól meg elfelejtettem megkérdezni. :(

3 hónaposan megyünk legközelebb, akkor mindenképpen rákérdezek.

Egyébként mitől van az, hogy valakinek nem látszódik a helye?

2013. jan. 17. 10:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem az oltási könyvet, és a babánk is a 741-est kapta.
2013. jan. 17. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekunk azt monta a vedono, hogy par hetes korban mar ki szokott fakadni, de ha nem, max 6 honapos korig. Ha addig nem, akkor megismetlik. Nekunk 4 honapos koraban fakadt ki.
2013. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia a második válaszolónak van igaza,már nem ismétlik meg az oltást,ha nem látszik,mert így is megvan a védettség :) Én ugyan nem az orvostól tudom,hanem orvosi magazinban olvastam,de ha már ketten így tudjuk,akkor nem lehet nagy gond :)
2013. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van ez egy új fajta oltás,kisfiam 7 hónapos,neki sem fakadt ki,sőt be sem pirosodott.Egy gombodtűfejnyi pukli van ott.Azt mondta a dokink,hogy ez normális,már nem oltanak újra.
2013. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7,5 hónapos a fiam, semmi nem látszik a BCG helyén. Egyébként is csak 6 hónaposan oltottak újra, addigra kellett látszania, de most már nem ismétlik. Nem baj, ha nem látszik. :)
2013. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!