Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S az oltás helyénnél be...

S. O. S az oltás helyénnél be van pirosodba és keményedve. Mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
tegnap 2 oltást kapot a combjába 18 hetes a fiam és non meg vagyok illyedve doki nincs ma most ez mit jelent és mit kell ilyenkor csinálni???fontos elöre is köszi
2010. dec. 9. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hideg gorogatást szoktak rá ajánlani. Gyakran előfordul, magától elmúlik, és a kellemetlenségen kívül nem okoz problémát.
2010. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizes borogatás! Nekünk ezt mondta az orvos!
2010. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nekünk ugyanez volt, borogatni kellett, és phlogosan krémmel kellett kennem,a pirosság másnapra elmúlt, de a keménység csak 1.5 hónap után. Ne ijedj meg,én is páráztam, de a doki megnyugtatott.
2010. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hideg vizes borogatás, ha átmelegedett, cseréld ki. Figyeld a lázát is!
2010. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszotokat!!!és ez nem komoly?nem jelent semmi bajt?tudjátok elsö baba és non aggodom mert a doki is azt mondta ha piros lesz körülötte menjek visszana jo én mennék is de nincs doki ma pfff
2010. dec. 9. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jókat írtak előttem, hideg vizes borogatás. Attól szokott még előfordulni, ha az oltás után közvetlen nem masszírozza el (csak 1-2 mozdulattal, tehát lehet hogy nem is láttad) a védőnő az oltás helyén az "anyagot". Esetleg legközelebb mielőtt felöltözteted 2 körzést csinálj ott. Ha ez volt a probléma, akkor sem lesz semmi baja a babádnak, csak sajnos érzékeny lehet tőle a lábacskája.
2010. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a továbi válaszokat!legközeleb megnyasszirozzom neki ezt észben fogom tartani!!!am lehet h ez volt a baj mert én nem tudtam a diki meg nem csinálta...és nem is mondta a vizes ruhát sem...mi am külföldön lakunk és itt pocsékok az orvosok...sajnos!
2010. dec. 9. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegyél rá hideg vizes borogatást.

Először lehet sírni fog.

2010. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!