Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyereknek szadab adni...

Egy gyereknek szadab adni olyan termékeket amik nem cukorral, hanem édesîtővel készülnek? Nem káros nekik?

Figyelt kérdés
Fogyózk a kisfiam meg egy kunyigép mindenből kell neki amit eszûnk, jó nem sok mindenbe rakok édesítőt de pl ma reggel zabkását ettem( neki volt más reggeli) de persze kunyerált belőle. Olyan rossz érzéssel adnék neki belőle.. Nem is kapott volt is hiszti. 16 hónapos amúgy.
2013. jan. 17. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad adni neki. Az édesítőszerek még a felnőtteknek is árthatnak hosszú távon. 16 hónaposan már ehet különben mindent, amit ti esztek. Nem kellene neki kunyizni és mást enni.
2013. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Adj neki is azt, amit te eszel, csak ne édesítővel. Ha meg fogyózol, akkor kevesebb cukrot egyél, ne használj ilyen szemeteket, mint az édesítő.
2013. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindig ugyan azt edd, amit ő, akkor nem lesz hiszti!

Igen, árt neki az édesítőszer!

2013. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ugyanazt kapta csak tejitallal, meg cukorrak készült, de hiába mindig ugyanazt kapja, ha látja hogy eszek, akkor is az én tányéromból kell neki nem a sajátjából. Én meg sajna pajzsmirigyes vagyok nem merek kicsi cukrot sem enni, mert azonnal dagadok, valamit meg muszály kezdenem magammal. Amúgy a diétámat orvos írta.
2013. jan. 17. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Édesítő helyett használj sztíviát, drágának tűnhet de nagyon kicsi is elég belőle. Ez nem káros sem Rád, sem a babádra.
2013. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is fogyózok és 3 kicsi gyerekem van mondanom se kell hogy ami nálam van azt 3ból 2 FELTÉTLEN meg akarja kóstolni:)) Én is úgy tudom hogy mesterséges édesítő nem jó nekik ezért én is steviát használok. Azóta amúgy elmúltak az édesség iránti rohamaim is (amikor az ember ölni tudna egy sütiért-csokiért).Úgyhogy csak ajánlani tudom. Abba nem baj ha beleesznek:)
2013. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 os vagyok nekem is pajzsmirigy gondom van, de mióta sikerült végre jól beállítani (fél éve kb.) azóta sokkal jobban olvadnak le a kilók (persze mozgok is mellette) csak hát nekem állandóan oda kell figyelnem az étkezésre egész életemben.
2013. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, a steviát ismerem, csak avahogy nekem olya fura az îze.. De akkor megpróbálom, hátha kegszokom. Amúgy sima esetben is vagy xilitet vagy nádcukrot használok, mondjuk nem édesszájú a család max kávéba teába van cukor. De ezeknek meg van kalóriatartalma, a xilit meg nagyobb mennyiségben hasmenést okozhat.
2013. jan. 17. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is mindenképpen a sztíviát ajánlom, tudom, hogy furcsa az íze, de arra gondolj, hogy a sztívia teljesen természetes, mivel egy növényből nyerik ki!
2013. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Edesitot nem szabad.

Xilit lehet mestersegesen is eloallitva ugy tudom, de egyik fajtaja a nyirfacukor, az egeszseges, nem hizlal. En is ezt veszem.

2013. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!