Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám arra ösztönözni a...

Hogy tudnám arra ösztönözni a 3hónapos fiamat hogy fogja meg és nyúljon a játékai felé?

Figyelt kérdés

Ha a kezébe adom a csörgőt sokszor nem engedi el összeszoritja az ujjait ritkán a másik kezével is megfogja de nem nyúl érte.

Tivhogy tanîtottátok meg fogni?



2013. jan. 17. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mikor eljött az ideje megfogta a dolgokat...Nem ösztönöztem, nem kell sürgetni...
2013. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Miért kellene bármire is ösztönözni a babákat? Ha elég érettek rá, akkor mindent megtanulnak majd. Van baba, aki valamit előbb tanul meg, mint a másik, vagy éppen később. Az ösztönzéssel sokszor csak kárt okozol neki.
2013. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó, hogy nem mindjárt olvasni tanítod!! :-D

Kedves anyuka, a babák tudják, mikor mit kell csinálniuk. Ha eljön az ideje, megragadja a dolgokat, ne félj. Mindig hagy a saját tempójában fejlődni!

2013. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt.

Ne hurrogjatok/le csak kerdeztem.

Nem akarom en siettetni csak gondoltam segitenek neki tanulgatni a dolgokat.

2013. jan. 17. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Hű, igen meglepődtem a kemény válaszokon... azért nem az ágy mellé állította a kérdező a babáját, hogy járja el a csárdást! :) 3 hónaposan már érdeklődhet a játékok iránt. Egyébként pont a 3 hónapos státuszon mondtam a védőnőnek, hogy már kezd nyúlni a tárgyakért a gyerekem, de még nagyon bizonytalan (valahol azt olvastam, hogy már lassan "kell" tudnia). A válasza az volt, hogy ne aggódjak, ez 4-5 hónaposoknál elvárható. Azzal, hogy a kérdező a kezébe adja a játékokat, semmit nem erőltet, ez nem olyan, mint amikor pl. ültetik a babát. Annyit lehet vele játszani, hogy elérhető közelségbe rakod a játékot, pl. lengeted előtte, vagy játszószőnyegre rakod és ha majd úgy érzi, hogy érdekli, elkezd érte nyúlni. Ez teljesen normális és egészséges fejlesztés, amitől semmi baja nem lesz a babának!!! Én is ezt csinálom már a második gyerekemmel is.
2013. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van!

A játszószőnyeget javasolnám én is, az én babám is 3 hónapos és a lelógó játékokat próbálja megfogni, lökdösni!

Ha nincs ilyened a vaterán tudsz olcsobban hasznaltat venni vagy az aprodon!

2013. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha nincs játszószőnyege és nem is akarsz feleslegesen venni egy hónap kedvéért, akkor légy kreatív! bármit, bárhova fellógathatsz neki, nálunk az jön be hogy a konyhapultra rakom a mózest, a konyhaszekrény ajtaját kinyitom és annak a fogantyújára kötök fel valami játékot. De volt már olyan is hogy a kanapé szélén volt a mózes, mellette a ruhaszárító, kinyitottam a szárító szárnyát, ráakasztottam a zokniszárítót és arra csíptettem fel neki színes izéket. Az a lényeg hogy bárhogy is csinálod biztonságos legyen, ne tudja magára rántani. Vagy ne hagyd felügyelet nélkül ilyenkor.
2013. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egy brendonban kapható készségfejlesztő játék oldotta meg a problémát. Egy műanyag labda, ami nem tömör, hálós jellegü de müanyag és csörgők is vannak benne. Három ezer Ft körül volt, de nagyon megérte :)
2013. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Pont tegnap olvastam, hogy ebben a korban (az enyém 4,5 hónapos :o) ) érdemes hasra fektetni, és elé tenni valami izgalmas játékot. Majd próbálkozik a nyúlkálással.
2013. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 2honaposan a kezébe adtam a csörgőt, meg reflexből szorította, de tetszett neki hogy csörög. Most 3,5honapos, és előtte lebegtettem, nyúl érte, de még bizonytalanul fogja, lesegeti. Van hogy a kezét emeli fel és azt nézi, játszik vele.
2020. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!