Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor küldi a NAV a baba...

Mikor küldi a NAV a baba adókártyáját?

Figyelt kérdés

A kórházba mondták, hogy a TAJ meg az adókártyát majd küldik postán. A TAJ már rég megjött.

Csak kíváncsiság képpen....



#afókártya
2013. jan. 17. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kb. egy hónapos volt a kisfiam, amikor megkaptuk.
2013. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mi egy éve várunk rá....lehet be kellene menni.
2013. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos a lánykám, de még nem kaptuk meg. A honlapon ez áll:

"Az újszülött részére az állami adóhatóság az adóigazolványt hivatalból adja ki, tehát azt nem kell külön igényelni....

Az elmúlt időszakban az adókártyák gyártási probléma miatt nem kerültek kiküldésre. Az adóhatóság igénylés esetén igazolást állított ki, amely az adókártyát teljes körűen helyettesítette. Az igazolás az utólag kiküldött kártya kézhezvételéig érvényes.


Az adókártyák gyártási problémája megoldódott és a gyártás megkezdődött, a kártyák folyamatosan kipostázásra kerülnek."

2013. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekünk egy év egy hónapot kellett várni. Az ügyintéző azt mondta h írjunk levelet, és hozzátette h nincs pénz a kártyákra :)
2013. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kisfiam tavaly februárban született,azóta nem küldték ki.Én voltam benn anno,.Akkor arra hivatkoztak,hogy "nincs pénz előállítani" (több mint 1 évig nem adtak ki kártyát,csak igazolást az adószámról; akkor volt a APEH-NAV átalakulás is).Azóta én már megkaptam a sajátomat (több mint 1 évet vártam rá én is),azt postán küldték ki.A gyerekéért gondolom be kellene menni.
2013. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem is februárban született a babám, és nem jött a kártyája, én is voltam az apehnél- válasz, nincs papír, amire a kártyákat nyontatni tudnák.... leghamarabb idén nyárra igérték. De adtak egy igazolást az adószámáról, szóval az megvan neki, kártyár még várunk... :)))
2013. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mi sem kaptunk még kártyát tavaj máciusban született. De had kérdezzem már meg, hogy egyébként mi szükség van rá? Én csak most döbbentem rá, hogy nincsen neki kártyája.
2013. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

5 hónapos a fiam de mi se kaptuk meg. Azért kell nehogy fusizzanak a babák állambácsi tudta nélkül :)))))))))

Teljesen felesleges...

2013. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
2012 októberben született a kislányom. Nekünk sincs rá szükségünk,csak mondták ,hogy majd küldik és kíváncsi voltam,hogy miért nem jött még. Akkor majd küldik egyszercsak :).....
2013. jan. 17. 17:07
 10/19 anonim ***** válasza:
2011. januárjában szültem, akkor nem egészen 2 hétbe telt és minden papírt megküldtek, amit kellett.
2013. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!