Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos lányom kistestvérét...

15 hónapos lányom kistestvérét várom, hogyan fogok boldogulni velük?

Figyelt kérdés
Már a 7. hónapban vagyok és a lányom most igényel nagy figyelmet, félek, hogy a babára kevés idő jut, nehéz lesz összeegyeztetni az alvást, etetéseket. Eddig nagyon magabiztosan mondtam, hogy nem lesz gond a kettővel, de most nem tudom, hogy tényleg így lesz-e? Nem szeretném, ha a kislányom azt érezné, hogy az öcsikéje születése után kevesebb idő jut neki, de a babának is sok törődésre lesz szüksége. Hogyan lehet jól csinálni?
2008. jún. 2. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nehéz lesz, de biztos sikerül. A kicsilányt próbáld meg bevonni ababa gondozásába. Mindent magyarázz meg neki mit miért csinálsz. Hidd el segíteni fog. Sok sikert.
2008. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A két fiam között 19 hónap van. Nem modnom,hogy egyszerű az elején,de én egyáltalán nem bántam meg,hogy ilyen kis korkülönbség van köztük. A legfontosabb,hogy mindenbe vond be a lányodat. Ne érezze,hogy elhanyagolod. Segítsen pelenkázni,legyen ott ő is a fürdetésnél,tologassa majd a babakocsit veled együtt.Szép lassan kialakul minden. Nálunk ugy volt,hogy a kicsi kelt legelőszőr. Őt megszopiztattam,tisztába raktam,foglalkoztam vele,míg fel nem kelt a nagy. Utánna jött a nagyfiú. Persze volt,hogy amikor szopizott a kicsi akkor a nagy jött,hogy enni kér,vagy játszani akart,vagy csak hozzám akakrt bújni. Olyankor próbáltam elmagyarázni,hogy várjon egy kicsit,vagy odahozta a játékot és ugy játszottunk,vagy mellém ült és nézte,hogy szopizik az öcsike. :)

Nem egyszerű,de bele lehet rázódni.:)

2008. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 2éves elmúlt a lányzó mikor megszületett az öcsike. Eleinte nem volt semmi gond. Segített,mindent nagyon figyelt hogy kell csinálni,mindig ott volt ahol mi.

Aztán olyan 4-6hónapos lett a kicsi és elkezdett féltékeny lenni,majd ezen túlléptünk mire elkezdett a kicsi mászni és érdeklődni a játékok iránt. Így már tudtak "együtt"játszani és azóta megint minden ok.

Én a kicsit szoktattam úgy,hogy akkor aludjon délben is(mert persze ő még többször alszik) mikor a nővére.Mert a nagy a nyűgös korszakban igényelte hogy lefeküdjek vele míg elalszik,azt meg csak akkor lehet ha a kicsi is pont alszik.

Most ebéd után mindig van kis időm beérni magam,mert ilyenkor egyszerre alszanak.

Nem mondom hogy egyszerű lesz,de következetesen kell csinálni,hogy megmaradjon a "rendszer" amihez eddig szokott.

2008. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én pont ebben a cipőben járok, csak még a terhesség leelején és 19 hós a kisfiam.

Anyukám azt mondta mindent meg fogok tudni oldani, és neki el is hiszem. én 2 éves voltam amikor megszülettek a az iker öcséim és most itt vagyunk. Nem voltam bölcsis, ovis is csak 2 évet, anyunak nem volt segítsége (mamámék 306km-re laktak) szóval ebből elég sok erőt merítek. Bár lehet hogy a 7hónapra engem is jobban elkap majd a hogyan csináljam érzés? :)))

mindenesetre nagyon sok boldogságot nekd is mindkért picikéhez!

2008. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

MI PONT EZÉRT VÁRUNK MÉG PÁR ÉVET.

MEG MÉG NEKEM IS,ANYAKÉNT LELKIISMERETFURDALÁSOM LENNE HA MÁR JÖNNE A KISTESÓ.

18 HÓS KISFIU ANYUJA

2009. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát jó rég volt már, mikor ezt a kérdést kiírtam. Mostmár tudom mit vállaltam.

Kedves utolsó válaszadó! Jól teszitek, hogy vártok még a második babával. Nekem mindig azt mondták, hogy jó lesz a kis korkülömbség, mert egyszerre nőnek fel. Ennek azért van egy másik oldala is, tulajdonképpen a kisfiammal (2008.08.08.-án megszületett) sokkal kevesebbet tudok foglalkozni, mert nem tudok már többfele szakadni és hát itt van a házimunka, főzés is, segítség meg csak ritkán. Ha utólag dönthetnék, akkor én is várnék még a kistestvérrel, mert a lelkiismeret furdalás itt is megvan, hogy nem tudok úgy foglalkozni velük, ahogy szeretnék és így bizony így lemaradok egy csomó pótolhatatlan pillanatról.

2009. nov. 6. 08:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Megértelek és minden jót kivánok:-)

Köszi az őszinte szavakat,mert sokan állíitják,h áááá,nem kap kevesebb figyelmet(stb) az első Gyerkőc ha jön a második.Ez szerintem se igy van,és valóban nagy döntés az,h MIKOR vállaljuk a következő Babát.Már ha felelős döntést szeretnénk hozni:-)mert nem mindenki olyan lelkiismeretes szülő mint esetleg Te:-)

Én akár holnaptól ujra átélném a Csodaszép Kismamaságot,de még várunk,mig engedi a lelkiismeretem:-)

Erőt,kitartást és sok örömöt,Boldogságot kivánok!!:-)

2009. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megértelek és minden jót kivánok:-)

Köszi az őszinte szavakat,mert sokan állíitják,h áááá,nem kap kevesebb figyelmet(stb) az első Gyerkőc ha jön a második Baba.Ez szerintem se igy van,és valóban nagy döntés az,h MIKOR vállaljuk a következő Babát.Már ha felelős döntést szeretnénk hozni:-)mert nem mindenki olyan lelkiismeretes szülő mint esetleg Te:-)

Én akár holnaptól ujra átélném a Csodaszép Kismamaságot,de még várunk,mig engedi a lelkiismeretem:-)

Erőt,kitartást és sok örömöt,Boldogságot kivánok!!:-)

2009. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen,én se értem ezt az "együtt nőnek majd fel"dumát.

Szerintem se jó a kis korkulönbség,mi várunk kb.5 évet,mig MEGÉRTI a Gyermeki Lélek,h ki is az a kistesó:-)Nemhiába mondják a gyermekpszichológusok,h a legkritikusabb az első 5 év s utána kevésbé jön elő a tesóféltékenység és minden ezzel összefüggő érzés az első gyermeknél.Tudatos döntéssel jól dönthetünk.

CSak sokan pl.beteszik a gyereket a tv elé h ott jól elvan mig a másikra is jut igy idő...köszi ebből én sem kérek,és a kisfiam se:-))

igy mi is várunk még.

20hós kisfiú anyukája

2009. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!