Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fogok boldogulni 2...

Hogyan fogok boldogulni 2 kicsivel minden segítség nélkül?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiam, ma tudtam meg hogy megint terhes vagyok. Kb 8-10 hetes. 15 hónap lesz a két baba között. Akartunk 2. babát de kb 2-3 év múlva, amikor már a nagyobb ovis lesz.

A kisfiammal nagyon megsínylettem a szülés utáni időszakot. Hamarabb érkezett, a házunk felújítása nem lett kész, így egy rokonunknál laktam a babával tök egyedül, ők ugyanis akkor indultak külföldre.

A férjem itthon csinálta a házunkat, én meg bent a városban. Segítségem nem volt, és ez szó szerint értendő.

Nincsenek nagyszülők. A férjem egész nap dolgozik, van amikor éjszaka ér haza, reggel megint megy, így néha nem is találkozunk. A babánkkal már nagyon régóta beállt a napirendünk, de iszonyú nehéz volt hónapokig.

Most lesz még egy kicsi és szinte csak magamra számíthatok.

Nektek hogy sikerül, sikerült megoldani házimunkával, főzéssel, pihenéssel, a babák ellátását?


2010. dec. 21. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek. Biztos nehéz lesz, de egy anya nagyon sok minden kibír és néha amikor már úgy tűnik semmi ereje, valahonnan mindig tud tartalék energiát szerezni. Nekem hármasikreim vannak, viszont volt segítségem, nagyszülők. Ha nem lett volna, biztos kiborulok teljesen, de most már úgy érzem, hogy sokkal könnyebb és egyre könnyebb. Szerintem majd nálatok is az kell, hogy beálljon egy napirend, ezért is mondom, hogy az eleje kemény lesz, mikor még te se tudod, mit hogy csinálj, stb. De egy pár hét és bele fogtok jönni. Valahogy össze kell hoznod majd, hogy amikor a fiad alszik délután, akkro aludjon a kicsi is és akkor tudsz vagy aludni (én ezt javaslom!) vagy a házimunkát megcsinálni (de ezt majd meg fogod tudni csinlni is apránként, amikor csak a kicsi alszik, a nagyobbik pedig eljátszik egyedül)
2010. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár nálunk 21 hónap a különbség, de szerintem ugyanaz a szitu.

Eleinte nagyon nehéz volt:( Főleg, hogy az alvása még kiszámíthatatlan volt a picinek, és akkor is keveset aludt, amikor aludt. Pihenés nálam csak és kizárólag éjjel volt, akkor 11től aludtam reggel 8ig, közben egyszer kellett kelnem etetni, de fél óra volt az egész.

Főzés: több napra főztem, ekkor szerettem meg a kuktát:D Házimunka: csak az alapok, mosás porszívózás. Vasalni nem szoktam amúgy sem. Szerencsére a porszívó nálunk azért volt jó dolog, mert arra mindig bealudt a pici. Felmosni éjjel szoktam, heti 1szer. A kosz nem evett meg minket ettől függetlenül.

Aztán amikor már a pici elkezdett aktívabb lenni, kúszott, forgott, akkor egyre könnyebb lett. Lekötötte, ahogy a nagyot figyelte.

Most múlt 1 éves, és már könnyebb. De úgy írom, hogy az első pár hónap volt húzós, de ki lehet bírni:) Sok erő és kitartás kell.

A nagyobbikra figyelj oda, őt vond be mindenbe, amibe lehet. Nem ijesztgetlek, de a nagy pont akkortájt kezdi a dac és hiszti korszakot, amihez hihetetlenül sok türelem kell!!! Kitartás! Menni fog:)


Boldog babavárást és minden jót nektek!!!

2010. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És tényleg egyedül csináltad Te is? Sokszor olvasok itt kérdéseket-válaszokat ilyen és hasonló babás témában. de ott mégis van nagyszülő, ha kell 2 napig, vagy nyáron 1 hónapig, vagy ha beteg a gyerek.

Nekem még ennyire se sajnos.

Kicsit megvagyok ijedve, főleg hogy még a házat akartuk berendezni, ahogy futja. De majd egyszer............

2010. dec. 21. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 20 hónap van a gyerekek közt.A fiú22 hónapos ,a lány 2 hónapos.Tényleg nagyon nehéz eleinte.Szervezést igényel,de majd biztos megoldod.A fiú fogzik és volt ,hogy rettenetesen sírt éjszaka és a kislányt is felköltötte és én a kicsivel apa meg a naggyal járkált más helyiségben.Apa 8 órában dolgozik nálunk szerencsére,így ha itthon van nekem egy kicsit könnyebb.Házimunka az naponta főzés,mosás teregetés,mosogatás/tehát az alap/,ha alszanak pedig minden más.
2010. dec. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok az új jövevényhez! :-)

Nekünk is hasonló, 14 hónap lesz a korkülönbség. Bár segítségem lehetne, de (igaz, durván hangzik) nem szeretnék. Akik tudnának segíteni, azok a nagyszülők, de a férjem szüleivel a higiéniáról teljesen másak az elképzeléseink (kutyadögönyözés vagy traktorszerelés után simán piszkálták a 2 hónapos fiamat kézmosás nélkül), anyukámat meg nem lehet pár mondatban összefoglalni, lényeg, hogy többet árt, mint használ, ha eljön több napra (és ez nem hiszti, vagy hogy én vagyok a királylány, de ezt most ne kelljen inkább bizonygatnom). Szóval egyiküktől sem szívesen fogadok el segítséget. Én is tartok tőle, hogy nehéz lesz így, de ott van az a nagy adag motiváció, hogy meg KELL tudnom egyedül csinálni egyetlen panasz nélkül, mert különben ha tetszik, ha nem, jönnek majd segíteni, hiszen azt fogják hinni, hogy csak nem merem elfogadni a segítséget. (Az igazságot mégsem mondhatom meg, hogy miért nem kérem, hogy jöjjenek...)

És ami mindig ad okot bizakodásra, hogy eddig még mindenki azt mondta hasonló helyzetben, hogy nem olyan nehéz, mint amilyennek gondolták.

Higgy benne, hogy nem kaptál volna még egy babát, ha nem lennél alkalmas rá, hogy kettővel is boldogulj! :-)

Boldog babavárást és babázást kívánok!

2010. dec. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! MÉg az jutott eszembe, hogy vannak "bébiszitterek", akikkel felvehetnéd a kapcsolatot. Azért tettem időzőjelbe, mert nem úgy gondoltam, hogy állandóra,hanem akár pár órára, ha valamit neked kell elintézned (bankban, vagy bárhol) esetleg őt elküdöd bevásárolni. VAgy ha te netán lebetegedsz, muszáj, hogy legyen ott valaki, aki segít, főleg ha a férjed nem tud tényleg kivenni szabadnapot. A lányaim már bölcsibe járnak, és ott az egyik gondozónő mondta, hogy ő szokott a munkáján kívül is vállalni pár órát. Ez óránként szerintem nem olyan nagy összeg, és ha bármi van, jó ha tudsz legalább egy telefonszámot. (mondjuk jó lenne az is, ha a gyerekek ismernék, de pl. egy ilyen gondozónéni igencsak tudja a dolgát jobb esetben)

Ja, és a hármasikres, azt hiszem, első válaszoló vagyok

2010. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!