Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig fürdesse...

Mennyi idős koráig fürdesse Nagyi a babát? Vagy meddig engedtétek anyukának/anyósnak?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett 2-szer fürdettem amikor nem volt itthon. Párom mondta neki h szeretném fürdetni én, de meg se hallja. Sajnos együtt lakunk, és este mindig jön, ha nem hivom akkor is. Észrevétlenül nem tudok mindent megcsinálni (előkészületek), ha a baba sir, mert arra is ugrik egyből.

2013. jan. 19. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem lakunk ugyan együtt de nálunk is ez volt, ő akarta fürdetni. Én meg közöltem, hogy nem. Ő az én gyerekem, az övét ő fürdette én sem fürdettem az övét! Jó nagy sértődés lett belöle de nem érdekelt. Akkor sem hagyom magam.
2013. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez gáz.....

Mi nem lakunk együtt, de felajánlotta, hogy jön fürdetni....1x sem szóltunk, szerintem ez nem segítség, csak nyűg, legalábbis nekem, hogy este, hulla fáradtan belibegjen, okoskodjon az anyósom. 6,5 hónapos a fiam, 4x látták....jobb, ha nyugodtan a tudtára adod, hogy ezt szeretnétek ti csinálni, nálunk pl a férjem fürdet, talán neki könnyebben átadja a kedves mama...

2013. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele. Nálunk 2x fürdette amikor hazajöttünk a kórházból, mert nem tudtam hogyan is kezdjek hozzá. majd szépen megköszöntem, és megmondtam, hogy innentől megy egyedül is. Mikor a gyereket kapkodta ki a kezemből, akkor megkértem, hogy ezt ne csinálja, mert nagyon zavar. Lehet, hogy ügyetlenkedésnek tűnik amit csinálok de nekem is meg kell tanulnom. Megértette. Mi is együtt éltünk.
2013. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak simán mondd meg neki,hogy te szeretnéd fürdetni a saját gyerekedet.Ezen nem sértődhet meg,persze udvariasan szólj,vagy szóljatok neki,ha így nem megy akkor erőszakosabban.Mi nem lakunk együtt egyikünk szüleivel sem,de nálunk is próbálkoztak a nagyik.Nem engedtem nekik,hogy elvegyék tőlünk ezt az élményt.Mondtam,hogy mi szeretnénk mindent csinálni a babával,ha valamire szükségünk lesz szólunk,de ha nem muszáj inkább csak szemlélők legyenek.Nem volt belőle sértődés.
2013. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Találj ki neki valamit a fürdetés idejére!

Mondd meg neki, hogy Te nagyon szereted a babádat, és úgy érzed, hogy megfoszt Téged a fürdetés örömétől.

2013. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Megmondod hogy te fürdeted és kész, azért ez nem olyan bonyolult dolog :) Nem kell sértőnek lenned, csak közöld.

Mikor megszületett a kislányom anyukám majd anyósom itt volt egy hétig, én örültem nekik, ők is szívesen segítettek, de ha más beállítottságú lettem volna megmondom, hogy köszönöm megoldom. Először is én fürdettem irányítással. Utána más is csinálhatta természetesen. 1 hónapos kora óta ki vagyok túrva a férjem csinálja, egy héten egyszer enged oda.

Ahelyett hogy az éjjeli szoptatást venné át valaki :)

2013. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Hát az én babámat rajtam kívül még soha senki nem füdette, pedig lassan 22 hónapos ...
2013. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Mi külön lakunk, heti 1x alszik itt anyósom, az elsőnél én kértem meg, hogy ő fürdessen, hogy megnézhessem, ő hogy csinálja. De azóta is én csinálom és a férjem, felváltva, sosem vette ki a kezünkből. A pelenkázást is mindig megkérdezi, csinálhatja-e.


Én tuti megmondanám a nagyinak, hogy köszönöd, nagyon kedves volt, hogy ennyire sokat segített neked, de mostantól egyedül fogod csinálni, ennyi.

Legyél kicsit mézesmázas :D, de határozott. :)

2013. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm ,nem kell segíteni.És pont.Legyél talpra esettebb.
2013. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi is anyósomékkal lakunk, még. Először egy 7ig anyum fürdette, aztán én csináltam már mindent. Én tudom, milyen az, amikor zavarnak, meg néha már az agyadra mennek. Eleinte szinte csak akkor volt nálam a gyerek, ha szopizott. Mert ha megnyikkant, anyósom rohant fölkapni, és rázta(amitől idegbajt kapok), hogy majd a mama elringat. Én szóltam a férjemnek, amikor már nem bírtam, sírtam amikor nem látták, hogy elegem van. Na lett is belőle sértődés, nem is jött be a szobába pár napig. Ez már nekem volt kínos, úgyhogy néha szóltam, hogy legyen szíves vegye föl. Nem egyszerű! De szólj, hogy te szeretnéd csinálni, mert ez marad majd meg a babád pici koráról!!
2013. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!