Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy mondanátok meg egy...

Ti hogy mondanátok meg egy anyukának hogy ne hozza a babáját amikor fertőző?

Figyelt kérdés
ő valahogy lazán kezeli ezt de gyakorlatilag amint kilábalunk egy betegségből, esünk bele a másikba emiatt. Olyan rossz, nem tudom hogyan lehet kultúráltan szólni, ma is egész nap itt voltak, a baba totál köhögős, éjjel sem aludtak emiatt. mi most gyógyultunk meg, ezt most a hátam közepére sem kívánom...
2013. jan. 19. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én eléggé szabad szájù vagyok.én megmondanám hogy neharagudj de most gyogyult meg a bábám és nem szeretném hogy beteg legyen.igy is nagyon hamar elkap mindent.
2013. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kérd meg, ha nem tartja be, legközelebb ne engedd be őket!
2013. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tudok ilyen "bunkó" lenni... általában már ott vannak egy ideje amikor ugye látom hogy köhög vagy ilyesmi. tehát nem fogom az ajtóban kikérdezni, hogy "efészségesek vagytok??"
2013. jan. 19. 18:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na most, amikor a gyermeked a tét, akkor időnként bunkónak kell picit lenni! Illetve a jogos(!) védelem és a bunkóság között ég és föld van. Anya vagy, felesz azért a kis életért!

Ha javasolhatok ilyet, egy picit helyezd a saját érzéseidet és félelmeidet a háttérbe és képviseld a babád érdekeit, mert ő még nem tudja magát megvédeni. Ha te nem véded meg, akkor ki fogja?!

Meg lehet udvariasan és kedvesen kérni az anyukát, hogy ha beteg a babája, akkor inkább találkozzatok következő alkalommal, mert a tiéd nagyon könnyen elkap most mindent és nem szeretnéd, ha szövődménye lenne!

Egyébként önző és primitív dolognak tartom, ha valaki betegen elviszi a gyermekét oda, ahol más gyerekek is vannak.

Legyél kedves, de határozott!

2013. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen anyuka vagyok...illetve az a 16 hónap (ennyi idős a kislányom) már megedzett. Az előző válaszadónak teljesen igaza van. Én sem szeretem megbántani az embereket, találkoztam már olyan anyukával, aki abszolút lazán kezeli a dolgokat, mert mondjuk már több gyereke is van. (Ilyen pl. a nővérem 4 gyerekkel).

Én ezt ilyenkor úgy oldom meg, hogy egy picit magamat húzom le, hogy a másik fél ne sértődjön meg, ne legyen harag. Azt mondom, hogy: "Ne haragudj, tudod, hogy kicsit többet aggódom a gyerekemért, mint kellene, de állandóan egyik betegségből a másikba megyünk át és most látom, hogy a te kisfiad/lányod is köhög. Nem tennéd meg, hogy most hazamentek és találunk egy másik időpontot, amikor találkozhatnánk? Mondjuk jövő héten elmehetnénk együtt szánkózni, mit szólsz?"

Persze ez a szöveg tényleg az olyanok szól, akiket azért kedvelek, mert ha nem, akkor nem kell újabb időpontot megbeszélni és kész.

2013. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi. Valahogy megpróbálom majd.... :(

Én hívtam őket tegnapra, mert alkalom volt nálunk, de nem tudtam hogy totál beteg a kislány ...

Én soha nem megyek sehová ha már meggyógyultunk de fertőzőek lehetünk...

2013. jan. 20. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!