Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt 1 hónapos...

Miért csinálja ezt 1 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Mostanában esténként már sokat fent van, szopi után nem alszik el. Fél 8-tól evett, de már kb fél órája keres megint. Nagyon sokat evett, még mindig büfögi fel a tejet, bukja vissza. Spriccel a tej a mellemből, szóval nem lehet az, hogy nem volt elég neki. Elaludt a cicin, kb 35-40 percet szopizott a két mellemből összesen. Esténként kicsit hasfájós, lehet, hogy ezért akar cicizni, hogy megnyugtassa magát? Nem merek neki adni, nehogy jobban fájjon neki, vagy kibukja az összeset. Vagy adnom kéne? Napközben 3-4 óránként ébred és akkor kér enni. Ilyenkor esténként meg mostanában nem alszik és csak tömi az öklét és keres a kis szájával, meg sír.

Amúgy nagyon szépen fejlődik. 1 hónap alatt 1200 grammot hízott..

Miért? Mit csináljak ilyenkor vele? Most odaadtam a cumiját, nagyon szívja, elalszik rajta, de felébred 5 perc múlva és újra keres.


Első babás anyuka



2013. jan. 19. 21:19
 1/9 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy nem kéri olyan kitartóan. Van, hogy elfelejti negyed órára, akkor nézelődik, de utána eszébe jut, feszegeti magát, húzza fel a lábait, sír, és keres újra.

Ebből gondolom, hogy a hasa fáj.

2013. jan. 19. 21:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elképzelhető, hogy olyan ételt eszel, ami esetleg puffaszt? Vagy ha sok tejet iszol, az is lehet ilyen hatással rá. A foga még biztos nem jön, úgyhogy ettől nem igazán kell tartani. Az én kislányom 6 hetes koráig kb. másfél-három óránként keltett minket, borzasztó volt az a kialvatlanság. Napközben viszont jól aludt. Azt mondják, hogy az első 6 hét az a vízválasztó, általában utána szokták végigaludni az éjszakát. Nálunk ez valóban így volt. Hogy "megnyugtassalak", 7 hónapos koráig nagyon jól aludt éjszaka, utána viszont egészen 15 hónapos koráig többször sírva ébredt. Most pár hete kezd megint jól aludni 16 hónaposan. Én is első babás anyuka vagyok, úgyhogy nagyon átérzem a helyzeted :-(
2013. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyenkor este már biztos vagy benne, hogy jól lakott, akkor "csak" Téged keres, a közelséged, a biztonság, megnyugvás kell neki, amit Te jelentesz. És Veled jár a cicid is:). Ha mellet már nem adsz neki mert kijön belőle(bár én még megpróbálnám úgy, hogy hátradőlve, felülről teszem mellre, hogy ne "dőljön" belé a tej), akkor add a cumit, hogy a szopási igényét kielégítse, de mellette tartsd a karodban, feküdj mellé, kösd kendőbe..., hogy meglegyen a testközelség is:).
2013. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is első babás vagyok egy hónapos kisfiúval :). Ezért nem tudom megválaszolni a kérdésed, csak annyit tudok mondani, hogy lényegében ugyanabban a cipőben járunk azzal a különbséggel, hogy ő már nappal is ezt csinálja. Rengeteget eszik (mindig 100 fölött, volt már 160 is), és másfél-kétóránként kéri a cicit, de mint az őrült :).Eddig igény szerint szoptattam, és magától beállt a 3 óránkénti evésre még éjszaka is, sőt volt olyan többször, hogy éjszaka kimaradt egy. Most meg állandóan enne, de bukja ki (eddig sosem bukott), elalszik a cicin, folyik ki a tej, de ahogy elveszem onnan, sír és keres. A cumi is eddig bejött, most sokszor köpi ki és sír. Most éppen felkötöttem magamra, cumizik és a kettő együtt kicsit lenyugtatta. Nagyon nő is: 2850-nel hoztuk haza, tegnap 4 kg-t mértünk kereken. Holnap lesz 5 hetes.
2013. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
adj neki nyugodtan cicit, csak arra figyelj, hogy ha nem ette ki az előző alkalommal, akkor ugyanazt add vissza. Így a hátsó, zsírdúsabb tejet fogja kapni, ettől nem fáj a hasa. Ha a másik cicid adnád és az első, vizesebb tejet kapná, akkor az okozhat hasfájást. Nem a gyakoriság tehát a probléma, hanem az, ha túl gyakran váltogatod a melledet. Kb. 3 órán belül ne válts mellet, hanem ugyanazt add vissza, ha gyakran kér.
2013. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:
100%
Próbáld meg az "üres" melledre tenni ilyenkor. Valószínűleg komfortszopizni szeretne csak, nem enni. Remélhetőleg így jó lesz. :)
2013. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon igaza van az előző válaszadónak! Látszik, hogy gyakorlott anyuka :-)
2013. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, előző vagyok, az 5-ös válaszadót dícsérném meg, de a 6-osnak is igaza lehet.
2013. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem első babám, és elmúltunk 4 hónaposak. Még mindig igény szerint eszünk, nekem meggyőződésem, hogy így a legjobb, ez azt is jelenti, hogy este cicin alszik el. Éjjel is.
2013. jan. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!