Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes 10 hónapos babám...

Anyatejes 10 hónapos babám már nem fog elfogadni semmien tápszert?

Figyelt kérdés
Mostmár nagyon apad a tejem , alig van. A kisfiam atópiás ugyhogy csak hipoallergén tápszert kaphat. De a cumisüveget sem ismeri és nem fogadja el. Szegényke nem ehet tejtermékeket a böre miatt. így aztán bajban vagyok az evésével, sokszor alig tudom kitalálni mit is adjak neki enni. És ráadásul mindig éhes, nagyon jó étvágyu.

2013. jan. 18. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A háziorvos és a védőnő biztos segít majd a kicsi étrendjének összeállításában.Nézz utána a bababoltokban és drogériákban kapható tápszereknek,joghurtoknak sé junior italoknak.A cumisüveget előb-utóbb el fogja fogadni,mert éhes lessz.Az én kisfiam ilyenkor már tudott egy kicsit pohárbol inni.Ezzel is megpróbálhatod vagy csőrös itatóval.Jó próbálkozást!
2013. jan. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Az én kisfiam is csőrös pohárbol iszik már egy jó ideje. megpróbáltam egyébként a tápszert bele tettem de így sem fogadta el. Mondjuk elég borzalmas íze lehet az anyatej után. De gondolom a hipoallergén tápszereknek egyiknek sem jó az íze. VAgy tévedek?

2013. jan. 18. 09:03
 3/16 anonim ***** válasza:

Keserűek sajna :(

Lehet meg fognak kövezni, de egy kis bio nádcukorral vagy kakaóval ha ízesítenéd, talán elnyomná azt a keserű ízt (az édes anyatej után nekem se kéne...)

Én ha csinálok pépet belőle (gríz, köles, stb.), akkor kicsi házi lekvárral szoktam ízesíteni.

2013. jan. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja és az én cicista Fiam sem tud inni cumisüvegből, viszont szelepes pohárból és a Medela Calma-jából igen, ez utóbbi eléggé emlékeztet a szopira.
2013. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a kisfiam nem is akar szerintem már cicilni. Mert most éjszaka is egy picit szopizott aztán rámnéz és jol megtekeri a bimbómat. A cumi sem kell neki most valahogy , igaz 6 fog jön most egyszerre.

A lekvárt is próbáltam már a tejpépbe meg grízt is főztem pont tegnap és tápszerrel kavartam és egy pici cukrozott kakaóport is tettem bel. Nem is volt rossz íze. Hát szószerint leköpött. Még az a szerencse, hogy a sinlac-ot azt megeszi. De akartam, hogy változatosabb legyen az étrendje. Bajban vagyok vele nagyon.

2013. jan. 18. 09:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Uh :(

Zabtej, rizstej esetleg? Mondjuk azzal se biztos, hogy beljebb vagytok :S

2013. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bár a zabtejes zabkását, grízt, pudingot az én kicsim nagyon szereti :) Még bundás kenyeret és muffint is sütöttem vele, falta :)
2013. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Trükközni próbáltál? Pohárból, gyenge tápszer turmixként, kakaóként, gabonakávéként, stb? még jó lenne, ha inna vmi tejalapút legalább fél-egy évig, de biztosan nehéz elfogadtatni. Az én lányom ételalleriga miatt kellett, h másfél éves kor felett fehérjepótló tápszert kapjon, nagyon nehezen, hetek alatt fogadta el, pedig szopott is mellette.
2013. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Ma megpróbálom még az ízesitést. Teszek bele első körben egy kis izesitett kakaóport és a csőrös poharábol megkínálom.

Pont a rízstejre gondoltam még én is. Ezt is meg akarom próbálni.

A legnagyobb bajom az, hogy éjszaka 10 körül már cicil és akkor szerintem még elég neki. Aztán kisidő mulva megint kér de akkor már nemhiszem, hogy van. Bár megnéztem jön a tej. Nemtudom, csak azt, hogy hajnalban már korog a pocak. Elég nagy baba , nem győzöm jol lakatni.

2013. jan. 18. 12:07
 10/16 anonim ***** válasza:

a irzstej/zabtej nem tartalmaz tápanyagot, annak nem sok értelme van ha táplálni akarod a tejjel, ha csak itatni, akkor persze igen


utolsó voltam

2013. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!