Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes hónapos koráig...

Hány hetes hónapos koráig kellene forgatni a babák fejét alvaskor hogy ne legyen lapos a feje?

Figyelt kérdés

Az első 6hétben csak hason aludt a fiam azóta viszont csak háton alszik+ fekszik napközben hason nem hajlandó már feküdni és mindig jobbra fordítja a kis fejét.

Lehetséges hogy eldeformalodik így neki? Most 3 hónapos


Hogyan tudnám forgatni nekí?baba teszem le ugy hogy balra nézzen egyből jobbra fordítja.



2013. jan. 19. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi sosem forgattuk. :) Most 16 hónapos és nagyon is formás kis fejecskéje van.
2013. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az ágyba fordítva betenni.Ahol a lába volt ott most a feje legyen.És akkor a másik oldalára fog fordulni mert többnyire felénk néznek.De amúgy nem lesz lapos a feje csak annyira amennyire genetikailag lenne.
2013. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem alkati kerdes, hogy melyik babanak lesz lapos a feje es melyiknek nem. En se forgattam soha, nem is lett lapos a feje, gyonyoru formas kis feje van. (2.5 eves) Az enyemet se es egyik tesomet se forgattak a szuleim, paromet se forgatta anyosom, mindunknek normalis feje van. Lattam mar viszont olyan babat, aknek a feje hatul olyan lapos volt, mintha palacsintasutovel odacsaptak volna...na azota nem tudom, hogy kikupalodott e, de sztorikat mar hallottam arrol, hogy lapos volt a feje, de utana szep lett, pedit nem csinaltak neki semmit.
2013. jan. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsénk volt, az én kislányom 1 napos (!) korában, még a kórházban felemelte és megfordította a szemét. Anyósékkal nem hittünk a szemüknek. Persze a doktorok egyből azt mondták, hogy ez nem jó, ezzel még várnia kellett volna. Sajnos a kislányom nem olvasta azt a szakkönyvet, amiben ez le van írva :-) Mindenesetre nekünk nem kellett forgatni és így 16 hónaposan gyönyörű fejecskéje van.
2013. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem tudom ki mondta ezt de hülyeség


genetikailag megvan milyen lesz a feje

majd 3 éves korára forrnak csak be a koponyacsontok addig sok a "puha" rugalmasa rész

ha lapos is lesz majd visszakerekedik neki :-)

2013. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézesd meg a nyakát, a kislányom ugyanezt csinálta, csak egy irányba nézett, és kiderült, meghúzódott egy izom a nyakában, becsomósodott, tornáztatni kell. Kezdődő ferdenyak-betegség. Amúgy akkor sem feküdte el a kis fejét.


Egyébként az lenne a logikus, hogy kb. 2 éves korig, hiszen akkor zárnak a koponyacsontok.

2013. jan. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(Genetika) Úgy értettem,ahogy az arcformát örökli hiszen valakire ütött az agyerek úgy a fejformát is.Nekem 3 gyermekem van és egyiket sem forgattam bár mind a 3 mindig hason aludt.Hátul a fejtetőnél ici-picit lapos mindenkié de ha fodrásszal beszélgetsz akkor az is elmondja hogy ez az emberek túlnyomó részénél így van.De a haj miatt nem látszik csak ha végigsimítod rajta a kezed picit érezni.
2013. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet, hogy genetikus a dolog, de nekem van egy-két ismerősöm, aki ferdére feküdte a fejét hátul. Ezért az első babáim buksiját én forgattam. Ez tényleg a nyaki izmok miatt is fontos. Amikor a baba visszahelyezgette a fejét a megszokott kényelmes helyzetbe, én (nagyonkis)párnával megtámasztottam oldalról. Ez néha segített. De a baba megfordítása is jó ötlet, mert sokszor a fény felé fordulnak. 3. babám már magától forgatja a buksiját, hol így, hol úgy alszik.
2013. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!