Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köhögés csak alváskor. Vigyem...

Köhögés csak alváskor. Vigyem orvoshoz? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
8 hónapos kislányom csak alvások alkalmával köhécsel. Mintha szörcsögne is egy kicsit olykor-olykor, de megpróbáltam leszívni az orrát porszívós orrszívóval, de szinte semmi nem jött le, a szörcsögés pedig megmaradt. Az orrán lélegzik, orra nem folyik, jókedvű. Nem tudom mit tegyek, vigyem-e este orvoshoz, vagy csak még jobban elkap valamit a rendelésen. Szerintetek?

2012. nov. 26. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószinüleg meghült,alváskor a légcső lelasúl vizszintbe kerül,azért köhögnek legtöbb gyermekek illetve mi felnőttek.

Mellkenőccsel ajánlatos kenni,hátát is,mikor alszik én még a tenyeremet is egy picit bekenem és az orra elé teszem lélegezze be.

4gyermekes anyuka.

2012. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
A leírás alapján inkább allergia. Én elvinném a tanácsadóba, és ott megmutatnám a dokinak, a tanácsadás végén, mikor nincs már ott más, bár szerintem nem fertőző. Próbálj este az orrába nasivint cseppenteni, hátha segít, illetve kiporszívózni a matracát, ágyat húzni. Az ágyneműjét is hipoallergén szerrel mosd, és ne tegyél bele öblítőt. Nézd meg mi lesz. Ha ettől javul, akkor gyanús hogy allergia.
2012. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Első!

4 gyerek után illene tudni, hogy mellkenőcsöt 1 éves kor alatt nem ajánlott használni, de semmilyen mentolos illóolajat sem.

2012. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy allergia, mert napközben máshol alszik, mint éjjel. És most, hogy szundikált egy kicsit, figyeltem, hogy köhögéssel ébredt, közben nem köhögött. A dél körüli alvásnál is ez volt.


Egyébként nem attól félek, hogy ő megfertőz valakit, hanem hogy őt megfertőzi valaki a dokinál... :)

2012. nov. 26. 15:49
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Ez ok, szép hozzáállás :)


Ezért írtam hogy a tanácsadás végére vidd, mert azért erre is illik gondolni, és így mindkét lehetőség kilőve.

2012. nov. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát én akármikor voltam, még mindig voltak köhögő, lázas gyerekek, nem hiszem, hogy ez járna legfőképp a szülők eszében, hogy jajj, meg ne fertőzzek valakit, akkor viszik a gyereket, amikor tudják...

De egy ideális világban valóban így lenne, ahogy írod...

2012. nov. 26. 16:23
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk így van, és én is így szoktam. Ha valaki behozza a tanácsadás közepére a láthatóan beteg gyerekét, én szóvá szoktam tenni neki és az orvosnak is.
2012. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Ja és én csak akkor viszem oda, ha elvileg nem fertőző baja van. Ha láthatóan taknya-nyála egyeben van, meg köhög, vagy kiütéses, akkor nem. Ha pl fájtatja a lábát, vagy megégeti a kezét, vagy kullancs megy bele, akkor igen.
2012. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi komoly baja nincs. Kicsit megfázott, van egy kis váladék a torkában. Ülő, vagy álló helyzetben az szépen lecsurog a torkán, de fekve nem tud, ezért irritálja a garatot. Nekem minden gyerekem köhögött telente alvás közben, főleg az ébredés előtti egy órában.
2012. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál hasonló volt nemrég.

Én elvittem dokihoz, mert még soha nem köhögött,ha taknyos volt.

Kérdezte,hogy van-e allergiás a családban, szülők, vagy nagyszülők között. Mondtam,hogy a férjem a parlagfűre.

Állítólag az allergiára hajlamos gyerekeknél előfordul, hogy egy-egy vírusos megbetegedésnél jobban összeszűkülnek a hörgők, ezért köhög. Kapott rá gyógyszert és helyrejött!

2012. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!