Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babád miket eszik...

7-8 hónapos babád miket eszik már? Hogy haladtok a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A kisfiam 7 és fél hónapos, 6 hónapos koráig anyatejes volt. Kb. 5 hónaposan kezdtük a kóstolgatást, nagyon szeret enni.

Tízóraira és uzsonnára tej- vagy gabonapépet eszik gyümölccsel, ebédre főzeléket husival. Én főzök neki.

Amit eszik már:

gyümölcs: alma, őszibarack, birsalma (megfőztem, leturmixoltam és lefagyasztottam), meggy, banán, körte

zöldség: krumpli, sárgarépa, fehérrépa, brokkoli, cukkini, spenót, hagyma és fokhagyma főzve, sütőtök, zöldborsó passzírozva, a következő a paradicsom lesz (van eltéve paradicsom- tartósítószer nélkül)

hús: csirkemell, csirkemáj- ez utóbbit még csak egyszer adtam, de ízlett neki.

Már kapott natúr joghurtot és a mai ebédjébe reszeltem egy kis parmezán sajtot is. A védőnő javasolta a savanyított tejtermékeket.

Eddig mindent megevett, csak a zöldborsó nem ízlett neki, pedig nagyon édes volt.


Reggel-este tápszert kap.


Nálatok mi a helyzet?

2013. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam is 7 es fel honapos, 4 honaposan kezdtuk a hozzataplalast. Reggeli tapszer, tizorai tejpep, ebed fozelek csirkemellel, usonna gyumocs gabonaval, vacsora tejpep altalaban. Volt mar zoldseg krumpli, cukkini, repa, sutotok, borso, zoldbab, feherrepa, cekla, zeller, tok. Gyumolcs alma, barack, banan, korte, cseresznye, szilva. Most akarom kiprobalni a brokkolit. Nekunk a joghurtot, turot, majat csak 9-10 honapos korulre javasolta a vedono, paradicsomot egy eves kor utan.

Most kovetkezne, hogy tegyek egy kis olivaolajat, rantast a fozelekbe, de ezt halogatom, valahogy nem szimpi, magunknak is igyekszek mar lisztes rantas nelkul fozni.

A durumtesztat fogom szerintem egy-ket heten belul kiprobalni.

2013. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hónapos, már szinte mindent eszik, kivéve a tejtermékeket, és a nagyon fűszeres kajákat. A zöldésgek közül szinte mindent, paprikát, káposztát még nem adtam. Husit is már mindent evett, most kezdtük el a sertés húst. Jah, kacsát még nem evett. Natúr joghurtot is evett gyümölcsbe keverve, vagy gyümölcsös tejpépbe tízóraira. Vegyesen eszik, van mikor üveges bébikaját, van mikor a főztömet, csak ha nagyon sűrű, akkor vízzel vagy tápszerrel hígítom! Szerintem bátran adhatsz már neki mindent, csak ne sokat egyszerre, nehogy valamire allergiás legyen!
2013. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!