Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy még nem gagyog a 9...

Baj hogy még nem gagyog a 9 hónapos lányom?

Figyelt kérdés
Én nem aggónék miatta de a védőnő kicsit meg ilyesztett, szerinte már kéne (tudom nem mindig kell hallgatni rájuk). a maga nyelvén mondja a magáét, de olyat hogy dede meg ilyenek nem mond.

2013. jan. 21. 12:37
 1/9 A kérdező kommentje:
mászni nem mászik viszont kúszik és feláll.
2013. jan. 21. 12:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondja a magáét akkor lassan gagyogni is fog.

Lányom 6 hónapos, ö is mondja már ezerrel, most próbálgathja hogy tatatata. Szerintem igaza van a védönönek hogy felhívja a figyelmedet, de ha ezt megteszi akkor mondja meg hogy mit tegyél.

Legközelebb mész az orvoshoz mond neki.

2013. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy mondja a magáét? Mond-e mássalhangzókat? Milyen hangokat használ?
2013. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
aaa mmm valami ilyesmiket. :). szerintem nem lesz gond vele, csak azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2013. jan. 21. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet is gond, meg nem is, jól tette a védőnő, hogy erre felhívta a figyelmedet. Alapvetően ilyenkor szótagokat már illesztgetnek egymás mellé, ismétlik, vagy próbálják ismételni amit mondasz nekik (nyilván nem azt ismétli el, hogy mittudomén úszósapka, de azt, hogy baba, azt már igen). Természetesen ebben is, mint mindenben fontos figyelembe venni, hogy vannak egyéni eltérések, de valóban jelezhet ez egy pici késést. Amennyiben a hallása kielégítő, azaz hangra figyel, akkor is, ha nem látja a hang forrását, és ezt egy hallásvizsgálat is alátámasztja, semmi ok az aggodalomra.


Én részemről egy hallásvizsgálatot javasolnék, de aggódni nem szükséges szerintem. A legsanszosabb, hogy pusztán annyi lesz a következménye, hogy nem beszél majd összetett mondatokban 2 évesen. :) Ami nem baj.


Mondom: jobb félni, mint megijedni alapon, egy hallásvizsgálat belefér, de szerintem semmi extra.

2013. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos a lányom és pár hete kezdett ilyeneket mondogatni, hogy bababa, mamama, nenene, meg hasonlók. Nekem is mondták előtte ismerősök, hogy az ő gyerekük már 6-7 hónaposan kétszótagos szavakat mondott, és az enyémnek valami baja van, ha még nem mond ilyeneket. Megkérdeztem a védőnőt meg a dokit és szerintük nincs lemaradva semmiben a lányom, hogy most kezdte el ezeket mondani.
2013. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Lányom se gagyogott nagyon sokáig..csak sikongatott meg "hmmmmm-zöt". 8,5 hónaposan kezdett mamamama, bababab, papapa, nenenenen, nemmmmmm, szavakat használni. Én is aggódtam és úgy voltam vele, hogy tuti későn tanul meg beszélni. Most 10 hós múlt és tudatosan 4-5 szót mond ami számomra nagyon meglepő.
2013. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ötös vagyok, látod, sikersztorik, nincs ok aggodalomra. :)))


Be sem fog állni a szája. :)

2013. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jan. 21. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!